Chappie (2015)

Toto je tá obdoba Číslo 5 žije, kde sa po prvýkrát objavili Die Antwoord. To je tak všetko, čo si história a diváci zapamätajú. 6/10

Padesát odstínů šedi (2015)

Ak je toto film primárne určený ženskému publiku, byť ženou asi by som odchádzal z kina urazený. Kopa prázdnych dialógov v nudnom až stupídnom príbehu naplno odhaľuje ženskú naivitu. Koncept Twilightu je zachovaný a tak hlavná (nie práve najbystrejšia) hrdinka aj napriek predostretiu rizika podstupuje vzťah s chlapom, "ktorý je tak iný ako všetci ostatní." Pozerať sa potom na umrnčanú ženskú, ktorá dostane po holej opaskom, aj napriek jasne definovaným pravidlám, je tým skutočným fyzickým utrpením. Stotožnenie sa s postavami je vďaka hercom tiež náročné, keďže jediným vrcholom hereckého umenia sú vierohodne zahrané stvrdnuté bradavky. Takže ani dramatické, ani zaujímavé, ani podmanivé, ani vzrušujúce a už vôbec nie kontroverzné. Toto má byť to porno pre ženy? Toto má byť ten sado maso uchylák? Milé dámy, ak chcete vidieť naozajstné S&M praktiky, tak odporúčam začať s Nymphomaniac od Lars von Triera. 50 Shades of Grey je len nepodarkom so silným marketingom určeným skôr pre teenagerov ako dospelým ľuďom. 2/10

Babovřesky (2013) odpad!

Pohľad na úchylný Troškov humor spracovaný v štýle nízkorozpočtového slnečného klipu kresťasnkej pop-rockovej kapely z TV LUX. ODPAD!

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Operace "kryjte se za negri," "neposlouchám hip-hop," a scéna s Billom Gatseom sú už zapísané hnedou farbou Mr. Hankeyho do histórie kinematografie - aspoň tej mojej. 10/10

Interstellar (2014)

Interstellar je mix 2001:Vesmirna odysea, Gravitacie a Kontaktu pomiešaný typickým Nolanovským podaním príbehu. Podmanivé zábery podfarbené opäť vynikajúcou prácou Hansa Zimmera, niekedy príliš zdĺhavé, inokedy až zbytočne hrajúce na city. Aj napriek tomu je Interstellar sci-fi, ktoré sa bude niekoľko rokov hojne reprízovať v telke v sobotňajších doobediach. 8/10

Love (2011)

Prekvapivo mi nevadila prílišná vulgárnosť, ale naopak nasládlosť. Pri niektorých dialógoch mi bolo naozaj trápne. Rozumiem, že film je určený mladšiemu publiku, ale niektoré pasáže filmu boli priam odfláknuté a napriek kratšej minutáže upadá dej do stereotypu a pôsobí nudne. K hereckým výkonom sa dá povedať snáď iba to, že v tejto konkurencií Dušan Cinkota priam exceluje. Obsadenie Tiny do role vysokoškolskej študentky je jedným z najväčších prešľapov snímky. Očakávania boli veľké, preto táto pomerne ostrá kritika. Jedinou pridanou hodnotou filmu je tak samotná Bratislava, ktorá sa zdá byť veľmi vhodným prostredím na filmovanie. Škoda, že to v nej neskúšajú aj zahraničný tvorcovia. 4/10

Kandidát (2013)

Veľké slovenské prekvapenie. Samozrejme, scény mohli byť rozmanitejšie a veľkolepejšie, mohlo sa zobraziť viac zákulisných hier, mohla sa vo väčšej miere využiť samotná Bratislava. Ale aj napriek tomu ide o chvályhodný a veľmi kvalitný počin. ktorý konečne priniesol do slovenskej kinematografie niečo iné, ako komornú psychologickú drámu. Za pozornosť stojí skvelý vizuál filmu a vynikajúci výkon Mareka Majeského. V Tescu sa dá kúpiť za 4 €, tak hor sa do toho :-) 8/10

The Brown Bunny (2003)

Úprimne, dokázal by niekto z tu vysoko hodnotiacich užívateľov pozerať tento snímok ešte raz? Za to 1* dole. To, že to je natočené amatérskou kamerou a ešte aj podivne zostrihané - 1* dole. To prečo je tento film kontroverzný , je vlastne jediná poburujúca vec, a to nie je dobre. 1* dole. Nuž a nakoniec, The Brown Bunny je neoddiskutovateľne nudný a nevýrazný film. Suma summarum - strata času 1* = 2/10. (videné na základe Screeneru Petra Konečného)

42 (2013)

Máte radi dojímavé životné príbehy podľa skutočnej udalosti? Máte radi silné výpovede pateticky podfarbené orchestrálnou hudbou? Milujete americký sen a nenávidíte južanských redneckov? Myslíte si, že po ďalšom filme o baseballe konečne pochopíte jeho pravidlá? V tomto snímku potom dostanete takmer všetko až na to dojatie. V tom tkvie najväčší problém filmu 42. Divák neplače, neraduje sa a ani nežije s hlavným hrdinom. To nie je problém Chadwicka Bosemana, ale príbehu, ktorý skôr pripomína príjemný rodinný film vysielaný na Universal Channel než dramatický príbeh o rasovej tématike. Preto je to iba do zabudnutia mieriaci priemer. 5/10