Jak přežít single (2016)

Asi nejsem ta správná cílová skupina. Za me slátanina skoro o ničem.

Chatrč (2017)

V půlce jsem zvažovala to vypnout, ale nakonec jsem dokoukala a proti moji vůli se mi to až nepříjemne zaseklo pod kůži. Zatím nemůžu přijít na to, čím vlastně. Totálně smíšené pocity... spousta vet vyvolávajících lehký usklebek... nakonec se to prolne v smysluplny (?) celek... asi jako ten záběr shůry na kompletní.. z jiného úhlu pohledu zdanlive nesourodou zahradu...kde to dole působí chaoticky.. a očím tam zůstává spousta věcí skryta. Zalila jsem to cele slzama.

Legenda o drakovi (2015)

Pro mě nejkrásnější duši hládicí poetická pohádka. Nádherné vizuelni zpracování. Užívám si každý záběr.

Nepřítel před branami (2001)

Nemusím válečný filmy. Dokopal mě k němu syn a po počátečních komentech, že nemám náladu po bitkách v práci skončit na reálně natočeným bitevním poli a nechat se při pátečním večeru doodprásknout, mě to zvolna vsakovalo do děje. Zasáhlo mě to nakonec skoro sniperovsky a vybuchlo i pár granátů s emocema. . /Syn ještě neviděl Schindlerův seznam, jdeme na to :) ./

Schindlerův seznam (1993)

Je to film, po kterém se mi moc nedaří cokoliv napsat, protože notebook mi přijde prasecky nadstandartní záležitost... Ta neuvěřitelná odvaha, síla i obyčejných lidí, jak život kolikrát visel na drobné náhodě jako na nitce pavučiny... Měli by to promítat ve školách povinně místo lineárních a dalších nesmyslů a my bychom měli denně děkovat za to, co máme, protože proti nebožákům z koncentráku jsme všichni "milionáři"...

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Synům i mně se film líbil a pokud to byla "velice zábavná blbina pro teenagery kolem 15-ti", tak jsem ráda, že se umím do těch let v pohodě vrátit, vypnout stále šrotující rádoby "chytrej dospělej mozek" a užít si to. Mytologický motivy - kor takhle pěkně zpracovaný - jsou super (moderní vsuvky beru jako fór s nadsázkou). Nám to prostě "sedlo" a nudit jsem se nestihla ani chvíli - na rozdíl od spousty jiných filmů. Stovku tomu nedám, ale určitě to je skvělá volba, když chcete vzít děti do kina a neobětovat se jenom coby doprovod .. Kdo viděl jedničku, myslím, že zklamanej nebude, nám se to líbilo minimálně stejně. Až na ty příšerný kilový 3D brýle v Cinestaru, který si člověk musí celej film přidržovat nebo lehce nadzvedávat, aby mu neoddělily nos od obličeje :) .

Kika (1993)

Kika je film, který mi otevřel kdysi dveře do tvorby Almodóvara a já jsem do nich radostně skočila.

Rozkoš v oblacích (2013)

Je to fakt úplná kravina a takové veselé "odskočení si" od našeho milovaného Pedra. Ale člověk nemusí pořád ve všem jen hledat hlubší poselství nebo strhující příběh, občas taková praštěná oddychovka prostě "sedne". U tanečního vystoupení mi málem praskla bránice a nic dalšího na tom nemám potřebu pitvat.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Tak tohle je docela bomba. Diane Keaton, Jack Nicholson a opět nádherný Keanu Reeves, svěží a vtipná komedie, která se dokonce může pochlubit tím, že má děj a spád. Závěrečná scéna vyznívá opravdu mírně kýčovitě, ale pro jednou... proč ne... s lehkostí do konce...