10 000 př. n. l. (2008)

Nečekejte historickou přesnost. Nečekejte složitý příběh. Nečekejte akční scény, ani vtipné scény. Nečekejte napětí. Nečekejte zajímavé a uvěřitelné postavy. Nečekejte velké bitvy. Prostě nečekejte vůbec nic a možná se vám ten film bude líbit. Jedniná věc, která za něco stála byli mamuti a šavlozubý tygr, ale nečekejte, že tam budou víc než pár minut. A taky se připravte na nechutnej hepyend. A proboha nedívejte se na to s českým dabingem, to radši vypnětě zvuk.

Sedm samurajů (1954)

Fakt super film, líbilo se mi v něm spousty věcí... ale proboha 3 a půl hodiny???

Quantum of Solace (2008)

Začalo to docela dobře, na začátku jsem si vzpoměl na staré filmy. Bond se někam vetře, pak bitka a útěk, ale pak se to nějak zaseklo a nešlo to dál. Padouch Greene je jenom pěšák a naprosto ničím nezajímavý a sám to i připouští, člověk čeká, že za ním stojí někdo další, kdo bude hlavním záporákem, ale nestane se tak. V příběhu se mihnou i dvě ženské postavy, jednu dostane slovy: "Nemůžu najít dopisní papír" a jdou do postele. Druhá je Olga, ale ta nemá prakticky žádný prostor, jenom dělá křoví, i když je jasné, že je toho za ní víc. Nakonec je tady závěrečná bitka, Bond zastřelí pár grázlů a pak se zachraňuje z hořícího domu. Efektní, ale člověk čeká, kdy příjde ta pořádná závěrečná bitka. V Bondovi s Danielem Craigem vypadlo spoustu věcí, jako auto plný udělátek, záporákova pravá ruka, vtip (Q i Bondovo hlášky), elegance a bohužel nově i kasino, sázení a měření sil Bond vs. záporák. Craig prostě není ten Bond, který poblázní každou holku, co potká, vyhraje v kartách milion dolarů a nakonec vyskočí z tanku, perfektně upravený a ještě utrousí vtipnou hlášku. Současný 007 je svalnatý, zjizvený, vážný, chladnokrevný, prostě tak, jak ho popisuje M. A ještě jedna věc na závěr, můžete mi říct, o co šlo hlavnímu záporákovi? Vidírat USA, že mají nádrž plnou vody? A proč se to vlastně jmenuje Quantum of Solace? A kdo je nejhlavnější záporák?

Vycházející slunce (1993)

Zahlíd jsem to v televizi, a protože tam byli Sean a Wesley, tak jsem na to koukal. Ale čekal jsem od nich trochu něco jiného. Nakonec to nebylo tak špatný, ale jinak steně nic moc.

Tohle je Sparta! (2008)

Vtipný, trapný, hnusný, neznámý, vtipný, divný, fekální, trapný, trapný, trapný, vtipný, fekální, trapný, divný, trapný, vtipný, neznámý, trapný. Asi tak třetina filmu se zabývá americkýma soutěžema typu Pop idol, což nám moc neřekne. Jinak sem tam dobrej vtip. Eště že je to tak krátký.

Dobrodružství Forda Fairlana (1990)

Někde jsem si přečet, že je to komedie, a tak jsem naivně čekal, kdy se zasměju. Nakonec jsem se zasmál jenom párkrát a poprvé někde v půlce filmu. Podstatnou část filmu zabíral monolog hlavního hrdiny ve stylu Marlowa a rock'n'roll. Bohužel ani jedno z toho mě příliš nezajímá a tak jsem se většinu času nudil. Náladu mi zvedla jenom honička na hřbitově a závěrečné odhalení vraha. Jinak jsem celou dobu vymýšlel, co napíšu sem.

Hostel (2005)

První polovina: sex, chlast a drogy. Druhá polovina: gore efekty. Na další věci neni místo. Jako bonus navíc beru to, že se to natáčelo u nás a člověk může hledat české nápisy a pod.

Ledová planeta (2004)

Zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno. Příběh nemá žádnou logiku, herci neumí hrát a souboje a přestřelky vypadají, jako bych je natáčel já po nějaké párty.

Na ostří nože (1997)

Docela slušnej film (kromě okamžiku, kdy stáhnou medvěda a pak nosí jeho kožich), ale sráží ho klasickej holywoodskej happyend. Celou dobu jsem přemejšlel, jestli bych znal a dokázal použít všechny vědomosti jako to dělal Hopkins