Casino Royale (2006)

James Bond získava dve 0. James Bond koná na vlastnú päsť a snaží sa zastaviť a odhaliť terorizmus- nadriadení, nenadšení. James Bond dostáva inštrukcie a sledovacie zariadenie do tela- treba sa vyhnúť prekvapeniam. James Bond dostáva misiu v kasíne, ktorú má splniť. James Bond má ženskú posilu k misii v podobe účtovníčky Vesper Lynd. James Bond dostáva na frak od novej posily. James Bond pracuje a pridáva svoj typický humor. Vesper sa stáva zraniteľnou a odhaľuje city. James Bond zradený. James Bond otrávený. James Bond zachránený. James Bond vyhráva- misia splnená! James Bond zachraňuje Vesper. James Bond mučený. James Bond nájdený. James Bond zotavený a zamilovaný. James Bond odchádza so svojou láskou a rezignuje. James Bond relaxuje a užíva si. James Bond podvedený milovanou. A nakoniec James Bond ako James Bond! Milovníci akcie a Bondoviek nebudú sklamaní a na svoje si môžu prísť aj ostatní. Daniel Craig nesklamal a Eva Green zdvihla latku o niečo vyššie. Dostalo sa akcie, bojov, prestreliek, ironického humoru, lásky aj zrady.

Osudový dotek (2004)

Čo sa stane, keď sa začnete zahrávať s osudom? Kam vás dostane vracanie do minulosti a pokusy meniť to čo bolo zlé k lepšiemu? Budete mať šancu na lepší život, kde bude všetko podľa vašich predstáv? Je to vôbec možné?! Tento film trochu poodhaľuje to čo určite napadlo každého a to čo by bolo keby... Vidíme niekoľko verzií a snahu meniť niečo na čo človek nemá právo. Okrem toho, že príbeh a tematika filmu je viac než zaujímavá, myšlienka je jednoducho krásna. Skutočná láska je, keď prestaneme myslieť na seba a myslíme na toho druhého. Aj za cenu, že bude šťastný a v bezpečí bez nás. Záverečná scéna filmu a moja obľúbená- stretnutie v dave, snáď ani nepotrebuje komentár...

Atlas mraků (2012)

Keď som Atlas mrakov videla po prvý krát v kine zanechal vo mne zmätok, úžas a ešte dlho som ho mala v hlave. Bol jednoducho zložito perfektný a treba si ho pozrieť viac krát, aby ste to ocenili. Ja som si neskôr prečítala aj knihu a pozrela film opäť. Znova ma nadchol a po prečítaní knihy ma bavil ešte viac. Našla som tam veci, ktoré som predtým prehliadla a znova ocenila posolstvo a humor v ňom. Presne to o čo išlo autorovi knihy a určite aj režisérovi, ktorý ho tak bravúrne natočil. Klobúk dole.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Vcelku jednoduchý film a som za to rada. Žiadne prehnané efektnosti alebo snahy o niečo veľkolepé z čoho by aj tak vzišla len ďalšia tuctovosť. Naozaj sa mi páčila hudba a aj choreografie, ktoré majú ďaleko od tých ,,dnešných" čo sú hádam v každom tanečnom filme. Príbeh nebol zbytočne zamotaný a prekombinovaný čo bolo len ďalšie plus. Zasmiala som sa na učení tanca a aj pri konci filmu, keď sa strhla bitka (teda na jej závere, ktorý bol svojím spôsobom celkom vtipný).

Pearl Harbor (2001)

Pearl Harbor jednoznačne dokáže zaujať. Námet s príbehom je silný plus riadne zapletený milostný trojuholník medzi dvoma najlepšími priateľmi, ktorí milujú jednu ženu. Musím uznať, že je to krásne natočené a vzbudí to v divákovi emóciu. Pre mňa to malo, ale jednu chybičku kvôli ktorej nemôžem dať plné hodnotenie. A to je v scéne, kde Danny oznamuje Evelyn, že jeho najlepší priateľ a jej veľká láska Rafe tragicky zahynul. Na to ako veľmi bolo puto medzi Rafeom a Evelyn silné a ako veľmi hlboko sa ho snažili vyobraziť mi jej sklamanie a bolesť z jeho smrti prišlo málo uveriteľné a precítené. A z toho dôvodu 4 *.

Scooby-Doo (2002)

Scooby-Doo moje detstvo to boli časy! Nedávno som sa v noci zobudila a nemohla spať. Tak som sa rozhodla, že si pozriem nejaký film a vytiahla som si Scoobyho. Bolo asi 02:04, keď som začala pozerať a čas pri tom mi prešiel tak, že som sa ani nenazdala. Po dlhom čase bolo fajn obnoviť si dej niečoho čo som videla nespočetne veľa krát. A musím povedať, že v noci to má svoje čaro. Scooby-Doo, Fred, Daphne, Velma, Shaggy proste stará dobrá klasika!

Talisman (2012)

Keď som si zbežne pozrela komentáre tak je v nich veľa kritiky ako, že je to klišé, predvídateľné- muž stretne ženu spoznajú sa, zaľúbia sa, príde problém a potom happy end a pod. Ale nejde všetkým práve o toto, keď sa rozhodnú pozerať romantickú drámu??? Určite si nemyslím, že tento film sa má hádzať do rovnakého vreca s niečím ,,typyckým" a ,,predvídateľným". Hlavne preto, že o príbeh sa postaral Nicholas Sparks, ktorému podľa môjho názoru tieto veci idú bravúrne a vždy dokáže svoju tvorbu oživiť. Dáva do toho srdce a vie presne čo čitateľ čaká, keď si kúpi jeho knihu. A potom sa tá kniha sfilmuje ako väčšina jeho tvorby. Čo sa týka filmu tak naozaj sa mi páčilo prostredie v ktorom sa to odohrávalo tá príroda ozaj krása! Dramatické scény boli presvedčivé či už Logan na ktorom sa armáda čiastočne podpísala, chorobne žiarlivý ex manžel, alebo zrútenie Beth. Bol cítiť tlak aj bolesť. Čo sa týka hercov Zac Efron sa predviedol vo veľmi dobrom svetle a z presladeného chalana pôsobil naozaj mužne. Taylor Schilling som videla hrať prvý krát a rozhodne to nepokazila. Mne sa film proste páčil-dokonca ho radím medzi moje obľúbené v romantickom žánre, mám rada Nicholasa Sparksa, sem tam romantické drámy plus ten Zac, ktorý tam ozaj stojí za to takže 5*!

Méďa (2012)

Nič sa nedá robiť musím zmeniť hodnotenie. Zase niečo čo vyzeralo perfektne a malo to od toho ďaleko. A jediné čo som si z toho odniesla je, že sa tomu filmu v budúcnosti račej vyhnem. Sklamanie...

Kokosy na sněhu (1993)

Chcete sa pobaviť a oddýchnuť si? Tento film vás rozosmeje, rozcíti a zároveň nakopne! Kto povedal, že niečo nedokážete? A kto povedal, že Jamajka nemôže mať bobistov? !

Kočka (2012)

Napriek Miley Cyrus tento film musím trochu skritizovať. Čakala som na to dlhšie a tým časom vzrastali aj moje očakávania. Myslela som si, že to bude trochu viac vážnejšie a pojašené vysokoškoláčky z nejakého klubu, ktoré výskajú (plus to, že miestami mi to prišlo ako keby mali vygumovaný mozog) tomu teda moc nepridali. K tomu nejaké totálne nezmyselnosti, ktoré sa tam medzi časom riešili a miestami predvídateľný dej. Tešila som sa na drsnú a akčnú Miley čo som v podstate dostala. V niektorých scénach aj humornú drsnosť. Opäť som ju mala možnosť vidieť v odlišnej úlohe a nepokazilo to. Celkovo si myslím, že herci nekazili len hrali čo bolo v scenári. Ale ten scenár mohol byť určite lepší keby bol trošku pozmenený a prepracovanejší pretože námet zlý nebol. Jednoducho mohlo to byť viac napínavejšie, členky klubu mohli pôsobiť viac normálnejšie a herci mali dostať väčšiu šancu ukázať čo v nich je (tým nemyslím len Miley, vlastne myslím skôr tých ostatných). No zase musím povedať, že som sa zabavila pri ukážkach pokazených scén, keď už na konci bežali titulky. Tak povedzme, že taký slabší priemer film.