Con Air (1997)

Už ty úvodní kecy mě odradily. Ale řekl jsem si, že se pokusím film přečkat. Nakoupil jsem si proto brambůrky, abych se tolik nenudil. Ale upřímně - moc to nepomohlo. Dostalo se mi dalšího imbecilního filmu. Cage je totální herecká nula (krom několika filmů) a je nemohoucí od začátku do konce. Vězni jsou hardcool, jeden má dokonce v cele téměř tajnou ústřednu (chudáci Američani, na co oni ještě nepřijdou). Malkovich je sice docela dobrej, ale tady tenhle debilní film drží nad vodou jen Cusack. Při těch rádoby dojemných scénách jsem se znechuceně usmíval, jak to bylo trapné. Jako např. když chlap míří z jednoho metru na Cage a střelí ho jen do ramena :-D A nebo jak mají Amíci rádi véélké výbuchy a ted tam něco před kamerou lítá vzduchem, ale omyl! Není to obří racek, ale Cage, který opět bohužel je tak rychlý, že dokáže uskočit stranou, aby ho nezasáhl trochu větší ohýnek. Bráávo. Ale vtípek s létajícím autem se docela povedl, jinak nic. Tyhle megalomanský ptákoviny mě nebaví, nemá to ani hlavu, ani patu a je to tak přitažený za vlasy, až to mozek bolí.

Top Gun (1986)

Tenhle kompromitující materiál měl Scott co nejdřív zničit, protože jeho vinou přišel na svět kriminálník Cruise. Z toho kouká dvacet let nepodmíněně.

Knight Rider (1982) (seriál)

To mluvící auto fakt přeběhlo dobu...minimálně o půlstoletí (co se týče "myslících" strojů). Bráávo!

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Dementní pohádka o nafoukaném princi, povolné princezně a těch nejhorších technických hračkách. Bondovky, to jsou filmy, které mě nikdy nepřekvapí. Jsou všechny stejné.

Temný rytíř (2008)

Přiznám se, že jsem na určitý čas podlehl superlativistickému hodnocení kritiky i filmových fandů. Jenže ten film je strašně nesympatický a dějově vlastně dost hloupý. Tak třeba scénář, ten neustálými gagy na téma rytíř Gothamu, hrdinové nehrdinové atakdále opravdu strašně otravuje a u vážně se tvářících a strnule pronášených replik mi notně cukaly koutky, až jsem si připadal jako Joker (to je mimochodem fantastickej magor). Tenhle film má nepříjemná pravidla, v podstatě se nemůžete ztotožnit se žádnou postavou, banda mafiánů jsou lemplové 1. kategorie, policajti vč. Gordona tlučhubové nejvyšší jakosti. Joker porušuje veškerá pravidla slušného chování i reálného světa. Je to nezastavitelná mašina, která se co scénu někde vytasí v převleku, aniž by si toho xichtu kdokoli všiml. A pak je tu Batman, to samé, jen v černém. Ne, nikdo mi nenamluví, že ten film není strašně přihlouplý a tropí si z diváka šprťouchlata. Nasíraly mě všechny ty kecy o tom, jak se např. Joker chtěl nechat chytit. To z oné scény absolutně není patrné. Vlastně všechno, se stalo, měl ten xicht naplánované. A to nemluvím o tom, jak strašně byl film dlouhý. To je neomluvitelné. Postava Denta byla vyloženě směšná, rytíř Gothamu jo? Pche! A tak vlastně jediný záchvěv nějakého skutečného světa, stébélko, kterého se mohl zoufalý a ztracený divák v prapodivném světě pana Nolana bez pravidel logiky a selského rozumu chytnout, byla scéna s nejsympatičtějším šilhajícím vězněm. Jinak je to volajaký čudný film, který se tak strašně moc snaží být cooooool, ale nejde, fakt mu to nejde. Nebýt Balea a Ledgera, Zimmera a Newton Howarda, je to debakl.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Bojte se, lidé dobří, přichází lavina nekorektně ujetých a nablblých parodií s názvem Scary Movie a měnící se číslovkou za názvem. Tato série paroduje tak, že spoustu soudobých kinomegahitů prostě ztrapní a to je vše. Říkáte si, že tohle umí kdekdo? Máte pravdu. Ale pár těch malých bezzvýznamných plusů by se našlo. U Shortyho jsem se fakt zasmál, ale hodně, proto níž s hodnocením nejdu. Je to sice blbost jak noha, ale docela zábavná a roztomilá, i když někdy teenegrovsky nesmyslně nechutná. Wayans se držel ještě na uzdě a nabídl několik galakticky povedených vtípků. Dokonce i konec to mělo originální :) A nejlepší hláška v dějinách Scary Movie: "Run, bitch! Ruuuuuuuuuuuuun!!!!"

Vřískot 2 (1997)

I při písničkách Jitky Molavcové jsem se bál víc :) Velmi slabé, velmi, velmi...pro jistotu projekci třetího dílu si nechám ujít

Vřískot (1996)

Ten plakát snímku je velmi výstižný...vystihuje patrně pocity hlavní hrdinky po shlédnutí konečné verze filmu, kdy se s hrůzou dověděla, v čem že to vlastně hrála a že její vřískot láme decibelové rekordy. První díl je vždycky první díl, takže je většinou z celé série nejlepší, tady to není jinak...Vřískot je parodie a není to až zas tak podprůměrné dílko, ale mě na tom bavila fakt jen ta maska zabijáka a celou dobu jsem se nemohl ubránit obrázkům zhuleného "vřískoťáka" ze Scary Movie :) IMHO stejný nůž mám doma, masku jsem dostal k narozeninám už dávno a černý plášť mám taky doma...takže mě napadá...mmt...ale ne...nemám měnič hlasu, tak příště.

Tajemství loňského léta (1997)

Tenhle znáte? Jak se rybář ožere pod obraz, čapne vercajk a splete si pár teenagrů se pstruhy a candáty? Začne je honit, kuchat a když už se zdá, že je kaputt, na konci se zase objeví. Velmi nepovedný vtip a velmi nepovedený a zoufale šablonovitý film. PS: Minulé léto jsem dělal špízy a u toho popíjel Budvar. Tak a tajemství je venku!

Deník Bridget Jonesové (2001)

Bridget aneb alter ego moderní průměrné ženy. Cíl: oslovit drtivou většinu žen. Prostředek: pandořina skříňka alias deníček ukrývající tajemství zkázy světa. K tomu věčný boj s faldíky v břišní oblasti aneb sisyfovská práce našich žen. Mise splněna, film oslovil. Teda abych upřesnil, mise splněna na 99%, to jedno procento, ta nepatrná vada na kráse, představuje např. uživatele salahadin, canakja či flanker.27, kupříkladu u nás tří se mise minula tím pravým ořechovým účinkem.