• Pohádka
  • Romantický

Rezistence (2015)

Nebylo to špatné, ale..... První díl je naprosto nádherný, co se týče vztahové roviny. Tady mi přišlo, že vztahy nejsou prvořadé, že se spíše rozebírá politika a přístupy jednotlivých frakcí. Respektuji vývoj příběhu, ale jednička vyhrává na plné čáře.

Vampire Academy (2014)

Viděno 2x - před přečtením knihy a po přečtení. Nutno říct, že po druhém zkouknutí jsem si odnesla opravdu fajn filmový zážitek. Mnoho věcí mi totiž dávalo mnohem větší smysl. Oceňuji, že se tvůrci do větší míry drželi knižní předlohy. Rovněž jako klad vnímám ústřední dvojici (Rose a Dimitrij). Takhle nějak jsem si tyto postavy představovala. Jak se říká - 100 lidí, 100 chutí. A mně to do chuti sedlo.

Brooklyn (2015)

Nádherné, jemné, citlivé, něžné....Příběh, který bych mohla sledovat hodiny. Saoirse Ronan je pro mne ztělesněním ženské krásy. A ta hudba....prostě dokonalost. Filmový zážitek.

Korunní princ (2015) (TV film)

Příjemná podívaná, vyzdvihnout chci především lokace, hudbu a herecké obsazení. Pohádka, která se nemá za co stydět a najde si své diváky, ostatně jako každý filmový kousek.

Sedmero krkavců (2015)

Po dlouhé době nová pohádka, která mě dokázala vtáhnout do děje...a kde nebyla ani jedna pasáž, která by mě nudila..naopak. Musím pochválit práci všech, kteří se na této pohádce podíleli, protože odvedli dobrou práci! Vyzdvihnout musím především herecké výkony hlavních protagonistů, zvláště pak Marthu Issovou, které role sedla jak vystřižená.... Věřila jsem jí úplně všechno! Jako klad hodnotím i příběh, který díky humorným prvkům nebyl tak depresivní. Za mě spokojenost!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Dle mého názoru povedené zakončení celé série. Plný počet dávám kvůli husí kůži, kterou jsem měla při sledování; hereckým výkonům - zejména obdivuji Joshe, který dokonale ztvárnil svoji postavu a také Jennifer, která dokonale projevovala emoce....sledování mi přineslo filmový zážitek a ještě nyní nad příběhem přemýšlím, což mluví samo o sobě.

Králova zahradnice (2014)

Očekávání jsem měla velká, jenže ta se bohužel nenaplnila. Škoda. Myšlenku tento film měl pěknou, i hudba se povedla, ale chybělo mi tam to pověstné ,,něco", co dokáže diváka vtáhnout do děje a přinést mu emoci....propojení diváka s filmem se v tomto případě nekonalo...

Popelka (2015)

Nechci hodnotit příběh jako takový. Spíše chci poukázat na propracovanost dekoračních prvků (především květiny, sochy a svícny), nádherné kostýmy, krásné efekty, skvostnou hudbu a herecké výkony hlavních postav. To vše smíchané s příběhem opravdu slibuje podívanou, která stojí za to!

Věčně mladá (2015)

Noblesní, lehké jako vánek unášejíc Lásku na perutích Času.