Hory mají oči (2006)

Cival ve svém příspěvku vyjádřil vše, co se ve mne po shlédnutí Hor odehrávalo. Tam, kde průměrným tvůrcům vyvražďovaček dochází benzín a spoléhají se jen na krev a tmu, Aja přidává city a spoustu vlastních režisérských nápadů. Bohužel jsem neviděl Cravenovu klasiku, čili přesně nevím, co Aja přidal a vypustil, ale i tak Hory mají oči pobaví více, než veškeré horory z roku 2006 dohromady. Tleskám!

Krvavý diamant (2006)

Na cestě filmovými žánry skončil Krvavý diamant kdesi v půli cesty. Svízelná situace s diamantem jasně navozuje domněnku rychlé a svižné akce, kde extrémně drsný Leonardo Dicaprio nebude šetřit municí a sprostými slovy. V několika scénách tomu skutečně tak bylo a Zwick si v nich dokonale vyhrál se svojí režisérskou kreativitou. Bohužel se ale scénáristé rozhodli nacpat do klasicky konstruovaného příběhu dávku dramatu, což vytvořilo dlouhé rozhovory, děsivé klišé a scény dojetí s tleskáním ve stoje. Za zbytečně prodlužovanou stopáž bych chtěl dát o dost méně, ale skvělý Djimon Hounsou v roli Solomona mi to nedovolí...

Stockinger (1996) (seriál)

Pěkný a vtipný krimi seriál, u jehož nízkého hodnocení se podivuji snad ještě více, než u legendárního Big Bena. Karl Markovics stvořil jeden z nejsilnějších evropských detektivních charakterů, který se po podprůměrném Komisaři Rexovi ještě několikrát znásobil. Díl s Mozartovými koulemi je pravděpodobně vrcholem seriálu.

Zběsilý útěk (2006)

Pane Bože, dívám se tady na komentáře a mám pocit, že jsem spadnul z Marsu. Tupá, nevěrohodná a hlavně příšerně klišoidní střílečka (ano, jinak se to nedá nazvat), ve které Paul Walker předvádí dokonalé neumění a Wayne Kramer odporné americké zápletky!

Sólokapr (2006)

Jsem trochu na pochybách, ale kdyby Sólokapr vyšel před deseti lety, pravděpodobně by se stal jednou z těch nejlepších Allenovek. Bohužel v mnoha scénách na mne padlo nepříjemné dejá-vu. Kouzelník už byl v Povídkách z New Yorku, Woody si pro sebe píše stále stejné moulovité role, atd. Zkrátka nápad je pěkný, zasmál jsem se, ale ten pocit, že už jsem to někde viděl, nejde smazat mávnutím proutku. Btw: Vůbec se mi zde (herecky) nelíbila Scarlett.

Maximální limit (2005)

Příjemně svižné a originální drama s dobrými herci (Al Pacino to ani jinak neumí), zajímavě konstruovaným příběhem a zábavnými vtipy. Výtky bych snad měl jen k tomu konci, který se dal, vzhledem k děj celého filmu, vytvořit o dosté lépe. Každopádně na DVD vynikající volba.

My dva a křen (2006)

Přál jsem si, aby Wilsonovu typu humoru vyšel vstříc další vtipný snímek, alespoň na úrovni Nesvatbových. Nestalo se tak. Snůžka nejrůznějších trapných scének, nevyrovnaných hereckých výkonů a jednotvárného Michaela Douglase, který se v podobných filmech poslední dobou dokonale zabydlel.

Mrtvý muž (1995)

Nějak nevím, s čím bych měl tento filmový unikát srovnat. Johnny Depp je zde kouzelně zakřiknutý a Gary Farmer se také předvedl v dobrém světle. Hudba též velice svérázná, ale je tu něco, co mne nutí dát plný počet hvězd a cosi, co jen pouhé tři. A možná v tom právě tkví kouzlo Mrtvého Muže. Ta rozporuplnost a přemýšlení při závěrečných titulcích určitě stojí za ty dvě hodiny sledování.

Carlitova cesta (1993)

Tam, kde Zjizvená tvář lehce štvala arogancí Tonyho Montany, působí Carlitova cesta jako balzám na duši. Od doby nepřekonatelného Kmotra totiž přichází gangsterka, která kromě sprosťáren a krvavých páčidel přináší i city a to se rozhodně počítá. Al Pacinovi navíc podobné role sedí a Sean Penn je přinejmenším zajímavý. Briane, poklona!

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino vytvořil svým hereckým uměním filmovou legendu, které i přes velmi dlouhou stopáž něco chybí. Snad to je větší zápletka, širší prohloubení do duší hrdinů nebo něco úplně jiného. Každopádně i přes různé chybky je Zjizvená Tvář absolutní povinností pro ty, kteří to chtějí někam dotáhnout. S drogami i bez drog :)