Schindlerův seznam (1993)

S velkým očekáváním a napjatý jsem začal sledovat film, který měl překvapit (Aspoň já jsem to tak čekal). Zpočátku to bylo velmi nudné a vypadalo to na velmi obyčejný příběh vzkvétajícího obchodu Oskara Schindlera, který je rád, že získal pracující sílu, která tuto prácí bude dělat RÁDA zadarmo, aby přežila. Dočkal jsem se. Dostavila se chvíle, kdy bylo vyhlášeno zajímání a zabíjení židů. Steven Spielberg si našel skvělé herce. Z Fienesse vyzařuje velká krutost a lhostejnost vůči židům a také to dokazuje... Totálně mě odrovnalo, jak si jen tak, z nudy vzal ostřelovačku a začal střílet trochu odpočívající židy. Neeson má zase takový ten typický "skopčácký ksicht", ale dočetl jsem se, že se zachová správně a tak se taky stalo. Příbéh se velmi dotýká každého citlivějšího člověka.Za tento průběch jsou 4*. Pak, ale přichází zlom a Oskar Schindler se rozhodne obětovat celé jmění, aby mohl osvoboit alespoň nějakou část uvězněných židů. Je prostě vidět, že i "kovaného" němce někdy může zlomit pocit, že mohl zabránit vraždám tolika nevinných židů penězmi, se kterými by stejně asi nevěděl co dělat. Proč nepomoci, vlastně už k smrti odsouzeným židům? Tento příběh se mě velmi dotkl a když Oskar Schindler prokázal takové usilí, mohli by to udělat i jiní. Steven Spielberg se nebál natočit tento velkofilm a prokázal velkou odhodlanost na své režisérské židli. Mnoho herců i neherců, kteří se ve filmu ukázali vypadali velmi důvěrohydně na to, čím nebo kým mají být. Velmi dojemný závěr, kde jindy velmi pyšný majitel továren ukázal, že ho čas obměkčil a sám litoval toho, co ještě mohl pro umírající židy udělat. Neváhám a dávám i tu pátou *.

O mé rodině a jiných mrtvolách (2011) (seriál) odpad!

Jestli se snažíte napodobit, byť sice trochu upadající Comeback, tak to se Vám opravdu nedaří. Takové herecké seskupení - ble... A ještě ten název...

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Třídílná krimisérie, která příjemně překvapila, řekl bych, že u mě neoblíbený Jiří Strach si u mě chce udělat oko :-). Celkově se mi velmi líbil případ, jakožto i jeho vyšetřování. Velmi se mi líbil Ivan Trojan v roli takového duchařského odborníka. Taky se mi líbilo, jak vyšetřovatelé společně s hlavním podezřelým (Vojtěch Dyk) odhalovali různé podobnosti událostí s ďáblem a jeho číslem 666. Překvapilo odhalení, kdo je vlastně oním tajemným vrahem, který plní poslání s přechozího života.Takže rozhodně příjemné překvapení a přeji Českým režisérům a hercům, aby v této pěkné linii pokračovali dále.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Bombastická dávka dobrodružství, skvělý výkon Harrisona Forda a Seana Conneryho. Jen zaráží, že Sean Connery hraje otce Fordovi, který je jen o 12 let mladší... :-) Ale ladí jim to spolu skvěle. Indy svého otce vždy uchrání od nebezpečí a společně hledají Svatý grál. Neuvěřitelná dávka dobrodružství je právě to co lidé potřebují, aby u nich byl film oblíben. Série Indiana Jonese se Spielbergovi neskutečně povedla. Jen škoda, že další díl natočili až po 19 letech.

Edith Piaf (2007)

Skvělý životopisný snímek o slavné zpěvačce. Je zde skvěle vystižen její život. Takový těžký osudový příběh je určitě skvělým námětem pro režiséra a pan Olivier Dahan do toho šel opravdu s gustem. Moc mě mrzí, že film vypadá jako kdyby nějakému životopisci upadl právě životopis Edith Piaf na zem a on ho sebral se stránkami zpřeházenými.

112 - V ohrožení života (2007) (pořad)

Zvláštní, ale mě přijde, že lidi nechtějí pořád sledovat samé jen samé vraždění a nechutnosti, jak někoho tímhle rozsekali a upekli... Fuj! Jak už je na Nově zvykem - bulvár vždy vede a stále překvapuje většími blbostmi a ohavnostmi. Mohli by taky přestat pořád kecat o tom, jak jsou naši policajti skvělí, jak každého dopadnou, protože to tak opravdu není a kdo si to myslí je naivní blbec. Viděl jsem asi jeden díl, ale když vidím ukázky na tento pořad tak se radši koukám jinam. Lidi proberte se a přestaňte sledovat takovýhle sračky. Na Nově se prostě zase předvedli, jak umějí manipulovat s českým obyvatelstvem, je až k údivu, kolik lidí na to kouká. Já bych jim dal "Skutečné příběhy na prahu života a smrti" Zkuste se přestat vychvalovat jací jste hrdinové a vraťte se zpátky do reality, jinak Vám snad budu muset nakopat tu vaší hrdinskou ... Radši jděte točit příběhy lidí, kteří jsou na tom opravdu špatně a nemají peníze. To jsou praví hrdinové, kteří musejí neustále hledat sílu k přežívání těžkých dnů. To raději natočte. To by lidi zajímalo víc než nějaký sekání lidí na kousíčky a neustálý znásilňování nebo únosy malých dětí.

Rytíři nebes (2006)

Velmi příjemný válečný film, krapet romantický i smutný. Bitvy byly, dle mého, velmi pěkně natočené a rozhodně si film takovéto slabé hodnocení nezaslouží...

Není co ztratit (1997)

M. Lawrence si moc rád vybírá role takových zmatených rasistických černochů, prostě mu to sedne. A když se ještě dá dohromady s Robbinsem... Rozhodně nadprůměrná komedie, kde jsou nové prvky, které jsem ještě neviděl. Třeba taková loupež, kde se lupiči chovají slušně by nemusela být tak špatná, ne? :)

Geriho hra (1997)

Skvělý rozkošný kraťas s dědečkem, který očividně hodně zažil. Člověk bez přátel to má těžké a tak... Proč si nezajít na jednu partii do parku a ještě ji hrát sám se sebou? Velmi pěkný kraťoučký příběh dědy, který sám proti sobě kulišácky vyhrál partii v šachu.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Film byl docela zklamáním, přesto, že jsem !veliký! fanda "Simsňáků" byl pro mě film větším zklamáním. Sice obsahuje skvělé Homerovi kousky a hlášky, že si někdy říkám jak lidi můžou takovýhle blbosti napadnout, ale hlavně příběh byl zklamáním. Do celovečerního filmu jsem očekával větší a závažnější zápletku s rozumnějším zkonstruhováním. Vymyslet takový příběh, kde je na město přiklopena obrovská skleněná polokoule, je opravdu umění, které nikdo neumí (až na výjimku). Radši se vraťte k tvoření dalších řad nestárnoucí rodiny Simpsonovích. :-)