Případy 1. oddělení - Série 3 (2022) (série)

Některé třetí případy se v porovnání s prvníma dvěma snáz zapomenou (vyjma pečený(ho) vařený(ho) Čočky), ale třetí Případy si v porovnání s prvníma dvěma v ničem nezadají. Pražák se hned na začátku začne chovat jako debil trochu na sílu, až mi to krapet nahnalo, ale časem ta změna přesně zapadne do výborně rozehraného kriminálního dramatu (úplně blitíhodně vycházejícího ze skutečnosti). Výborná práce od Mareše, Malindy a Hanuše. Nevím, kdy se pustí ČT do reprízy, ale jak se znám, u mě proběhne určitě dřív.

Jezerní královna (1998)

Hrušínský ve Vorlíčkových pohádkách dozrál z princátka do sluhy, bez kterého by nejen princ, ale i celá pohádka byli úplně namydlený. Je vidět, že se od Menšíka před lety dobře naučil.

Pták Ohnivák (1997)

Podle mě je mnohem víc případů, které naznačovaly ohnívání českého pohádkové arciptáčka Orlíčka, než tenhle kus. Nechá zabít všechny 3 hlavní prince, na momentky "Marylin Manson" Skeletona propašuje do pohádky elektro hudbu, do hlavní role dá velmi koukatelnou Němku a do vedlejší role dostane darem kdysi cucáka Chica. Asi při tom všem zapomněli na ptáka Ohníváka, ale naštěstí ten červenej hadr hozenej přes vycpanýho indickýho běžce, alias kachnu, měl ještě menší roli než zatoulaná doga.

Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022) (seriál)

Tak dlouho Ondříček s Epsteinem vkládali Hesovi do huby dobově laděnou mluvu, až jsem jejich kouzlu zcela podlehl a po poslední facce, kterou nechají streamovací jednotky Voyo v klidu vychladnout, aby si vyhodnotili, jestli jejich šumavský útok na trochu větší předplatitelský vývar byl úspěšný a dílčí nebo neúspěšný a konečný, jsem namísto moderních rozhořčených výkřiků typu "to si děláš prdel", nebo "to jsou ale lumpové", pouze archaicky pronesl: "To mě poser pták." Ta falešná hra s divákem, co se šíře vyprávění o Josefu Hasilovi týče, přebila všechno ostatní, Voyo mi potvrdilo správnost absence mého předplatitelského účtu, Ondříček mě přistoupením na jejich hru zklamal. A úplně to nevythrnul ani filmem jako takovým, protože ten přes řemeslnou kvalitu a herecké výkony (bratrská dvojka Nedbala s Hesem na mě funguje a doufám, že bude i za rok; vedlejší role Muchy, Formana a Hájka) trpí na scénář, který jednoduchými zkratkami i překombinovanými adventurami hazarduje s uvěřitelností, což rozmělňuje napětí stejně spolehlivě jako luční kvítí. Až / jestli bude celá série o Králi Šumavy pohromadě, bude třeba i tenhle pilot působit líp, ale jako samostatná jednotka to je pořádně rozervaný hodnocení.

Král Šumavy (1959)

My jsme ten národ milých pohraničníků...Schválně jsem si pustil tuhle legendu dřív než jejího aktuálního následníka a musím říct, že je to thriller, jakých jsem v Čechách moc neviděl. Samotného mě překvapuje, s jakým nadhledem při hodnocení myslím víc na filmařskou objektivitu swinevency než na subjektivitu lamače rudocípých hvězd, ale jelikož jsem si budovatelské vidění jednotlivých stran od začátku negoval jednak lehce upravenou, v hlavě stále zažranou četnickou hymnou, a druhak samovtipkováním nad tím, jak přesvědčený komunista Vala tráví volný čas s přesvědčeným křesťanem Lukavským, bouchnu tomu klidně čtyři hvězdy, aniž by mně hrozil nějaký bipolární konflikt.

Četnické humoresky - Série 3 (2007) (série) odpad!

První série se zpětně stává ternem, když ji porovnám s tímhle posledním přídavkem, který jsem kdysi nedokoukal a letos se k tomu masochisticky donutil, abych věděl, jak to s kterýma postavama dopadne. Možná kdyby mě manželka načapala u porna, tak bych se tak nestyděl, jako když vejde do světnice a mě v televizi hraje pitvořící Donutil, velká huba Dyková, věčně řvoucí Topfer a další. Nic proti nim, to je výtka čistě k paní Solo, která i potenciál blížící se války spolehlivě zazdila soap zápletkama a ještě debilnějším pohybovým aranžmá než její nebožtík otec.

Četnické humoresky - Série 2 (2003) (série)

Ještě míň ucházejících případů než v první sérii, v zájmu "vyšších" mezilidských zápletek se některý postavy chovají až zavrženíhodně a samotný mezilidský zápletky jsou už hodně lacinej žánr. Hvězdu navíc za Libušku.

Četnické humoresky - Série 1 (2001) (série)

Středo-vysokoškolské terno, které teď s odstupem žádným ternem není. Není to žádná kriminálka, je to často přehrávaný a pohybově úplně debilně aranžovaný (viz. Toníček), ale Trojan, jakš takš Topfer, spousta známých herců v epizodních rolích i brněnské lokace pobaví. Sečteno a podtrženo: K žehlení dobrý.

Pěsti ve tmě (1986)

To šlo, šikovně naroubovaný do atmosféry strachu a s Vildou se dalo celkem snadno sžít. Vzdor předsudkům vůči Soukupovi a pochybám vůči Vašutovi, vzdor neskrývanému kopírování Rockyho i ubohé hudbě (jeden motiv primitivní a stále dokola, druhý plagiátový).

Ve jménu vlasti - Série 8 (2020) (série)

Spád ušel, dokonce byl lepší než v sedmičce, nad těma situacema katalyzujícíma děj už zůstával rozum stát, ale třeba to celoživotní špióni tak opravdu maj. A je to tak i s koncem, je pro Carry vlastně krásnej v rámci toho, jak jsme ji poznali, ale těžko se mi věří reálnosti. Přitom jsem měl během dřívějších řad seriálu pocit, že je vlastně dost edukativní.