Pátá vlna (2016)

Presne takto sa film robiť nemá.Veľká bieda.

Stážista (2015)

Priznám sa neznášam americké komédie.Ale príbeh ma prekvapivo celkom zaujal až do chvíle nápadu vymazania SMS-ky a odtiaľ to už prestalo fungovať a celé sa to stratilo v úplne neprirodzenom konci.

Sázka na nejistotu (2015)

Geniálny ,skoro dokumentárny film so smutnou realitou o beztrestných podvodoch amerických bánk v minulosti a pokračujúcu aj dnes.A záver,až 1 slovom jeden odsúdený.Nakoniec to vždy a všetko zaplatia zákazníci bánk.

Poslední království (2015) (seriál)

Už len to,že seriál bežal pod taktovkou BBC vypovedá o jeho kvalite.Páčili sa mi aj tie neamerické prístupy k dielu,pre ktoré dávam plný počet hviezd.Nedalo mi to a musel som to pozrieť za jeden deň.Druhá séria sa pomalšie rozbieha,ale potom už plná spokojnosť.

Purpurový vrch (2015)

Priemerný gothic,ale s nádhernou výpravou.Čakal som niečo tvrdšie po vzore Faunovho Labyrintu.

Expanze (2015) (seriál)

Celým seriálom je cítiť vplyv Blade Runnera,je to dosť výpravné a žánrovo smerované ku sci-fi kriminálnej zápletke.Nevyvíja sa to zle,ale tie vzťahy Zem,Mars,Pás,Eros,Tyho neboli vôbec jasné a len som si mohol domýšlať.

Legendy zločinu (2015)

Tom Hardy v zaujímavej dvojroli podfarbenej muzičkou 60-tych rokov a dosť rozťahaným dejom.

René (2008)

Začarovaný kruh z ktorého jednoducho nejde vykročiť a on nechce vykročiť.Prečo by aj,keď v base je poriadok a vonku nebezpečný bordel.Zaujímavý dokument.

Muži, ženy a děti (2014)

Mobilná doba,mobilné vzťahy,mobilný sex.V zrkadle globálnej spoločnosti sa stávame závislí otroci mobilov,internetu.a konzumu.

Creed (2015)

Neviem si pomôcť,ale celé to bolo jedno veľké klišé,niečo ako polievka zo sáčku.Pripomenulo mi to film Pripútajte sa prosím,kde v jednej scéne na letisku prechádzali okolo plagátu so starým zošúvereným dedkom v boxerských rukaviciach a nápisom ROCKY 39.Stallone OK.