My z Kačerova (1987) (seriál)

Fungovalo to, keď som bol malý, funguje to aj keď som už 30 ročný odrastenec a bude to fungovať aj pre moje deti. Hovoriace káčery jednoducho majú svoje neodolateľné čaro a slovenský dabing je fantastický. 10/10

Everest (2015)

S filmami s horolezeckou tématikou je to jednoduché. Na začiatku sú veselé postavy v slnkom zaliatom prostredí, neskôr srandičky v základnom tábore, medzitým objasnenie citových väzieb, potom prichádza výstup s malými problémami a veľkolepé finále, kde divák už iba tipuje, ktoré postavy zomrú. Presne taký je aj Everest - nič viac, nič menej. Iba ďalší film o horách, ktorý sa stratí v zástupe konkurentov. 6/10

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Niekoľko veľmi dobrých gagov premiešaných so zbytočne fekálnym humorom a trápnymi dialógmi o láske, tak typickými pre americké komédie. Škoda, nápad a casting predurčovali túto komédiu na tie najvyššie priečky. Žiaľ, výsledok je iba čistý priemer. 5/10

Velká šestka (2014)

Originálny koncept, kde sa Disney snaží povedať, že aj tí geekovia vyhrávajúci matematického klokana a sediaci osamotení pri poslednom stole v jedálni môžu byť (super)hrdinovia. Jedinou zapamätateľnou vecou z filmu ale aj tak zostane robot v tvare nafukovačky, preto iba 6/10

Baader Meinhof Komplex (2008)

Počas sledovania filmu som po celý čas premýšľal, prečo ešte u nás nikto nespracoval tému 1989. Samozrejme očakávam rovnako dobrý scenár, výpravu, komparz a v neposlednom rade režisérky odstup. Keď si to predstavím, radšej nech sa do toho odvážneho projektu nikto nepúšťa, kvality Baader-Meinhof Komplex sú zrejme nedosiahnuteľné. 8/10

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Niekedy človek potrebuje vidieť iba príjemný film a toto je presne prototyp,ktorý navyše spĺňa aj podmienku, aby sa divák necítil trápne. Vince Vaughn ako novodobý John Winston síce znie bizarne, ale výsledok je vysoko znovupozerateľný. 8/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nedávno som po čase pozeral Terminator: Salvation a po ceú dobu filmu som premýšľal, prečo je Mad Max: Fury Road lepšie hodnoteným filmom. Pretože dosť podceňovaný 4. diel Terminatora má na rozdiel od Mad Max zaujímavú zápletku, intenzívne akčné a nenudiace scény a aj porovnateľné efekty a pritom ide o niekoľko rokov starší film. Mad Max je pre mňa iba preceňovaný film, ktorý necháva diváka chladným. 4/10

Šéfkuchař na grilu (2014)

Sakra, ten film mal ale skvelú atmosféru! Asi to napíšem iba raz v živote, ale táto rodinná komédia je pre mňa najpríjemnejším prekvapením roku. 8/10

Wilsonov (2015)

Už poviedková predloha z knihy Lovci a zberači od Michala Hvoreckého bola veľmi originálnym kúskom v rámci Česko-Slovenskej literatúry. Pri čítaní som si už vtedy predstavoval filmové spracovanie a to ma vôbec nesklamalo. Scenár je takmer doslovný prepis predlohy, čo ale nie je na škodu. Herecké obsadenie, kostýmy a najmä Jarmuschovská atmosféra robia z tejto absurdnej komédie film, ktorý v podstate nemá dôstojného konkurenta v našich bratských regiónoch. Vyzdvihnúť treba aj fantastický hudobný doprovod, na ktorom si dali tvorcovia skutočne záležať. Ak ku tomu všetkému pripočítam, že ma po dlhej dobe na našom filme nič a nikto neotravoval a mám chuť si ho pozrieť znova, vychádza mi z toho vysoké hodnotenie. 8/10

Ona (2013)

Za operačný systém, ktorý až na jednu aktualizáciu ani raz nezamrzol dávam 4*. Za historicky prvý sex v kinematografií s mobilom vlastne tiež. 7/10