Trhliny (2009)

Predstavte si, že máte svoju zaužívanú rutinu, ako keby svet čo patrí vám, kde vás všetci milujú a obdivujú...spravili by pre vás čokoľvek. Ste jednoducho stelesnením niečoho čím chcú byť. Máte svoje lži a vymyslené príbehy v ktorých ste hlavnými hrdinami, ale v skutočnosti ste to nezažili, nikdy ste neopustili svoju bublinu. Všetko je tak ako má byť, je to z vášho pohľadu správne. Zrazu však príde niekto, kto žije vaše sny, niekto kto má odvahu a nebojí sa vyčnievať. Čo sa môže stať?! Zo začiatku mi tento film prišiel strašne chladný. To prostredie, pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať, miestami mi to prišlo ako v dievčenskom žalári, kde byť je trest. A zrazu sa na scéne objaví slečna G. trénerka dievčenského skokanského tímu. Všetko sa zmení, dievčatám sa na tvári zjavuje úsmev. Akoby bola nejakým svetlom a oporou v ich samote a ťažkostiach. Bola dozor, priateľka, vzor a mnoho ďalších vecí. Niekto kto je potrebný presne tam, kde je. Ako sa film rozbieha postava slečny G. sa stále vyvíja a odkrýva ďalšie skutočnosti z jej života a pokračuje to až tam, kde divák zostáva šokovaný. A z filmu od ktorého som očakávala niečo odlišné sa nakoniec stáva dosť dobrá psychologická dráma. Pred výkonom, ktorý v tomto snímku podala Eva Green naozaj klobúk dole, neviem si to predstaviť lepšie a uveriteľnejšie zahrané. Za to Juno Temple mi prišla neuveriteľne nesympatická aj vtedy keď sympatická byť mala. Tento film ma, ale skôr zaujal z toho psychologického hľadiska.

Rebelka (2012)

Disneymu sa opäť podarilo niečo výnimočné! A to prísť s niečím originálnym čo tu ešte nebolo, vniesť do príbehu humor, ktorý sa hodí na dnešnú dobu a poriadne chytiť diváka za srdce. Bola som ,,zažratá" do deja, hlášky ma rozosmiali a dokonca ma táto rozprávka dojala k slzám. Neskutočne sympatické postavičky vrátane hlavnej hrdinky Merindy. Jednoducho Disney pixar znova nesklamal.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Na tento film netrpezlivo čakalo veľa ľudí a bola som medzi nimi aj ja. S Pánom prsteňov to zrovnávať nejdem pretože Hobit je trošku rozprávkovejší a nemôžem čakať od filmu niečo čo nie je ani v príbehu. Napriek tomu, keď som si prečítala knihu sa mi Hobit veľmi páčil. K sklamaniu nedošlo ani po vzhliadnutí filmu. Nádherné kraje v ktorých sa film odohráva, vtipní trpaslíci, krásna hudba...Najviac z celého filmu sa mi, ale páčila scéna s Glumom. Možno bol film miestami naťahovaný, ale ak je vám všetko v ňom blízke možno aj vďaka Pánovi prsteňov a dlho ste na to čakali plus ste v kine so skvelými ľudmi tak vám to vadiť nebude.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Oveľa lepšie ako jednotka! Či už námet, boje alebo vývin deja. K starej partií sa pridajú dvaja noví členovia, ktorým sa trochu podarí zamiešať karty. Maggie mala od samého začiatku ako sa objavila na scéne štýl a zapôsobila. A Billy the Kid? Ten ma svojim príbehom a osudom dojal k slzám. Vďaka tejto postave sa to filmu dostalo aj trochu emócie. Liam Hemsworth dostal konečne priestor, aby ukázal svoje herecké kvality ako seriózny herec a podarilo sa mu to bravúrne! Už vieme, ktoré postavy sú preňho ako ušité na mieru. V skratke dojem z celého filmu je veľmi pozitívny a určite splnil moje očakávania.

Stroj času (2002)

Začiatok vo mne vzbudil dojem, že to bude určite dobré. Páčili sa mi roky v ktorých sa to odohrávalo, páčilo sa mi prostredie a páčila sa mi myšlienka. Dej však plynul a stávalo sa z toho niečo nezáživné čo zmietlo zo stola všetky moje očakávania. Najprv sme sa presunuli do science fiction sveta budúcnosti a nakoniec sme skončili v niečom čo ani neviem ako nazvať. A aby toho nebolo málo boli tam nejaké čudné zmutované opice, ktoré útočia a berú ľudí ako potravu. Tak dobrý začiatok, tak dobrý námet a takto skazené. Sklamalo ma to a hodnotenie je také aké je len vďaka začiatku.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Zdá sa, že tvorcovia tejto ságy vo filmovej podobe sa držali hesla to najlepšie nakoniec. Efekty, bojové scény a chtiac nechtiac niektoré vtipné dialógy. V skratke dali si záležať, aby ten koniec stál za to. Herecké obsadenie to krásne dotiahlo až do konca a poskytli svojím verným fanúšikom skvelé výkony. Novo zrodená upírka Bella, ktorá bola perfektná či už hláškami alebo svojou ,,jemnosťou", ktorú venovala členom svojej novej rodiny. To čo musím, ale vyzdvihnúť najviac je scéna pri konci filmu, ktorú nikto nečakal (dokonca ani ten, kto má prečítané všetky knihy). Pri tejto časti som bola prilepená na sedadlo v kine a pozerala s otvorenými ústami čo bude ďalej. (Nechajte sa prekvapiť!) Záver Twilight ságy nám teda ponúkol všetko čo mohol, dokonca aj niečo neočakávané a za to mu dávam 5 hviezdičiek.

Sněhurka a lovec (2012)

Film splnil to čo som ani neočakávala. Obsadenie bolo ako ušité na mieru, Kristen a Chris zažiarili, zaporáci znechutili, všetko ako má byť. Táto verzia Snehulienky u mňa jednoznačne zabodovala! Asi najviac sa mi páčilo, že sama Snehulienka bojovala za svoje kráľovstvo a v záverečnej bitve sa postavila tvárou v tvár zlej kráľovnej namiesto toho, aby len spala a čakala na svojho princa (táto časť samozrejme nechýbala, ale bola trochu kratšia a myslím, že aj krajšia a dojímavejšia vzhľadom na ,,princa“, ktorý vlastne skutočným princom nebol). Z krehkej Snehulienky sa stala výbojná a odvážna mladá kráľovná z nešťastného lovca, ktorý svoj žiaľ utápal v alkohole sa stal opäť človek s nádejou a kráľovstvo už nežilo v temnote.

Čokoláda (2000)

Od prvého pozretia som si tento film zamilovala a zaradila ho medzi svoje obľúbené. Mesto, ktoré žije svojím stereotypom a striktnými pravidlami, kde nie je dovolené vyčnievať z radu. Toto všetko zmení jedna sebestačná silná žena, ktorá sa tam prisťahuje a otvorí si čokoládovňu. Príbeh, ktorý vás povzbudí, dojme, pobaví a samozrejme vzbudí chuť na čokoládu.

Melodie mého srdce (2007)

Ak milujete hudbu a chcete film s príbehom, ktorý vás chytí za srdce tak August Rush je ako stvorený pre vás.

Máslo (2011)

Nikdy by som nepovedala, že ma dojme film, ktorý sa celý točil okolo masla, ale stalo sa. Asi najviac za to môže malé zlaté dievčatko Destiny so smutným osudom, ktoré tak nejak ako na konci uvidíte dokáže čiastočne zmeniť aj človeka s názvom ,,stratený prípad". Inak bol film veľmi humorný a od jeho začiatku po jeho koniec som mala príležitosti sa zasmiať. Celkom príjemne ma prekvapil vzhľad Ashley Green v tomto filme vyzerala tam ako obyčajné v pohode dievča (zatiaľ som ju videla len ako Alice v Twilighte a moc zmaľovanú v LOL...tým nemyslím nič iné len jej vzhľad herečka je podľa mňa dobrá!). A čo sa týka toho konca myslím, že tak trochu dojme každého kto si film pozrie.