BloodRayne (2005)

Tak nevím, jestli jsem se koukal na stejný film jako ostatní. Nečekal jsem od toho nic a možná proto jsem dostal docela slušný béčko. Jasně byly tam drobný chybičky, souboje zezačátku trochu těžkopádný, herci to s hraním moc nepřeháněli, sexy oblečená Rayne v kláštěře :) ... Ale ke konci souboje už šly, herci ani moc hrát nepotřebovali, stačilo tvářit se drsně a Rayne se svým oblečkem a idiotskými zbraněmi patří k tématu. Film jsem si prostě užil od začátku až do konce.

Fontána (2006)

Tři osudy tří lidí (nebo možná jeden osud jednoho člověka), kteří hledají lásku a smysl života. Všechny tři příběhy se proplétají, k závěru se spojí a nakonec zase jdou vlastní cestou. To společně se zajímavou ale hodně abstraktní vizuální stránkou, dělá příběh zmatený, člověk nakonec musí přestat myslet na nějakou logiku příběhu a musí si začít užívat krásnou a tajemnou podívanou.

Requiem za sen (2000)

Čtyři lidi žijí své nudné, šedivé a neúspěšné životy a zachraňují se útěkem k drogám. I přes světlé chvilky naděje se blíží neodvratitelný konec. Nakonec všem zbývají jen sny, kde je vše tak, jak si to představovali. Samotný příběh o lidských troskách je sice trochu jednoduchý (lidí mají plány, sfetujou se, plány jdou do hajzlu), ale doplněný o halucinace je naprosto skvělý. Navíc je doplněn skvělou hudbou, prací kamery a slušnými herci. Tohle je prostě jeden s filmů po kterých, když skončí, ještě nějakou dobu koukáte na titulky a snažíte se všechno vydejchat. Bravo. PS: poté co jsem si přečetl ostatní komentáře, musím říct že ten film je opravdu na zabití veselé nálady. Zítra je štědrý den a mě už leze na mozek vánoční nálada v obchodech, reklamách a všude jinde. Ovšem po tomto filmu si zejtřek fakt užiju.

Psycho (1960)

Celou dobu jsem se nudil a nějak jsem v to neviděl nic co by stálo za vychvalování.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Po té co IT Crowd zklamalo, objevil se tento zázrak s podobným tématem, které je mi poměrně blízké. Tak do toho kluci a doufam, že nedopadnete jako Roy a Moss.

Noc v Roxbury (1998)

Super film pokud se na něj díváte s partou ožralých kamarádů. A ještě lepší, pokud v této partě vám hlášky z filmu zůstanou deset let.

Mrtvý vesmír (2008)

Zajímavý úvod ke hře, ale jde se na to dost rychle a jde hlavně to vyvražďování posádky. Mnohem lepší je animovaný komiks s událostmi na planetě.

Kull dobyvatel (1997)

Nebylo to nic moc, ale nic moc takovým zajímavým béčkovým způsobem, že se mi to i docela líbilo.

Max Payne (2008)

Nejdříve musíme publikum rozdělit na dvě části. Ti, co Maxe Payna nikdy nehráli budou film považovat za podprůměrnou detektivku (akci? thriller? těžko říct) se spoustou nevýrazných postav. Ti ostatní, co MP hráli budou film považovat za podprůměrnou detektivku (akci? thriller? těžko říct) se spoustou nevýrazných postav se jmény lidí ze hry. Tak například příběh. Chápu, když si v Doomovi vymyslí svůj příběh, protože jinak neni moc z čeho vycházet, ale MP má příběh docela solidní, tak proč ho měnit. Takže do toho rádobypříběhu potom nahází některé postavy ze hry. Alex umírá rychle, ale Maxe z jeho vraždy obviní, jenom protože se chová jako vůl. Mona prohlašuje: "Víš čím se živím." (nevím) a pak skoro zvrací při pohledu chlápka co vyskočil z okna. BB nic moc, generál Landry se hodí na generála, ale tohle nestíhá. Lupino alias Sucre je divnej. Nicole Horne se jenom mihne a Alfred Woden a Inner Circle chybí úplně, stejně jako mafiáni. A nakonec Max. Wahlberg se hodí na chození a mluvení, ale emoce neumí. Hra byla o Maxovi a jeho depresi, podporované ještě několikanásobným předávkováním Valkýrou. Většina filmu neni o Maxově šílenství, ale o šílenství různých feťáků. Vyjímka je posledních 20 minut, které celý film trochu vylepšili (ale ne o moc). A ještě na závěr, film neobsahuje ani kapku krve a ani jednu inijekční stříkačku. Ve snímku který je o střílení feťáků to trochu chybí.