Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Mirek Krobot prostě vykouzlil postavě Pepika Hnátka duši a charisma. Příjemné rozšíření Nováckého seriálu které se mi nijak nepříčí ba naopak jsem za něj vděčný. Seriál jsem ani tak moc nemusel a napříč tomu mě tohle vyloženě bavilo. Napříč tomu že Pepik moc nemluví, jeho "co čumíš" nebo "sbíráš tam sedmikrásky" mě prostě zbořilo. Výborně jsem se bavil dávám 4* a tímto gratuluji všem hercům za skvělý výkon. Čas od času je dobré vědět že Česká tvorba jednou za X let vyplodí něco zajímavého :)

Bez soucitu (2010)

Tvrďák Travolta se mi líbí! Dokonce jsem tohle ani nečekal vzhledem k jeho nadváze a věku. Ale koukám celkem dobře všechny sesekal a postřílel jako pravej ostřílenej detektiv. Přidávali tomu na chuti i jeho hlášky. Nic méně je to vcelku průměrný film s průměrným příběhem, nic převratného. Film který se podařil, pobavil mě ale nejspíš se na něj už znovu nepodívám, Je to tak 65%. Travoltu prostě můžu, myslím že od Pomády ušel parádní kus cesty.

Gamer (2009)

Butler (Leonidas) Hall (Dexter) jsou podle mě výborní herci a zahráli zde precizně. Ovšem ať se snažili sebevíc, prázdný a nepropracovaný děj nezachránili. Čekal jsem nějaké větší rozuzlení a hloubku. Dokonce i většina akčních scén byla nepřehledná, a hloupá. 1* pro Gerarda , 2* pro Michaela a 3* za nápad. 55% ucházející film na který se nejspíš znovu nepodívám.

Eragon (2006)

Nevyzrálost hlavního hrdiny Eragona mi šla na nervy. Celý film na mě působil jako přeoperovaná dívka. Pro takové akčně nabité fantasy tam měli obsadit alespoň někoho charismatického jako např. Ellijah Wood a né vyloženě takovou holčičku. Kouzlení, akční souboje, kouzelné šípy a létání na drakovi to je prostě výborný základ. Myslím že hlavní hrdina byl krok vedle. Jednou jsem se podíval a myslím že dost.

Dračí srdce (1996)

Rytíř - drakobijec mi přímo hraje do noty, prostě z něj sálá charisma, není pochyb o tom, že mu role sedla jako prdel na hrnec. V Málo kterém filmu takhle skvěle zpracovaný drak a s ohledem na dobu vzniku filmu, myslím že tenhle drak nemá konkurenci. Ten film jsem viděl určitě alespoň 5x ale vždy mě dojemný konec táhne k slzám. Ale zároveň je ten film i vtipný a nabitý akčními scénami. Pohádka jak má být. Jak se to někdo může vůbec opovážit srovnávat s Eragonem :( . Co jsem to viděl poprvé coby malej kluk tak ten film zbožnuju.

Muži v černém 3 (2012)

Splnilo to mé očekávání. Bohužel je to byť o trochu nepředčilo. Will Smith opět zabodoval (multi-talentovaný herec) mimo jiné :) . T.L.Jones ikdyž už má svůj věk, nebylo to na něm poznat. Vtipné scény a hlášky střídají akční scény nebo chvílemi dlouhé dialogy. první 1/3 filmu byla skvělá pak už to bylo malinko slabší nicméně mě to bavilo celou dobu. Ovšem našli by se věci které mi tam oproti např. 1. dílu chyběli ale to je zanedbatelné nebo nahrazené něčím novým takže pro mě adekvátní hodnocení : 4* myslím že nic víc ale určitě nic míň.

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

česko-slovenská-FILMOVÁ-databáze. a najdu tu tohle. Prosím vymazat z povrchu zemského i s animátorem!

Legenda o sovích strážcích (2010)

Měl jsem z toho takové smíšené pocity co by z dobrodružné pohádky. Chvílemi to působí jako klasický komický animák a na druhou stranu je to akční až člověk nestačí postíhat všechno co by měl. Není to ani pohádka pro malé ani animák pro dospělé, nevěděl jsem co si z toho odnést a neodnesl jsem si z toho nic. Pro mě slabší 3* . Příště by se režie měla zamyslet zda-li to má být teda tragický animovaný akčnák nebo komická pohádka pro děti. Protože v tomhle případě "all in 1" vážně nejde.

Matrix (1999)

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Tomuhle filmu nelze naprosto nic vytknout. Zpomalování času, epicky zpracované triky, spousta bojového umění a umělé inteligence. Prostě sci-fi ráj. V podání téhle herecké skvadry jsem slintal co by 13 letý když jsem to poprvé viděl, a slintám stále, cca po 5 shlédnutích a věřím že se na to dozajista ještě v budoucnu podívám. Po tomhle, Matrix je a bude všude kolem nás :-)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Na úspěchu předešlých dílů postavený brutálně drahý celovečerák mě až tak nezklamal. Čekal jsem že to bude horší. Předešlý díl (na konci světa) byl podle mého o poznání horší. 2* pro Johnnyho a 1* pro Penelope a Geoffreyho. Jinak příběh byl celkem slabý a ona pověst bájného Capitána Jacka Sparrowa jakoby se vytratila oproti předešlým dílům. Dávám 3* bylo to slabších 70% pro mě. Ani nadšen ani zklamán.