Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

Miley sa opäť postarala o rozruch a poskytla všetkým to čo tak veľmi od nej chcú- niečo skrz čo by sa do nej mohli obúvať, kritizovať a komentovať niečo čomu vlastne nerozumejú (keby sa aspoň snažili, že?!). V prvom rade pesnička naozaj perfektná, ktorá sa postupne vygraduje. Čo sa týka jej zmeny a novej ,,Miley" po hudobnej stránke to ozaj odpálila či už touto pesničkou alebo celým novým albumom Bangerz na ktorý sa vážne tie roky oplatilo čakať. Ale späť ku klipu. Myslím si, že je fakt dobrý, prepracovaný a skvele vyjadruje text piesne a teda o čom to celé má byť. Keď niektorí upriamia svoju pozornosť aj na iné než len na to, že sa húpe vyzlečená na dákej guli a všimnú si výrazy v tvári a gestikuláciu možno to celé lepšie pochopia. Nahota v klipe má vlastne symbolizovať to, že jej nezostalo nič jednoducho je zničená pretože dala všetko čo mohla do nejakého vzťahu (opäť text) a už nemá viac síl pokračovať ďalej. Naozaj si to neviem predstaviť lepšie vyjadrené a myslím, že klip je treba vidieť viac krát. Jedinou vecou, ktorá mi tam vadí a kvôli ktorej dávam 4 * je, že tam olizuje kladivo. To jednoducho totálne dodrbala - krajšie to vážne povedať nedokážem. Proste je to neopodstatnené, nezmyselné, irituje ma to a smeruje to klip dakde úplne... Takže ak chce niekto niečo kritizovať môže sa určite obrátiť na iné veci a vystúpenia nie na tento klip, ale bez toho to samozrejme nejde, keďže je proste dobrá! ;)

Anna Karenina (2012)

S týmto filmovým prevedením som spokojná. Zo začiatku som si nevedela predstaviť ako sa tak rozsiahle dielo dokáže ,,narvať“ do 2 hodín bez toho, aby mi tam niečo chýbalo, ale podarilo sa. Než som sa dostala k filmu počula som naň dosť kritiky hlavne z domácich končín pôvodu tohto diela z Ruska. Nespokojnosť s hlavným obsadením a hlavne stvárňovateľkou hlavnej hrdinky Kierou Knightley. Naozaj nechápem prečo ja si to neviem predstaviť presvedčivejšie zahrané spolu s Aaronom Taylorom-Johnsonom vytvorili iskrenie, súzvuk, vášeň aj bolesť. Začiatok na mňa pôsobil naozaj noblesne a postupne sa film stával dosť deprimujúci, ale vzhľadom na tému niet sa čomu čudovať.

Velký Gatsby (2013)

Už začiatok filmu ma dostal do dobrej nálady, ktorá sa vystupňovala ešte viac (humorné scény, noblesné šialené večierky, záhadný Gatsby). Súdiac podľa začiatku som nečakala, že by ma mohol film dojať alebo rozcítiť. Po približne pol hodine sa na scéne objaví naozaj očarujúci a dobrácky Gatsby (Leonardo Dicaprio- záruka kvality). Muž, ktorého by chcela mať pri sebe každá žena. Dej plynie, milostný trojuholník sa zamotáva až sa rozuzlí celý príbeh. Možno sa to zo začiatku nezdá no za všetkým zlým bude pôvabná žena (veď ako inak?!). I keď som tento film videla zatiaľ iba raz mám ho rada. Hudba zapasovala-najmä Lana Del Rey neskutočne sadla. Herci perfektní a Gatsbyho auto a jeho šialená jazda tiež! Jedna z mojich obľúbených scén.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tak toto hej! Úplne odlišné od všetkých filmov na podobnú tematiku, ktoré som videla. Bez klišé, opakovania tisíc krát použitých vecí a bez dopredu jasného vývinu deja. Zároveň tento film patrí medzi prvé, ktoré som videla z Kórejskej tvorby a po jeho vzhliadnutí určite nie medzi posledné. Od začiatku až po záverečný epilóg som sa nevedela odtrhnúť! Zo začiatku mi to prišlo zaujímavé potom som sa stále častejšie musela smiať a pousmievať nad ,,rozvojom" vzťahu medzi dvoma hlavnými hrdinami. Postupne ma príbeh pohlcoval a uchvacoval až ma doviedol k slzám. Napriek tomu, že sa vo filme neobjavil bozk, bol plný romantiky, lásky a súzvuku dvoch ľudí, ktorí k sebe skrátka patria. Nádhera!

Superkočky (2010) (seriál)

Určite najlepší spomedzi seriálov/filmov, ktoré som mala možnosť vidieť na tematiku roztlieskavanie. Jednoduchý seriál na pozeranie, dalo sa pri ňom oddýchnuť a predsa dokázal zaujať/sem tam prekvapiť. Na rozdiel od väčšiny podobných, kde ukazujú len to aké sú roztlieskavačky namyslené fifleny a ich v úvodzovkách ,,veľké problémy“. V Hellcats to nebolo len o rozlieskavaní, ale malo to svoj príbeh, svoje vzťahy, zápletky a v úplne poslednej časti sme mohli vidieť zmysel pre drama záver. Herecké výkony boli veľmi dobré a za tie premety, saltá a náročnú gymnastiku, ktorú herci predvádzali počas celého seriálu ozaj klobúk dole! Vôbec neľutujem, že som nad tým strávila čas.

Život Davida Galea (2003)

Presne takto si predstavujem štruktúru perfektného filmu od začiatku až po koniec! Jeden z tých filmov, ktoré vám ešte dlho zostanú v hlave a musíte nad nimi premýšľať. Pri jeho pozeraní som ledva dýchala a čakala či sa v ňom nájde miesto pre spravodlivosť. Samotný záver bol pre mňa trochu šok a práve preto bol taký bravúrny! Kam až ste ochotný zájsť pre vec za ktorú bojujete?!

Terapie láskou (2012)

Takže najskôr zápory: prvých 15 minút mi to pripadalo úplne nezáživné a bola som znudená. Viac ako polovicu filmu na mňa film pôsobil deprimujúco plus k tomu dvaja ľudia, ktorí berú prášky a vlastne sú na prášky. Na druhej strane myslím, že vzhľadom na tematiku a názov filmu o to čiastočne aj išlo. Klady: pri tom ako Tiffany začala učiť Patta tancovať som sa asi prvý krát pousmiala. Hádky a konflikty boli zahrané naozaj neprekonateľne a presvedčivo, rovnako ako bolo hranie hlavných postáv Bradleyho Coopera a Jennifer Lawrence počas celého filmu. Postupom času si film ako tak získaval moje sympatie, ale stále to nebolo dotiahnuté dokonca. To sa stalo až pri záverečnom tanci hlavných hrdinov, ktorý sa mi neskutočne páčil a pri samom konci filmu. Na záver treba povedať, že myšlienka tu bola a ďalším plusom je, že to nebol nejaký klasický obohraný film, ktorých je na výber nekonečno.

Amazing Spider-Man (2012)

Bola som príjemne prekvapená pretože som čakala nejakú cover verziu pôvodného filmu, ktorý bude ako cez kopirák. Nestalo sa a to je len dobre. Dokonca sa mi tu niektoré scény a vývin jednotlivých postáv páčil možno viac ako v pôvodnom Spider manovi. Napríklad vzťah medzi Petrom a Gwen tu bol zobrazený oveľa jednoduchšie, zbytočne sa to nekomplikovalo a nebolo to tak zamotané ako v pôvodných filmoch čo sa mi na nich nikdy nepáčilo. Ďalší dobrý ťah bol spravený postavou Gweninho otca. Vďaka tomu sa dostalo do filmu viac emócii. Samozrejme film je spracovaný modernejším spôsobom a prispôsobený dnešku, či už dialógmi alebo technikou. Myslím, že stojí za pozretie a porovnanie a ja osobne som už zvedavá na pokračovanie!

Láska a čest (2013)

Plagát a obsah vzbudzoval dobrý dojem na romantický film, trailer to pokazil, ale film samotný sa v podstate dal. Nedá sa tam síce nájsť nič nové, nečakané a nepredvídateľné podobným filmom, ale pár vojenských príbehov a záverečná reč to čiastočne zachránili. Inak klišé a slabší priemer.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jeden z tých filmov, ktorý ma dokáže ohromiť zakaždým, keď si ho pozriem. Hlavnú príčinu má na tom určite Audrey Hepburn, ktorá celému filmu dodáva pôvabnú jemnosť a sympatický George Peppard na ktorého sa naozaj dobre pozerá. Mladá a krásna Holly, ktorá chce viac ako má a snaží sa to získať rôznymi spôsobmi. A nadaný spisovateľ Paul, ktorý sa jej pokúša ukázať čo je láska. Celý film oživujú momenty ako ,,poďme dnes robiť to čo sme ešte nikdy predtým nerobili" a vtipný a večne rozčúlený sused, ktorému Holly strpčuje život. Raňajky u Tiffanyho sú skrátka skvost.