Kick-Ass (2010)

Epický příběh o zrození hrdiny :-), teď vážně, zajímavé od začátku do konce, vtipné, překvapivé. Teenagerovká komedie doplněná o Big daddy a hit girl. Hit girl je nejlepší!!!

Strings (2004)

Právě v infantilně jednoduchém zpracování je síla tohoto kousku, po pár minutách jsem to chtěl vypnout a je dobře, že jsem to neudělal. Pěkně podaný silně emotivní příběh, který mi ještě dlouho dozníval. I když dávám jen tři*, tak na svoji kategorii vynikající kousek.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Velmi vtipně podáno, i v českém znění podařený dub, příjemná animace, je to moje altenativa k looney tunes. Mám rád pohádky :-)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Zklamání. Poslední dobou upadající české filmy nezachránil ani tento pokus obsazený stárnoucí hereckou elitou a těch pár dobrých hlášek, které tam opravdu jsou, to taky nevytrhne. Jedinný Krobotův úsměv je jedinnou trhlinou v jeho celkově negativním postoji, který mi byl povětšinou nepříjemný a Vetchý určitě taky zvládne l0pe podat roli tupého snaživého vlezdoprdelisty. Za těch několik dobrých hlášek **. Zase bude dlouho trvat, než se odvážím na nějaký nový český film. Chtěl jsem mrknout na Cestu do lesa, ale nemrknu, bojím se zbytečně ztráveného času.

Avengers (2012)

Po dlouhé době opravdu strhující a neváznoucí podívaná. Skvělé glosy, moc šikovně podáno. Přes dvě hodiny filmu utečou, ani člověk neví jak. Perfekrtní grafická stránka, povedené, výrazné charaktery, jsem nadšen a plesám.

Sněhurka a lovec (2012)

Klady: pěkná grafika, pěkný trol, vtipné scény, náznaky dobrých hereckých výkonů, negativa: ujíždějící a neuchopitelný děj. Co tam sakra dělal ten do očí bijící odkaz na princeznu mononoke? nebo jsem jediný, kdo to nepochopil? Vypadá to jako slepeno z vykradených scén a nápadů z několika filmů, od zmíněné mononoke až kdoví kam. Závěr: pěkná pokoukaná, ale podruhé vidět už netřeba.

Receptář pro dům a zahradu (1995) (pořad)

Jen máloco nás s mým otcem spojovalo, proto na receptář vzpomínám jako na "tátovské chvilky" byť bych si teď ve starších letech radši uřezal nohu, než sledovat receptář. No, mít dnes 80 let, 5* by byla jasná volba.

Aréna národů (2012) (pořad)

Byla jen otázka času, kdy udělají parafrázi na Hry bez hranic, a stalo se. Příjemné, nové (býk je zajímavé, nové a nebezpečné zpestření zvláště v českýck luzích a hájích). Na původní to asi nemá, ale od těch původních taky už uplynulo mnoho vody, takže nové hry pobaví.