Znovu přicházejí na plátna našich kin: odvážný romantik D´Artagnan, melancholický cynik Athos, krásný a tajnůstkářský Aramis a ješitný dobrák Porthos. Vracejí se a s nimi všechny lásky, dobrodružství a intriky, tak jak je ve své legendární knize popsal nespoutaný bouřlivák Alexandre Dumas. D´Artagnan znovu zahoří láskou ke krásné paní Bonacieuxové, Anna Rakouská ještě jednou věnuje své diamantové závěsky vévodovi z Buckinghamu a nade všemi se bude vznášet temný stín hrozivého kardinála Richelieu. Čtyři přátelé opět vyskočí do sedel, aby se bili za čest Francie a srdce krásných žen, sledováni otcovským zrakem pana de Tréville a hněvivýma (byť krásnýma) očima zrádné Mylady. Doprovodíme je na cestě do Londýna i k La Rochelle, prožijeme s nimi dobrodružství soubojů i tajných výprav, nebezpečí dvorských intrik i romantiku lásky. Ale hlavně přátelství, hluboké a věrné, které, jak dobře víme, vzniklo díky Athosově rameni, Porthosově zlatému pasu a Aramisově kapesníku... (Magic Box)

Marek1991

Tento film patrí aj k môjmu detstvu. U mňa je to kvalitou niekde na úrovni filmu Muž so železnou maskou. Vtipné, no možno aj smutné je, že už tam bola postava Aramisa, ktorú hral Charlie Sheen, sukničkár. tú rolu mu dali dobre. Jasné, film je plný priam absurdít, napríklad strely, ktorú zastavil krížik, no bola to veľká sranda, napriek tomu, že s Francúzskom to veľa spoločného nemalo. Malo to romantiku, akčnosť, zábavu, možno aj trocha klišé, no ako také priemerné dielo to nie je na zahodenie. ()

tron

No. Nie je to dobré. Sfilmovaná Dumasova literárna klasika pre divákov, ktorým sa nechce čítať. Zo šialeného hereckého obsadenia (Oliver Platt? Tim Curry? Chris O´Donnell? Charlie Sheen? To ako vážne?) stojí za zmienku azda len Kiefer Sutherland (HRÁČI SO SMRŤOU), ktorý poňal Athosa tak temne melancholicky, až sa do tejto s prepáčením blbej disneyovky vôbec nehodí. Snímku natáčali v peknej prírode, so slovenskými kaskadérmi z Borseusu a slovenskými koňmi. Rozpočet 30 miliónov, celosvetová tržba okolo 10. ()

Gemini

Nějak se nám ta filmová zpracování mušketýrů zvrhávají...a to máme ještě Muže Se Železnou Maskou:). Ale abychom nedštili jenom oheň a síru - klasicky výpravné, klasicky hvězdně obsazené (i když trochu mladě), klasicky líbivě muzikálně doprovázené (titulní píseň All For Love od Bryana Adamse, Stinga a Roda Stewarta, zbytek Michael Kamen), překvapivě vtipné... Ve své kategorii o trochu víc než průměr. ()

BOURQUE

Možno to viacerých prekvapí, ale ja tento malý film z produkcie Disney mám rád. V mojich očiach je to adaptácia klasického románu A. Dumasa v tej najľahšej a najnenáročnejšej forme (aj keď s niekoľkými úpravami). Film má svoje chyby, ale napriek týmto chybám to funguje. Hlavne za to môže celkom prekvapivý a na záver vydarený casting. Trojica K. Sutherland, O. Platt a Ch. Sheen hrá spolu dobre a chémia medzi nimi funguje. A je tu v malej roli aj prekrásna J. Delpy. Čo viac by som očakával od filmu, ktorý mal len jednu ambíciu – ľahkým dobrodružným filmom zabaviť diváka? Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

majxik

Takze, reziser se pokusil ocividne udelat zajimavy koktejl a bohuzel na to sel trosku spatnym zpusobem. Vzal dobre a kvalitni igredience v podobe kvalitnich hercu, pridal k nim uzasnou knizni predlohu a k tomu pridal jako dochuceni peknou hudbu. Pak to rozmixoval, a podal k servirovani... a tak nejak jsem z toho rozporu plny, ne ze by byl koktejl bez chuti, nebo mel nejakou divnou pachut, to ne... ale kdyz vim co do nej dal za ingredience, tak bych cekal ze z nadprumernych ingredienci bude neco napdrumerneho, a bohuzel to tu neni pravdou. Proste prumerny filmovy zazitek na sobotni dopoledne nez se clovek nastartuje. ()

• Roli Porthose (Oliver Platt) měl původně hrát Charlie Sheen. Nakonec si zahrál Aramise. (viperblade)
  • Film sa natáčal z časti aj v Rakúsku pri podzemnom jazere Seegrotte. Dodnes steny tohto jazera, resp. bývalej ťažobnej bane, zdobia obrázky z natáčania a sú prístupné aj verejnosti. (DJ Rocco iNc)
  • Kiefer Sutherland (Athos), Chris O'Donnell (D'Artagnan) a Oliver Platt (Porthos) podstoupili 6týdenní výcvik šermu a jízdy na koni. Charlie Sheen (Aramis) zmeškal všechny tyto lekce, protože zrovna natáčel Žhavé výstřely 2 (1993). (viperblade)