Maléry pana účetního (1980)

Fantozzi vo svojom treťom diely stratil na trápnosti, ale aj pythonovských gagoch, je nasratejší, opakuje scénky z minulých dielov (chudnutie, odchod z roboty o 17tej), pridal na nude a zmenil hlasy niektorých postáv v dabingu (hlavne skvelého rozprávača). Paradoxne najlepšie hodnotený diel na CSFD, je pre mňa tým najslabším. 4/10

Tragéd Fantozzi (1976)

Poľovačka a týranie umeleckými filmami sú gagy kvôli, ktorým sa oplatí pretrpieť aj niekoľko vyslovene trápnych momentov. 5/10

Sázka na nejistotu (2015)

S pochopením všetkých výrazov vo filme budú mať problémy aj nádejné predavačky študujúce na Ekonomickej univerzite. No áno, dialógy sú to sakramentsky komplikované, ale The Big Short je encyklopédiou a mementom ľudskej hlúposti. O niekoľko dekád to bude aj vynikajúcim obrazom doby v akej sme žili vďaka popkultúrnym vložkam. Svižná a aj vtipná finančnícka konverzačka s top hereckým obsadením s nad všetkými vyčnievajúcim Christianom Baleom. 8/10

Fantozzi (1975)

Ako dieťa 80tych rokov som sa tešil na scénky ako futbalový zápas, zamestnanecký mrak, stavanie stanu alebo šprint z roboty na konci šichty. S odstupom času je škoda, že nebol využitý vo väčšej miere námet človeka milión proti obrovskej korporácií a namiesto toho je to niekedy až príliš zdĺhavá zlátanina s množstvom trávnych vtipov. Z nostalgie 5/10

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino v úlohe najegoistickejšieho, najagresívnejšieho a najnadutejšieho narko gangstra filmovej histórie. Mafiánsky opus a 3 hodinová expedícia do duše kriminálnika, v ktorom najmä mladšia generácia objaví zdroj inšpirácie pre tvorcov série GTA. Výborná filmárčina a jednoznačná "must see" záležitosť. 10/10

Most špiónů (2015)

Ak divák očakáva špionážnu drámu plnú špionážnych praktík a honu na agentov, zrejme zostane sklamaný. Most špiónov je skôr konverzačnou životopisnou drámou, v ktorej je však až žalostne málo dramatických momentov. Spielbergovo spracovanie filmu je vynikajúce a je radosť sa naň pozerať. Problémom je ale rozpačitosť dvoch celkov filmu. Prvá časť so súdnym procesom skvelo prezentuje vtedajšie nálady v USA a je aj osobnou drámou, ktorá dáva vyniknúť tradične výbornému Tomovi Hanksovi. Druhá berlínska časť sa celý čas potýka s problémom dôveryhodnosti. Kulisy, atmosféra a výprava pôsobia nedotiahnutým až lacným dojmom a pocit dopĺňajú nie príliš vhodne zvolení herci do úloh nemeckých a sovietskych vyjednávačov. Celkovo rozporuplný film, ktorého snaha o veľkoleposť nejde ruka v ruke s námetom. 6/10

Dannyho parťáci 3 (2007)

Jednotka mala najlepší príbeh, dvojka najlepšiu hudbu a trojka Al Pacina. Tam to aj končí, iba priemerné mlátenie tej istej slamy. Škoda. 6/10

Spotlight (2015)

Komorná novinárska dráma s výbornými hereckými výkonmi, ale s úplne nezaujímavým filmovým spracovaním až na úrovni televíznej produkcie. Znepokojivý námet zneužívania detí v cirkvi a investigatívna žurnalistika v hlavnej úlohe by sa lepšie vynímali v kvalitnej literatúre faktu. Oscar 2016 z toho zrejme nebude. 6/10

Oskar (1967)

TOP funesovka s najlepším komediálnym hercom vo vedľajšej úlohe - "kufríčkem." Najsmutnejším momentom pri pozeraní je pre diváka pocit, že rovnako geniálnu zábavu pri dnešnej produkcií asi už neuvidí. 10/10

Hudba - Made in Slovakia (2014) (pořad)

Výborný námet, keďže sa veľa ľudí môže dozvedieť o inej ako mainstreamovej hudobnej produkcií na Slovensku. Väčší priestor by si zaslúžili kritici, keďže Rudi Rus alebo Idaina majú čas maximálne na dve vety. Celkovo je potešiteľné, že sa na obrazovkách RTVS objavila prvá hudobná publicistická relácia od dôb zabudnutého Metra. Koncept bratskej ČT v podobe Paskvilu alebo Ladí Neladí je už zrejme nereálny. 8/10