• Thriller

Malý krámek hrůz (1986)

Trojice mejch oblíbenců (Steve Martin, John Candy a Bill Murray) se sešla v jednom filmu a oni se tam skoro neukázali. Steve Martin má sice naprosto úžasnou, ale bohužel jen vedlejší roli, John Candy a Bill Murray tady dostali jenom štěky. Jinak originál z roku 1960 jsem viděl před několika lety a dal jsem mu 3 hvězdy a tenhle remake podle mě lepší neni. Takže taky 3 hvězdy. Buzikály holt nejsou můj šálek čaje. I když teda písnička "Dentist" byla fakt super.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Mam doslova alergii na Čenskýho a Žilkovou. Jinak tahle komedie neni špatná. Takovej ten normalizační průměr. Navíc Menšík nebo Blanka Bohdanová postavy rodičů zahráli výborně, ale ústřední dvojice je prostě na vodstřel. Hodně slabý 3 hvězdy...

Nekonečná párty (2000)

Tenhle film jsem poprvé viděl asi před 10 lety. Vrátil jsem se v noci pod vlivem extáze z nějaký vidlotéky a na HBO zrovna šel tento film. Kromě naprosto kulervoucího soundtracku (DJ Hooligan, Mauro Picotto, Leftfield, Hi-gate a další a další...), jsem si z filmu pamatoval úplný hovno. Chvíli jsem se snažil zjistit, co to bylo, ale tenkrát holt ještě neplatila všeobecná rada "use the fucking google". Pak jsem na film dočista zapomněl a po mnoha a mnoha letech jsem při zkoumání diskografie DJ Hooligana zjistil, že se podílel i na soundtracku k nějakýmu filmu Sorted. Hned jsem se podíval na čsfd a vzpomněl jsem si, že to je TEN film a čirou náhodou půjde za pár dní na kanálu Filmbox. Takže jsem podíval znovu a prostě soundtrack totálně převálcoval všechno ostatní ve filmu. Zase si pamatuju muziku a příběh mě nějak minul. Nevim, jak to ohodnotit. Zatim dávám neutrální 3 hvězdy a zkusim se na to časem podívat znovu... Ale samotnej soundtrack by byl pro mě za 5 hvězd.

Bota jménem Melichar (1983)

Uječený fakani ve filmu, kterej natočil Zdeněk Troška a naprosto ultimátní soundtrack k němu dodalo nechvalně známý duo Pochvald feat. Vložek. Má vůbec smysl se na tohle dílo podívat? No překvapivě to nebyla zase až taková sračka, jakou jsem očekával. Já jsem sice do školy chodil přecejenom o pár let později, ale některý ty věci jsem zažíval taky - buzerace s přezouvánim, neustálý naprosto nepochopitelný přesuny z jednoho konce areálu školy na druhej a učitelka fyziky ta snad byla naklonovaná, protože naprosto stejnou učitelku včetně těch hlášek (Já mám času dost...) jsem na ZŠ taky zažil. Film je sice dost o hovně, ale nějaký ty nostalgický vzpomínky to ve mně vyvolalo a vzhledem k tomu, že bez titulků to trvá cca 1 hodinu, tak se to dá přežít. Pokud by se z filmu vyházeli ty protivný prvňáci "Já to na tebeeee žeknu soušce učitelcééééé, bééééééé." a každý 3 minuty by tam nehrála písnička Holky z naší školky, bylo by to ještě o něco lepší. Ale i tak je to zřejmě nejlepší (nebo spíš nejmíň hroznej) film, kterej Troška natočil.

Intimní osvětlení (1965)

O čem to bylo? Já to fakt netušim. Neobjevil jsem tam sebemenší náznak nějakýho děje nebo nějakou zápletku. Prostě vůbec nic. Z filmu jsem si odnes akorát to, že Věra Křesadlová měla takový mrdavý voči.

Single Man (2009)

Nudný drama o jednom homosexuálovi, který se skládá ze scén typu hlavní postava 5 minut sedí a čumí, hlavní postava 5 minut stojí a čumí, hlavní postava si 5 minut strká bouchačku do pusy (asi trénuje orální sex), pořád nějaký zpomalený záběry a do toho uspávající hudba. Prostě naprostá nuda... Koukal jsem na to po částech 2 dny, protože na jeden zátah bych to fakt nedal. A když konečně hlavní postava sbalí nějakýho hebkýho hošíka v růžovym svetříku, kterej vypadá jako starší brácha Justina Bíbra, tak mu ani nestihne udělat homorektoskopii, protože dostane infarkt (nebo co) a umře... Povedla se atmosféra těch 60. let a Colin Firth to zahrál celkem slušně. To je asi tak všechno. 20%

Dobrodruh (1983)

Zase jeden z řady filmů, kde se Belmondo předvádí, jakej je velkej frajer. Každýmu nakope prdel, kurvy jsou z něho natolik okouzlený, že mu dávaj zadarmo a při nebezpečí se tváří, že si jde koupit do krámu chleba. Naopak záporáci jsou takový nevýrazný vocasové, že se mi chvílema pletli mezi sebou. Člověk to musí brát s hodně velkym nadhledem a moc u toho nepřemejšlet. Pak se u toho dá i pobavit. Hodně záleží, jak moc máte rádi Belmonda. Buď mu toho supermanskýho komisaře sežerete a nebo ne. Pro mě je to průměrnej film.

Půlnoční kolona (1972)

Ani se nedivim, že tahle "komedie" totálně zapadla. Pětice vojáků dostane v Praze na pár hodin volno a každej si prožije nějakej svůj příběh. Asi nejvíc prostoru dostal L. Potměšil, kterej se vydá za svou čubkou (J. Kotrbová). Tenhle příběh má i nějakou hlavu a patu, ale stejně to neni žádnej zázrak. Ty ostatní 4 příběhy jsou slušně řečeno o ničem. Akorát mě pobavily tehdejší ceny v hospodách (pivo za 2 kčs) a taky jsem viděl, jak vypadalo sídliště Novodvorská na začátku 70. let. 30%

Sláva vítězům (2000)

Když se američani pustěj do nějakýho filmu o "socceru", obvykle to dopadne tragicky. Tohle dopadlo k mýmu překvapení docela dobře. Sice je to jen další z řady sportovních filmů, kterej nic novýho nepřináší, ale dalo se na to koukat. Film táhne hlavně Robert Duvall a bejvalej skotskej reprezentant Ally McCoist. Michael Keaton tam má spíš jen takovej štěk a ostatní herce ani neznám. Kdyby si tvůrci odpustili nějaký ty tradiční klišé, mohlo to bejt ještě o něco lepší... 60%

Muži bez zábran (1999)

Vinc Offer je asi úplnej magor. Může mu konkurovat možná akorát Tom Green. Hodně vzdáleně se to dá možná přirovnat třeba k Freddyho úletu. Jsou to různý skeče, který na sebe nijak nenavazujou a hlavně je to naprostá úchylárna. Já jsem na tyhle ujetý zhovadilosti zatíženej a obvykle je i hodnotim dost vysoko. Tohle mělo tak do půlky našlápnuto k maximálnímu hodnocení. U Batmana nebo u parodie na videoklip I love L.A. od Randyho Newmana jsem se válel smíchy, ale ve druhý polovině film nějak začne ztrácet dech a některý scénky se akorát do zblbnutí opakujou (třeba to s těma teploušema u kulečníku) a nebo nejsou vůbec vtipný. Minimálně tak 30 minut by se podle mě dalo vyhodit. Pro mě je první půlka za 5 hvězd, druhá tak za 2. Celkově lepší 3 hvězdy. P.S. Doporučuju sledovat tak po 10 pivech.