Amazing Spider-Man 2 (2014)

Andrew Garfield padá z neskutočnej výšky, jeho herecká kariéra by ho mala pomaly začať nasledovať, pretože jeho spidermanovský výkon to už urobil. A popritom čo padá, kazí mi tú krásnu predstavu o nemotornej, neobľúbenej sirote Petrovi a o tom, aký neskutočne zložitý a krásny príbeh to bol, pokiaľ získal svoju vyvolenú lásku. A aké bolo krásne a roztomilé to, že Spider-man svoje obete presviedčal o tom že sú a môžu byť lepší, zachraňoval mesto a nemusel sa hrať na mladého fyzika a rozmýšľať (čo teda tomuto chlapcovi nešlo)... Každopádne pri tom svojom padaní posral aj rolu Petra aj rolu Spider-mana, a nič to už nezachráni, posral to už v dvoch filmoch a v mojom srdiečku už nikdy Maguirera nenahradí. NIKDY!! Ale aj cez tento fakt, prilepím sekundovým lepidlom moje očné viečka k sebe a úplne Spider-mana s filmu odmyslím. Predstavím si starého Petra, odmyslím Gwen, alebo stačí odmyslieť len Emmu Stone (ktorú mám mimo tieto dva filmy rada) a zisťujem že ako úplne samostatná nekópia iných filmov by to celkom šlo. Harry sa mi trebars páčil oveľa viac ako starý Harry. Efekty boli moc, moc pekné, až na tú stupidnú zvučku nenápadne natlačenú do "scenáru", sa mi páčil hudobný podklad, Max bol fajn, veľmi dobre zahraná, trpiaca postava (ak si môžem dovoliť to takto povedať), a tak som dospela k rozhodnutiu, ktoré som si možno nepremyslela moc dobre, a dávam filmu päť hviezdičiek.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Podľa mňa by sa v prípade tohto filmu dalo hovoriť o plnohodnotnom príbehu, ktorý je síce starý ale ako bolo na začiatku podotknuté, o niečo zmenený. Angelina Jolie už dlhé roky poukazuje na to, že naprieč tomu že sa prezentuje ako milá a dobrá osoba, láskyplná, rodinne založená, tak vie zahrať svoj presný opak. Už len ona robí tento film plnohodnotným. Podotknem len jednu vec, ktorú by som vytkla: v tomto prípade mi neprišlo že vybrali práve najlepšiu herečku do úlohy šípkovej ruženky.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Podobne slabá bola podľa mňa aj jednotka, toto malo možno pár svetlejších oceniteľnejších momentov a pekné priestory postaršieho hotela. Tentokrát nie až tak zaujímavá časť s veľmi divnou dejovou líniou a neviem, tentokrát sa mi ani tie potvorky nezdali zaujímavé.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Každý Wrong Turn je film len na také skrátenie chvíle. A toto je jeden z mojich najobľúbenejších.

Souboj s Antikristem (2013)

Ja som sa teda slušne pobavila. Primitívna komédia, z mierne kresťansko-nekresťanským dejom, zaujímavými postavami, sprostými hláškami a blbým koncom. A vážne sa mi páčili tí nemŕtvi.

Vyvrženci pekla (2005)

Keby mal Ježiša popraviť šerif Wydell nosili by sme dnes na krku stoličky. No, mimo všetkého čo si divák v prvom rade všimne (agresivita, brutalita, šialenosť ...) je v tomto filme krásne zobrazená rodina, ktorá sa drží hesla "vždy spolu a vždy dokonca". Či už súrodenci, rodičia alebo ja neviem kto všetko bol v tej rodine zainteresovaní, všetci si nadávali ale v konečnom dôsledku sa navzájom podporili a podržali, aj keď to trošku hraničilo z mierne čudným zmýšľaním a psychickou nevyrovnanosťou, predpokladám teda. Aj tak sa vrátili, aj tak odišli spolu. Hudobné pozadie - paráda, herci - výborní, príbeh - naozaj, a to naozaj akčno-kriminálno-hororový. A to všetko v dobrom zmysle. Tentokrát sa Zombie naozaj preukázal ako výborný, dokonalo zvrátený režisér.

Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

Musím sa priznať že takúto hudbu nepočúvam ale bola som zvedavá na tento klip ktorý ohovárali pomaly všetky vekové kategórie v plnom prúde, a tiež sa musím priznať že mi nepríde tak zlý, a aj pesnička je počúvateľná, možno len chytľavá, ale zaujímavá.

Oggy a škodíci (2013)

Takže som si odsledovala reinkarnačný vývin Oggyho a jeho kamarátov (a nepriateľov) od jeho "primitívného života", cez kráľovský život (tam teda chýbalo len sedem mačiatok a Bobova miska z menom pred búdou), až k bohužiaľ nudnému vesmírnemu záveru. Predpokladám teda, že niekde medzi tým Londýnom a vesmírom sa nachádzal pôvodný Oggy. Alebo sa mýlim, neviem. Každopádne ma vo filme tie šváby nesrali až tak, ako už pár rokov v seriáli. To je plus, dobrý film musím uznať.

Titanic (1997)

Všude kolem prázdno, loď pluje v úplném bezvětří v podpalubí bahno na palubě špína. Čert ví, kam pluje snad ke štěstí, snad do záhuby na kupách hnoje smrtka se na ně zubí. Opilý námořník s opilou děvkou na lodi souloží pod mokrou plachtou. Nic kolem nevidí nic nevnímají jenom se houpají na vlnách chtíče. Na týdletý lodi s kormidlem v půli zlomeným cestující chodí tváří se štastně, jsou veselí Všichni jsou slepí svůj osud radši netuší nevidí útesy nasáklý smrtí. Trosky lodi plavou po mořské hladině v bezvětří moře plné lidí na břeh nikoho už nepustí. Obrovské bohatství sobecky nastřádané nikdo už nevlastní válí se všude po dně.

Drsné jaro (2001)

Ak by som si mala vybrať môj obľúbený japonský film, určite je to tento.