X-Men: Budoucí minulost (2014)

Pár nedokonalostí, ale účel splněn. Jsem nadšen. Tento film doporučuji shlédnout, až po všech dílech předchozích. Jinak to divák nemá šanci pochopit. Očekával jsem vysvětlení oživení starého Xaviera, ale to si doufám nechávají pro další díl. Všechny nesrovnalosti ze začátku se vysvětlili, a tak jsem byl příjemně potěšen. Děj se neustále motal tam a zpět, ale když už člověk zná všechny ty X-menovský filmy křížem krážem, tak se to v celku dá. 5 * a hodně štěstí do budoucna.

Godzilla (2014)

Naprosto jsem se nenudil. Godzilla předčila veškerá očekávání, která jsem vůči filmu měl. Naprosto si získala mé sympatie, jak formou efektů, tak hudby či hereckých kvalit. Jediné co bych mohl označit za do očí bijící a dle mého názoru odfláklé, je závěrečné (ne)šplouchnutí do vody. Doporučuji... 5*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

První díl mi přišel lehce zmatený, nedořešený a vůbec. Zde si reputaci napravili. Není pochyb že efektovou a akční stránku zvládli na jedničku. Jedinou chybou byly rozpačité rozhovory téměř o ničem, které jsou však zachráněny již zmíněnou akcí. Hudba, hlášky a drama.... Velká spokojenost 5*

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Já nemůžu jinak. Byla to naprostá bomba. Ani vteřinu sem se nenudil a pořád jsem byl napínán tou rouškou záhadnosti, která se nad celým filmem po celou dobu tak nějak vznášela. Narážky, vtípky a další jsou vkusně zakomponovány do děje. Přes to, že je Captainovou jasnou vlastností je obrovský patriotismus, v tomto filmu se pro něj už příliš místa nenachází. A rozhodně to nevadí. Za mě jasných 5* a netrpělivé očekávání dalších navazujících filmů z dílny Marvelu.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

O něco málo lepší jak první díl. Avšak stále to něco postrádá. Ještě mají na záchranu jeden, respektive dva díly, tak doufám že zvednou úroveň ještě kousek výš.

Mládí v hajzlu (2009)

V některých momentech jsem se bavil, nicméně to úplně nestačilo. Je to spíš průměr mezi pubertální americkou klasickou tvorbou. Dobré obsazení. 3* s odřenýma ušima.

Liga spravedlivých: Válka (2014)

Nejsem z toho úplně odvázanej. Flashpoint paradox mi přišel vážně lepší. To, že se hrdinové rvou mezi sebou je normální, to se děje skoro pořád. Ale že i při takovém souboji superhrdinů, ani jednomu nejde o to, aby nezničili půl města, to už mě vážně zaráží. Destrukce ve Flashpointu byla opodstatněná válkou. Ale tady to má s válkou společný jen název. Proč se to třeba nejmenuje "Invaze" nebo tak něco? A věc co nechápu absolutně je návaznost na již zmíněný Flashpoint paradox. Pokud si vzpomínám byla tam potitulková scéna odkazující přímo na Justice League: War. Ale jak tak koukám, absolutně to spolu nemá nic společného. Mám rád animáky od DC. Tady ale trochu šláply vedle.

Ospalá díra (1999)

Naprosto typický Burton v nejlepší formě. Celý nádech filmu mu umožnil využít velkou část jeho zvrhlé fantazie. Jeden z jeho nejlepších filmů.

Zkažená úča (2011)

Úplně nadšený z toho nejsem, ale když to vezmu kolem a kolem tak sem se zase tak nenudil. Timberlake mě spíš rozčiloval a to mi nikdy nevadil. Segel si zasloužil víc prostoru protože na to má. Ale budiž 3*

Atlas mraků (2012)

I když sem to viděl nemocný a z téměř 3 hodin jsem si to protáhl asi na 6, je nutné abych řekl, že sem si to i tak parádně užil. Perfektní perfektní perfektní. Scénář brilantní, herci, prostě vše. Nečetl jsem sice předlohu, takže neznám odchylky přesto BOMBA! Vážně je to jeden z filmů, na které se rád podívám znova.