Titanic (1997)

Titanic je pre mňa jedným z najobľúbenejších filmov a dojme ma vždy keď si ho pozriem. Loď, ktorá mala byť nepotopiteľná a zahynulo na nej vyše 1500 obetí. Už len tým je to veľmi silný film. A zakázaná láska medzi Jackom a Rose, ktorí sú z odlišných spoločenských vrstiev a stojí im v ceste toľko prekážok tomu ešte pridáva. Tragické potopenie lode a pohľad na Rose ako púšťa ruku svojej osudovej lásky Jacka, ktorý neprežil chlad vody v oceáne ma vždy dostane. V hlavnej úlohe Leonardo DiCaprio a Kate Winslet si zaslúžia naozaj veľký obdiv. Myslím, že tento film sa ani nedal lepšie natočiť a zrežírovať ako to spravil James Cameron.

Pretty Woman (1990)

Pretty Woman zostane pre mňa vždy filmovou klasikou. Môžem ten film vidieť tisíc krát nikdy ma neomrzí. Fantastická dvojica Julia Roberts a Richard Gere vytvorili dokonalú romantiku.

Ospalá díra (1999)

Opäť už osvedčená spolupráca režiséra Tima Burtona a Johnnyho Deppa v hlavnej úlohe. Dokonale spracovaný film, kde hlavy doslova lietali. Hororová atmosféra, efekty a scény pri ktorých behal mráz po chrbte plus zaujímavý príbeh a konečné odhalenie. Lepší koniec a záver filmu si ani neviem predstaviť.

Na vlásku (2010)

Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok a ďalšia perfektná od Disneyho, ktorá je sprevádzaná dobrou hudbou. Vtipných scén a hlášok je tam bohato a ja som sa na nich nasmiala do sýtosti. Samozrejme tam nechýba romantika, láska,priateľstvo a nejaké tie záporné postavy. Pri konci ma tento príbeh dojal až k slzám a ako to už býva v rozprávkach dobro zvíťazilo nad zlom.

Dokonalý trik (2006)

Doslova magický film. Dvaja konkurenční kúzelníci, ktorí medzi sebou súťažia o lepší trik a viac divákov v hľadisku. Bolo veľmi napínavé a zaujímave sledovať ich súboj. Nečakaný koniec, ktorý veľmi prekvapil Dokonalý trik spočíval v úplnej jednoduchosti.

Monte Carlo (2011)

Podobných filmov ako tento je viac, ale páčilo sa mi, že aj do takého žánru zakomponovali charitu a pomoc ľudom v núdzi. To má u mňa jedno veľké plus a zároveň mi to príde asi najoriginálnejšie z celého scenára. Herecké obsadenie je v celku fajn a príjemne sa naň pozerá. Inak klasika postava dobrosrdečnej a postava namyslenej obe postavy stvárňuje v dvojroli Selena Gomez. Samozrejme rozvíjajúce sa vzťahy a už známy happy end americkej produkcie. Myslím, že film pre taký pohodový večer. Dávam 4 hviezdičky sem tam padne dobre aj takýto film.

V moci ďábla (2005)

Film podľa skutočnej udalosti. Výpovede v súdnej sieni, ktoré sa prelínajú s hororom mimo nej. Tento film ma proste dostal! Boli miesta, kde ma ovládol strach a nevedela som si predstaviť ako niekto túto hrôzu mohol skutočne prežiť. Samozrejme fakt skvelé herecké výkony asi najviac sa mi vo filme páčila Laura Linney, ktorej úloha obhajkyne fakt sadla. Počas celého filmu visí vo vzduchu otázka či veriť teologickej alebo filozofickej stránke. U mňa jednoznačne vyhrala tá teologická, ale podľa niektorých je ľahšie zvoliť si logiku než to zložitejšie.

Vlastní pravidla (2007)

Zo začiatku typická tinedžerská komédia. Matka nezvláda svoju rebelskú dcéru, ktorá ju viac menej ignoruje a tak ju pošle k babke. Na miesto, kde nemá žiadnych priateľov a čaká ju tam práca a večné pravidlá. Neskôr sa film začne vyvíjať dramatickejšie a vzniká z toho dosť podarená rodinná dráma. Začína ísť o viac než len rozdielne názory, začína ísť o dôveru medzi matkou a dcérou. Matka sa dozvedá nové skutočnosti vo vzťahu jej dcéry s nevlastným otcom, ktorý ju zneužíval. Prichádzajú výčitky a mnohé vysvetlenia správania jej dcéry, ktorá jej pripadala nezvládnuteľná. Popri dramatickým udalostiam zostáva vo filme aj dosť humoru a vtipných scén. Fakt super spracované!

Mezi námi děvčaty (2003)

Tento film som si pozrela s takpovediac náladou ,,pod psa" a veľmi ma pobavil. Môžem povedať, že jedna z najlepších rodinných komédií aké som videla. Skvelý herecký výkon Lindsay Lohan ako i ostatných hercov. Proste skvelá komédia, ktorá mi navyše zlepšila náladu.

Kráska a zvíře (1991)

Pre mňa jedna z najkrajších Disney rozprávok. Rozpráva o tom, že krásu možno vidieť a vnímať jedine srdcom...