Koření (2005) (pořad)

Sice je ráno, kdy vyspávám, mohu-li, a nemohu-li vyspávat, tak se taky nemůžu dívat, ale i tak tenle pořad patří společně s víkendem k tomu nejlepšímu, na co se v publicistice rád podívám.

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Absolutně nejhlubší dno, které se dá na čsfd hodnotit. Znám to z odkazů, které kolují po internetu, jen proto, že to jsou tak neuvěřitelné lamy, až člověk neví, má-li se smát, brečet nad lidskou zabedněností, nebo být rád, že s tou trochou inteligence co má, je na tom vlastně skvěle.

Nespoutaný Django (2012)

Tak koukám, že starý dobrý western dostává úplně nový rozměr a nestačím se divit, a u některých scén zapomínám dýchat. Velmi povedené dobrodružství ,-)

Hotel Transylvánie (2012)

Po dlouhé době opravdu pěkná, vtipná a zajímavě podaná pohádka s líbivým zpracováním.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Ze startu krásná pochmurná atmosféra, morbidní postavičky a oživování mrtvolek se zvrhne v rádoby sladkobolný příběh plný nechutných emocí. Nejlepší scéna: řádění oživlých výtvorů na festivalu, nejhorší scéna: vše po zmíněné scéně.

Musím tě svést (2002) odpad!

Tento film se líbí hlavně mé ženě. Stranou herecké výkony, až na pár dobrých vtípků se mi film, kde chlap nechá znásilnit svou ženu svým kamarádem a ještě to natáčí, zkrátka líbit nemůže. A mou částečnou zálibu v Krausovi zase vyváží můj odpor k Chýlkové, takže zas nic.

Velkej biják (2007)

Byl jsem velice pobaven, takže svůj účel parodie splnila. Je to tak stupidní, až je to dobré.

Lovec trolů (2010)

Nevím, co si o tom mám myslet, každopádně to byla velice napínavá podívaná a člověk by chtěl uvěřit, že na tom může být i třeba špetka pravdy. Tentokráte 4* za zaujetí.

Bůh masakru (2011) odpad!

Tak na tohle jsem se dodíval do konce jen kvůli manželce. Jako divadelní představení by to mohlo být celkem fajn ale takhle a v tomhle podání z toho upadám do hluboké deprese. Byť jiště jsou jednotlivé herecké výkony velmi dobré, jako celek na mne film působí velmi odpudivě.

Princezna Mononoke (1997)

Výročně jsem shlédl Mononoke znovu a zhodnotil jsem za vhodné zrevidovat svůj komentář. Přesto nevím, co mám vychválit nejdřív. Kulervoucí hudbu? Hluboký a promyšlený příběh? Poselství? Jednoznačně je to nejlepší animovaný film mého života a jeden z nejlepších filmů vůbec.