Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Těžký norský levicový liberalismus z tohoto srší tak mocně, že už se ani nedivím, že norská společnost s policajty beze zbraní produkuje "anti"sociální úřady a Breiviky...Hnus. Nad zdejšími komenty kroutím hlavou. Hvězda za Tigera.

Úkryt (2002)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tento film postrádá všechno, co by měl mít podle mého soudu dobrý film. Na konci totiž vyvstávají otázky, které by u kvalitního thrilleru padat neměly. Proč padouchové nezneškodnili všechny kamery? Proč si zahrávali s plynem? Proč ona nemá po zapálení plynu popálenou ruku? Proč nějak nevyužili větrací šachty? Jak jednoho z nich napadlo při pohledu na krabici od telefonu rozmontovat telefonní zásuvku? Proč jeden z nich přežil ránu palicí do hlavy a pád ze schodů? Proč ona nemrkla na policisty, aby jim dala signál? Kdo zavolal zásahovou jednotku? Proč kamera na konci zoomuje na její obličej, jako by jí něco docvaklo? Proč v závěru zase řeší, kde budou bydlet? Čekal, že to bude mít nějakou pointu, ale to se nestalo. Prostě je to jednoduchý děj zločinci přijdou, hrajou si s babou na schovku, potom se postříli a jednoho zatknou. Nic jinýho. Tak kolik mám dát? Asi ty čtyři hvězdy, protože je to přesto přeze všechno napínavý jak kšandy a gangsteři tak tupí a ještě k tomu donuceni improvizovat, že to byl snad všechno záměr. K tomu ještě nepřekonatelná a rajcovní Jodie...

Hrůzná minulost (2012)

Na nic si to nehraje, pointa je jednoduše uchopitelná a i přesto, že se většina odehrává ve dne, nepříjemná. Alarmující je fakt, že psychicky nemocní zločinci dokážou přežít kdekoliv a téměř všechno.

Červená Karkulka (2011)

Gary Oldman se zúčastnil zajímavého projektu, kterak Karkulka dospěla a nemá stání a myslí jenom na šu***í. Pročpak by na to nemyslela, přece soulož v chlévě je naprosto super záležitost! Problém nastává, když jsou u toho dva a ona má hlavu celou bolavou od přemýšlení, jestli si to náhodou nerozdává s vlkodlakem. Tento poněkud perverzní komentář jsem si nemohl odpustit právě proto, že je tak vystihující... Závěrečný plot twist mě tak znepokojil, že teď ani nevím, jestli to nebyla záměrná propaganda a varování před rodinnými problémy. Každý by si měl zamést před svým prahem. Gary by taky měl už něco zahrát a ne jenom řvát jak Rusák útočící na Reichstag. Maličká hvězdička za celkem pěkné intro.

Nezvratný osud (2000)

Finální destinace to teda nebyla. Zato Galadriel vystihla přesně to, o čem je tenhle film pro mladistvé. První polovina završená paní učitelkou je čistá komedie, potom se to otočí v trapné blábolení, kdy si říkáte Co to jako je? Je pěkné vidět jak lokomotiva vymrští plech ostrý jako břitva a dekapituje jedním švihem Stiflera, který by si za celkový výkon zasloužil Oscara za kategorii "Čumění z povzdálí do kamery v každé scéně filmu". A nakonec jsme byli svědky ukrutné fyzikální anomálie, kdy přetržený kabel pod napětím tančí zběsile na kapotě auta a netrpělivě čeká až se teda obeť uráčí dotknout nějakého vodivého dílu. Opravdu neuvěřitelné...

Žena v černém (2012)

Starý opuštěný dům, který má toho už hodně za sebou se nezmůže na nic, než aby neustále trollil Harryho Pottera. Ten je tak hloupoučkej, že nereaguje na jasné indicie typu Sbal se a vypadni a neustále leze po domě s přiblblým výrazem a nemůže pochopit, že když někdo otevře dveře se zvukovým dobrovodem bušení do klavíru, má okamžitě zmizet a nepátrat dále. Zjevně pohrůžka zaměstnavatele je mnohem silnější. A tento moment tu byl nesčetněkrát. Kromě toho se dozvíme, že mizící děti má na svědomí žena, která se jentak nenechá odradit. Nuda to byla až do samého konce.

Casino Royale (2006)

Poker mě nikdy nezajímal, nikdy jsem ho ani nesledoval. Tak trochu jsem si myslel, že je to nuda. Ale když se hraje o miliony, to přece nuda být nemůže. Tak zábavná a napínavá scéna hry, kdy doslova nedýcháte a čekáte, co má Bond zrovna za karty, mě neuvěřitelně zaujala. A Craig to vážně vzal vážně a vyrobil agenta jak se patří, a jím to nekončí. Konečně se ukázalo, že bondovka může být plná dechberoucích hereckých výkonů. Škoda jen té Černé Hory z ČR. Měli zapracovat více na maskování nápisů.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Charlize je stále pořádná kobra, která vyučí každého floutka, vyrůstajícího na ovčí farmě kdesi na divokém západě a je jasné, že toto posloužilo k zesměšnění těch obludných špagetových westernů. Výsměch žánru od A do Z. K tomu pár perverzních scénáristických libůstek a vzniká veledílo, které zásadně pobaví, pokud chceme relaxovat a nepřemýšlíme zrovna nad tím, co se stane, když ovci celý život neostříháte.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Hororová sága feminismu má pokračování, tentokráte se naše mamča replikuje, jen aby po celý film potlačovala člověčí charakter na úkor alienského. Na konci její kámoška porodí čokla, kterého Ripleyová vyhodí nemilosrdně dírkou v okně kosmického plavidla a ani neprožívá žádný syndrom mateřství. Tento film asi měl za úkol pobavit, ale mě teda nadnesl jenom ten absurdní závěr.

Ex Machina (2014)

Geniální mozek, který rozumí snad všemu, bydlí kdesi u vodopádu v zemjance, jedinou přístupovou cestou je helikoptéra, od které je dům vzdálen kilometr, takže tuto vzdálenost musíte překonat po svých. A tato geniální hlava vymyslí humanoidku (ano humanoidku, protože jinak by tam bylo moc chlapů), která je z toho tak otrávená, že chce z té zemjanky u vodopádu honem pryč. Člověk se jí ani nediví. Kdyby měl každý poslouchat tolik keců, kolik je v tomhle filmu, asi by se také z toho zjančil. Ale nic, tahle tragikomedie omýlá furt to stejné dokola a pořád to stále nestačí. Prostě žijeme ve světě, kde musí každý za každou cenu zkoušet vlastní inteligenci a na tyhle filmy podobného ražení chodit masově do kina, což dává tvůrcům záminku, aby v tomhle běsnění pokračovali... A jaké z toho plyne ponaučení, děti? Nedělejte umělou inteligenci. Uteče Vám.