Neviditelní (2014) (seriál)

Copak vodníci, ale ti herci! O co oni se snaží? Házím vinu na ně, třeba za to může celý štáb (na režii u ČT nezáleží), ale ten způsob, jakým se oni snaží vyjádřit nějaké emoce, bez emocí. Kdybych je potkal, myslel bych si, že jsem zabloudil mezi balvany v Adršpachu.

Pan Nikdo (2009)

Pro přecitlivělé existence infantilních nálad, které se bez problému opijí i rohlíkem, je tento film to pravé! Opít se dá i audiovizuálem, který má ty správný volty! Vůbec nevadí, že tu máme střih typu TV reklam či předvolebních spotů. Režisér si myslel, že ke komplexnímu vyjádření osudovosti lze použít pár obrázků za sebou rychlostí alespoň 24 snímků za sekundu, a aby to neskončilo obyčejně, jednotlivé snímky prohodí, aby to ve výsledku vypadalo jako umění. No a potom se už stačí zamyslet, jestli pan Nikdo Nikdo nepamatuje svou minulost, nebo jenom hodnotí svá rozhodnutí a nám se směje, protože nikdy neuhádneme, s jakou ženskou zrovna leží v posteli. Kdybych byl zaprděný, zasmušilý geront, jemuž vyschla míza někdy v horizontu říjnové revoluce, hodnotím mnohem níže. Protože jsem i já byl teenagerem, dávám tři hvězdy. A teď mě prosím omluvte, jdu hledat holku, která před vámi jen tak řekne, že má periodu.

Voormanův problém (2013)

Musí to být multitasking jak prase, vykecávat s člověkem, a ještě k tomu myslet na atomy a dalších 7 miliard lidí.

Tenká červená linie (1998)

Kdyby celý obsah Hollywoodu nacpali do vyloďovacích člunů, vypadalo by to přesně takhle. Uvěřitelně hloupý film o tom, jak neodborně se dá natočit, hlavně, že to zhudební počítačový mág Zimmer. Tolik nelogických chvil jsem u válečného filmu dlouho nezažil. Vojáci čekají, až je nepřítel uvidí - dobře, schovají se do lesa - dobře, ale potom vyběhnou zpátky do nepřátelské palby - katastrofa. Samozřejmě při tom někdo zařve. Nebo, chcete-li se naučit útok střemhlav na bunkr a přežít to... ano, ono se to dá přežít, to uvidíte.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Připomnělo mi to chvíle, kdy jsem kdysi čekal na Kouzelnou školku a ONI před to dali Zpívánky. Nikdy jsem nebyl tak naštvaný. A podobně mě vztek zastihl i tady. Všechny melodie se opakují, jedna variace střídá druhou a v záchvatu zuřivosti si ještě vyslyšíte jakousi hudební bitvu, kdy jeden protagonista se snaží překřičet toho druhého. Hrůza.

Pozemšťan (2007) odpad!

Jaké z toho plyne ponaučení? Nevěřte člověku, který říká nesmysly a pokud se pokusí sbalit si svých pět švestek a krmit blbými řečmi lidi jinde, zastavte ho a zavolejte na psychiatrii. Kdyby ten film takto skončil, mohla to být jedno až dvouhvězdičková ztráta času. Takhle to dalo demenci nový rozměr. Hodnotím to podle toho, co mi to přineslo, ne podle toho, co si mám začít myslet.

Ďáblův advokát (1997)

No to je toho. Al Pacino udělá bubu a už se to tu hemží pětihvězdama bez ohledu na slabý scénář a ještě slabší, zato pořádně úchylný konec, který se asi tak všem líbí.

Tudorovci (2007) (seriál)

Ale houbeles, z historického hlediska je to naprosto korektní, až teda na sebevraždu báječně zahraného Wolseyho a na podivné románky Marie. Seriál má svůj název oprávněně - všichni Tudoři tam jsou a je pěkně vidět, jak mohlo být jejich chování ovlivněno do té míry, jak ho známe z učebnic. Ale přece jen něco bych vytknul. Jindřich je považován za absolutistického vládce, přičemž v seriálu jo do jisté míry ovlivňován okolím. Ostatně, když o tom tak přemýšlím, je to na škodu?

Borgiové (2011) (seriál)

Pokud uvažujeme, že se papež Alexandr choval skutečně tak, jak to předvádí Irons, pak je to zahrané geniálně. Bohužel mi to připadalo jako jakýsi druh telenovely zasazen do 15. století. Furt lezl z jednoho baráku do druhýho, řešil pošetilé interní problémy s rodinou, nikomu to nebylo divné a člověk se nemohl zbavit pocitu, že Řím je ve Vatikánu a ne Vatikán v Římě. Jak už jsem řekl, Irons spolu se sličnou slečnou Holliday to táhnou, na zbytek výkonů se dá s lehkou hlavou zapomenout.

Město (2010)

Co je to za zvláštní zvyk, že si Affleck musí zahrát ve filmu který režíruje? Nebýt toho, že režíruje, tak upadne v zapomnění, protože on fakt hrát neumí. Ale abychom nebyli zlí, tady mu to celkem šlo. Je to sice takový příběh holka je svědkem loupeže, bla bla, on ji stalkuje, bla bla, až se do ní zamiluje, bla bla, končí to, jak by všichni čekali. Nevím jak je na tom klasická verze, ale extended je podívaná tak akorát.