Horúca krv (2012) (seriál)

Tak po pozretí 2 dielu hodnotím zatiaľ celkom kladne. Predsa len musí sa to rozbehnúť. Podľa ukážok, ktoré som videla pred začatím seriálu mi to pripadalo ako nejaká budúca slovenská telenovela (to prostredie, kone, štýl konverzácie...). Teraz mi to príde ako riadne drama s dobrým námetom. Čo sa týka hereckého obsadenia tak mi v celku vyhovuje a zatiaľ sa mi herci hodia na postavy, ktoré stvárňujú. Možno je ešte skoro hodnotiť, ale snáď sa nám tá produkcia SK zlepšuje.

500 dní se Summer (2009)

Hm...neviem tento film. Ľudom sklamaným láskou, ktorí sú stále v depkách možno môže niečo dať a dokonca im trochu otvoriť oči a posunúť ich o krok vpred. Inak komplikovaná love story so smutným a šťastným koncom zároveň, ktorá dokazuje, že cez všetko sa dá prejsť a že aj zlomené srdce sa dá vyliečiť. Len všetko chce svoj čas a správne miesto.

Forrest Gump (1994)

Chlapík sediaci na lavičke s bonboniérou, ktorý ponúka každému kto si prisadne čokoládu a rozpráva svoj príbeh. A rozpráva ho tak pútavo, že zaujme nie len človeka sediaceho pri ňom, ale i diváka. Rozosmeje a ohúri vás tým čo zažil a dojme tým čím si prešiel. Forrest Gump nie je typický hrdina na akých sme zvyknutí. Nie je to boháč, ktorý sa zmení na samaritána ani krásavec o ktorom si každý myslí, že je namyslený a on má v skutočnosti to najlepšie srdce na svete...ani jedna z týchto možností a ani ďalšia iná. On je jednoducho originálny. Forrest Gump má menšie IQ ako je norma a veľa ľudí z jeho okolia ho na začiatku neberie vážne. Ale myslím, že všetkým tým ,,normálnym“ dokázal na čo všetko má a že záleží len na tom čo je vo vnútri. Forrest Gump pre mňa v tomto filme odrovnal každého dokonalého hrdinu a stal sa ním sám. Veď nakoniec ako hovorievala jeho mama: ,,Pre hlupáka každý hlúpi."

Annie Hallová (1977)

Za posledný čas som si veľmi obľúbila diela Woodyho Allena. Aj tento film sa vznášal v jeho typickom humore a komickom štýle. Spolu s Diane Keaton, ktorá stvárňovala Annie vytvorili ideálno/neideálny párik, ktorý rieši to čo bežné páry a niekedy aj pekné malichernosti. Na scéne ako sa zoznámili a Annie sa ho neskôr pokúšala zbaliť som sa dosť pobavila. Aj napriek tomu, že Woody Allen nie je nijaký playboy má v sebe iskru a niečo čo diváka priťahuje (teda ak je samozrejme na scéne). Ako režisér mi zatiaľ dosť sadol. A pointa? Po stroskotanom vzťahu s Annie priešiel na jedno: aj keď sú vzťahy niekedy neidylické, bláznivé a komplikované stále ich vyhľadávame a potrebujeme k životu.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Na tejto detektívnej komédii som sa neskutočne dobre pobavila. Dej sa odohráva v roku 1940. Dvaja kolegovia v poisťovacej agentúre, ktorí nenájdu spoločnú reč bez toho, aby sa vzájomne urážali a klbčili. On- starší poistný detektív, ktorý vyrieši každú krádež aj keď by to k jeho vzhľadu a spôsobom nikto nepovedal. Ona- nová očarujúca zamestnankyňa, ktorá zavádza nové spôsoby v agentúre a nenechá si skákať po hlave (keď odhliadneme pomer so šéfom a jej dočasnú naivitu). Až kým ich raz oboch na kolegovej oslave vytiahne na pódium kúzelník hypnotizér a uvedie ich do hypnózy. Nenávisť sa zmení na veľkú lásku a kolegovia sa výborne bavia na ich účet. Hypnóza skončí všetko sa vráti do pôvodného stavu a starých koľají. Až na to, že hypnotizér nezrušil kúzlo a vykľuje sa z neho zlodej, ktorý využíva jeho- veľkého detektíva s výbornou povesťou na kradnutie šperkov a dočasne ho cez telefón privádza do hypnózy po ktorej si potom nič nepamätá. Vtedy sa zosypú ďalšie vlny udalostí a film sa stáva neskutočne dobrým a originálnym vo svojom žánri. Divák s napätím sleduje ako celé toto zamotané pátranie dopadne, popritom sa skoro neustále smeje na perfektných hláškach a scénkach medzi dvoma hlavnými hrdinami a zároveň očakáva rodiaci sa vzťah medzi nimi. Ak chcete stráviť príjemný večer plný humoru a pátrania tak jednoznačne odporúčam!

LOL (2012)

Kým uzrie tento film svetlo sveta som čakala asi dva roky pre problém s financiami na propagáciu a podobne. Ide o remake pôvodnej francúzskej verzie filmu LOL z roku 2008 za réžie tej istej režisérky. Bolo viac menej jasné, že hneď ako film vyjde spustí sa kritika na americké obsadenie (Amerika nezvláda iné filmy než z vlastnej produkcie a preto sa do toho púšťa s cieľom niečo si dokazovať atď...) a úprimne povedané som ani sama nechápala prečo remake a prečo tá istá réžia. Ale tešila som sa na ďalší film s Miley a bola som zvedavá ako to zahrá a ako sa popasuje s úlohou bad girl. Keďže Miley Cyrus je moja srdcovka a chcela som byť objektívnejšia pozrela som si i pôvodnú verziu z roku 2008. Vlastne som si filmy pozrela po sebe na porovnanie. Podobné scény pár zmien v podstate ani jeden film nebol zlý. Ale predsa len viac sa mi páči nová verzia čo som nečakala pretože väčšinou zastávam názor, že čo bolo skôr je najkvalitnejšie a najlepšie. Názor, že 2012 je lepšia zastávam hlavne pre to, že Miley Cyrus a Demi Moore boli naozaj perfektná dvojka a udobrenie matky a dcéry po ostrej hádke na záver filmu mi pripadal krajší a dojímavejší než vo filme z 2008. Okrem toho francúzska Lola Christa Theret s jej výrazmi a gestikuláciou mi pripadá až moc neviniatko (toto som si všimla ešte skôr ako som videla film podľa promo plagátov fotiek) zatiaľ čo Miley v tejto úlohe jednoducho presvedčila a mala drzosť a iskru na správnom mieste. A pre toto hodnotím za 5 *.

Franklyn (2008)

Také trošku psycho než som pochopila o čo ide trvalo to vyše tej pol hodiny, ale inak celkom zaujímavé. Prelínajú sa tu dva svety. Prvý vyzerá z časti ako svet v minulosti a z časti ako sci-fi temný, kde je každý veriaci. A jediný neveriaci Jonathan Preest sa vydáva na cestu za pomstou. Druhý je reálny Londýn, kde sa odohrávajú viaceré životné príbehy rozličných ľudí z ktorých jeden hľadá syna, ďalší rieši rozchod a svoju predstavivosť a potom tu máme umelkyňu, ktorá sa každý mesiac pokúsi o samovraždu ako súčasť svojho projektu a umeleckého prejavu. Postupne ako sa film chýli k záveru sa dozvedáme, že žiadny temný svet nie je a v skutočnosti ide o liečbu/terapiu psychicky narušeného Jonathana Preesta, ktorý sa v skutočnosti volá David. Všetko čo nedáva zmysel sa pospája a film má v svojej podstate nádherný romantický koniec, ktorý by som tu určite nečakala.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Štyri bývalé najlepšie kamarátky Hanna, Spencer, Emily a Aria, ktoré dala dokopy piata- Alison. Každá z nich má svoje malé tajomstvo o ktorom buď Alison vie alebo aspoň tuší. Všetko sa skončí, keď sa Ali jedného dňa nevráti a zmizne. Partia sa rozdelí a každá ide svojou cestou a vyrovnáva sa s jej zmiznutím po svojom. Rok po jej zmiznutí im začnú chodiť zvláštne sms s vecami, ktoré o nich vedela len Alison a pridáva aktuálne správy podpisuje sa ako A. Niekto ich sleduje na každom kroku. Je to Alison? Vrátila sa? Jednoznačne sa s nimi hrá, ale prečo to robí? Prichádza však malé prekvapenie nájdu Alisonino telo a sms hra stále pokračuje...tak kto je za tým? Práve toto ich zvedie znova dohromady. V seriály sa prelínajú udalosti, keď s nimi Alison ešte bola, ich spoločné pátranie po pravde a nezodpovedaných otázkach a ich život a vzťahy v súkromí. Toto preplietanie sa mi na seriály páči a robí ho dobrým. Od hádky s matkou cez romantiku vo vzťahu až po strašidelne nebezpečnú scénu kedy vám začne búchať srdce a neviete čo sa stane. Bola som tak zaujatá, že som sa rozhodla prečítať aj knihy vďaka, ktorým seriál vznikol. Zatiaľ nemám prečítané všetky, ale seriál sa mi páči viac. Knihy sa od seriálu dosť líšia niektoré veci sú tam inak, ale hlavne hlavné hrdinky mi prídu v knihe moc cudzie jedna druhej a v seriály sú spolu skoro stále. Čo sa týka postavy Alison dá sa charakterizovať ako vypočítavá mrcha, ktorá robí všetko preto, aby mala podchytené svoje okolie a vždy vyčnievala, ale na druhej strane je to spoločník, ktorého chcete a pri ktorom sa cítite výnimočne. Nechýba jej inteligencia- skrátka má niečo do seba. Prvé II. série mám pozreté, viem kto je A a bolo to veľké prekvapenie! Už teraz sa teším až začnem pozerať III. sériu a na ďalšie šokujúce odhalenia v nej!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Musím sa priznať, že filmy/seriály v dobe a tematike v akej sa seriál odohráva (meče, súboje, bitky...) ma nikdy veľmi nebavili a nelákali. Ale s Game of thrones bolo všetko inak a príbeh s dejom ma skrátka dostal! Keď som videla prvú časť bola som veľmi príjemne prekvapená. A po prvej časti som musela vidieť ďalšie a ďalšie až po poslednú časť druhej série. Aj po prvej sérii ma malo stále čo šokovať a zaujať čo sa mi často pri seriáloch nestáva. Doteraz žasnem ako sa im to všetko perfektne podarilo. Čo sa týka hereckého obsadenia všetci skvele plnia svoje úlohy. Mám viacero obľúbených postáv, ale jednu zvlásť neobľúbenú a tou je Jofrey, ktorý na mňa pôsobí nepríjemne až slizko - jednoducho je presvedčivý. Už môžem dodať len to, že sa teším na III. sériu!

Sněhurka (2012)

Krásna rozprávka, ktorú som videla toľko krát a predsa ma v tejto verzii dokázala prekvapiť a zaujať. Veľa humoru a niektoré scény na ktorých sa dalo dobre zasmiať. Lily Collins ako Snehulienka, ktorá sa stane výbojnou. Julia Roberts ako zlá kráľovná, ktorej záleží len na sebe. Zbojníci trpaslíci, očarovaný princ a mnohé ďalšie prekvapenia...jednoducho stálo to za to!