Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Při čtení knihy jsem si říkal, že by to mohl být jeden z těch případů, u kterýho by filmová adaptace mohla předčít knižní předlohu. Nakonec tomu tak nebylo a potkat snímek náhodou při prolejzání severský kinematografie, bez znalosti předlohy a takový reklamy, ocenil bych ho asi víc. Takhle zklamání za nevyužitej potenciál a slabší čtyři.

Hrátky s peklem (2013)

Bláznivé vyznání lásky k filmu, 35mm, tradiční japonské kultuře a Bruce Leemu..

Savage (2013) (amatérský film) odpad!

Mám pochopení a nadhled pro amatérský film, ale tohle bylo skoro utrpení sledovat. Vše hrozně stupidní a přetahovaný, až bylo nutno přetáčet. Práce s kamerou špatná, jde slyšet její přesouvání a různý cvakání, s tím souvisí i práce se zvukem. Nechápu to hodnocení, resp. nebudu zbytečně nadhodnocovat snímek jenom proto, že je to amatérský počin. Pokud je autor ten klučina v hlavní roli, pak se to dá chápat.

Sviňák (2013)

Welsh, podobně jako Hunter S. Thompson (který se navíc pohybuje v autobiografii), má až neskutečný příběhy, který přes většinou stejnou tématiku dokážou nanovo strhnout. První půlka je rozjetá a druhá klasicky vyplňuje díry, smysl v ději a je celkově depresivnější. Jsem spokojený s výběrem filmu, pro svoje jubilejní 3000 hodnocení. [CSFD projekce, FK ČVUT]

Konzultant (2013)

Vyšel jsem z kina s až nepříjemně divným, prázdným pocitem.. Chtěl bych, aby se mi ten film líbil, ale nemůžu najít důvod proč..

Touch of Evil (2011)

Brad Pitt, Rooney Mara, Viola Davis best..

Insidious 2 (2013)

Nevím jestli to bylo špatným rozpoložením, nebo tím, že CSFD osazenstvo se směje všemu.. ale nějak to na mě nezapůsobilo, nelekal jsem se, natož bál nebo měl nepříjemnej pocit. Líbilo se mi jak to zapadalo a souviselo s prvním dílem, ale jinak oproti prvnímu dílu a The Conjuring, krok dolů. (Uvidím po druhém shlídnutí) [CSFD projekce]

Machete zabíjí (2013)

Škoda, že podobně jako u první Machete, si člověk sledováním trailerů před shlídnutím zkazí většinu filmu. Jinak pro tehle druh "zábavy" mám přesnej nadhled a pochopení, jen někdy už to bylo moc nucený a umělý. Bavily mě camea, kdy se objeví holywoodská star a vzápětí jí někdo střelí do ksichtu. Machete Kills splnila očekávání, nic víc, nic míň, tak asi ve vesmíru.

Lesní duch (2013)

Nesnáším ten českej název dochovanej z dob putovních kazet s jednohlasým dabingem, ale tomuhle klidně "Lesní duch" říkat budu. Aspoň to budu mít v hlavě separovaný od originálu... Nevím čím to je, že většina novejch a ještě větší většina remejkovanejch "hororů" jsou totálně hloupý slátaniny. Jestli to je tou dobou, nebo těma mrzákama, který na to vždycky vyhrabou. Co se týče řemeslnosti krvavých scén a triků, tak tam by se dalo docela chválit. [CSFD projekce]

Mládeži nepřístupno (2013)

Ujetá skládanka, která by pro mě fungovala líp, kdyby na pozadí nebyl takovej tupej příběh.. Klidně radši čistě napojenou sérii filmečků, skečů. Jinak prostě kravina, kterou bych doporučil tak jako kulisu pro nějakou home party. /// Tak po shlídnutí verze, co u nás vyšla na DVD (haluz) s úplně jiným zadním příběhem než měla verze v kině, tomu o jednu zvedám.