Manchurianský kandidát (2004)

V některých okamžicích dosta zmatený, ale jinak podařený film o ovládání myslí nadnárodníma korporacema.

Gympl (2007)

3* a to jenom protože jsem přeskákal všechno kromě scén ze školy, které ve mě vyvolávali nostalgii.

Robinsonovi (2007)

To, co ze začátku vypadá jako hodně infantilní film je ve skutečnosti hodně infantilní film... Není mi moc jasné, pro jaké publikum je tento film určen. Hodně malé děti ho nepochopí a ty větší to nebude bavit. Maximálně je to pro ty největší děti, kterým už zase infantilnost chybí :) Celkově za 2* nicméně za hudbu Dannyho Elfmana a za krátkou negativní vizi budoucnosti nakonec dávám 3*.

Zbouchnutá (2007)

Z toho, co naprvní pohled vypadá jako obyčejná romantická komedie, se nakonec vyklube zábavná romantická komedie. Na začátku se rozjede, ke konci je to už trochu slabší, ale celkově je to velmi slušnej film na kterej stojí za to se podívat.

Nelítostný souboj (1995)

Těžký život gangstera/policajta. Dvě zajímavé postavy, každá z opačného konce zákona, se utkávají v nelítostném souboji. Al i Robert perfektně zapadají do rolí prací posedlích lidí, kteří na všechno ostatní kašlou a nic jiného neumí. Střídají se tu skvělé akční scény s popisem jejich neklidného života. Film je delší než je většinou obvyklé, ale na druhou stranu neni moc scén, které by se jen tak daly vypustit. btw silně mi to připomíná hru Kane a Lynch

Liga gentlemanů (1999) (seriál)

Další komentáře zmiňují podobnost s Monty Pythony. Určitá podobnost by tady byla, ale mnohem blíž mi příjde dánský seriál Království. Všchny postavy váže dohromady malé a nenápadné městečko Royston Vasey. V tomto městečku žije spousty velmi osobitých postav. V prvních dvou sériích prožívají své drobné příběhy a pouze na pozadí se vine nenápadný příběh. Pouze ve třetí sérii je společný příběh výraznější a podle mě je to škoda, protože tím trpí jednotlivé scénky. K seriálu patří ještě vánoční speciál který bych kvalitou zařadil mezi první a druhou sérii. A jak se píše na ceduli: You'll never leave.

Vlajky našich otců (2006)

Téma tohoto filmu není ani tak bitva o ostrov Iwo Jima, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale vztyčení americké vlajky na hoře Suribachi a o účinku tohoto aktu na americkou veřejnost. To, co je pro američany důležitý symbol, je pro nás jen zajímavá epizoda druhé světové války a proto mě tento film příliš nenadchnul. Nicméně válečné scény, i přesto že tvoří minimum filmu, jsou dobře zpracované a stojí za to se kvůli tomu na Vlajky kouknout. A pro milovníky válečných filmů doporučuji film Dopisy z Iwo Jimy, film který byl původně natočen "navíc", ale je mnohem lepší z hlediska bitvy o Iwo Jimu.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Film pojednává o bitvě o ostrov Iwo Jima a to překvapivě z pohledu Japonců. Zbytky japonské armády se nsaží bránit ostrov, který je posledním článkem mezi americkou armádou a Japonskem a současně taky první území které patřilo Japonsku i před válkou. Film zobrazuje Japonské vojáky, kteří mají, z našeho hlediska, nepochopitelné chování, například volba sebevraždy jako čestné smrti místo zajetí. Chvíli trvá než se Japonci opevní a než Američani přijedou, ale pak je už jen bitva až do posledního muže. Pro zajímavost na Iwo Jimě padlo asi 28 000 Američanů a z 21 000 Japonců jich padlo v boji nebo spáchalo sebevraždu 20 703 a jen 216 jich bylo zajato v bitvě. Mnoho vojáků se schovalo ve spletitých tunelech a po nocích kradli zásoby. Poslední dva vojáci vydželi 6 let než byli zajati.

Roming (2007)

Po druhém schlédnutí strácejí vtipy svou vtipnost a jinak už není na co koukat.

Octopus (2000)

Tak to je teda něco! Kdyby to byla komedie, tak bude mít tak 3*, u půlky věcí jsem se válel smíchy.