• Krátkometrážní

Tři mušketýři (2011)

Jedna z nejhorších, ne-li nejhorší, adaptací Tří mušketýrů. Trapná snaha o "moderní interpretaci" podle mě vůbec nevyšla a spíš to celé posunula blíže k odpadu. Z provedení Milady a jejich kousků mi na hlavě stály vlasy hrůzou a Waltz v roli kardinála zklamal. Třešničkou na dortu byly vzducholodě a všechny ty nesmyslné zbraně, ty mě opravdu dostaly. U tohoto ztvárnění vsadili na množství známých herců a "modernizaci" - a všechno špatně! Někdy méně znamená více.

Uzavřený případ (2005) (seriál)

Je to naprosto tuctový a ničím nový krimi seriál, který mě zpočátku spíše dost iritoval, ale tak nějakou dobu už spolu snídáme, takže jsem si na něj zvykla a....není to zas taková hrůza. Ale nezdá se vám, že má paní policistka pusu napíchanou botoxem nebo něčím??

Láska je láska (2012)

Po dlouhé době se zase objevila česká komedie, která mě opravdu pobavila. No a co, že se jedná o miš maš stylů? No a co, že je to místy kýčovité? Odcházela jsem z kina plná dobré nálady a ještě teď se usmívám nad mnohými scénami a hláškami - a o to přece jde, ne? Obrovským plusem filmu a tak trochu i hnacím motorem byli herci, kteří se ve filmu objevili. Stašová je megahvězda, která mě ještě nikdy nezklamala, Balzerová to zahrála skvěle, Vetchý pobavil v každé scéně, Nárožný je klasika a Hrušínský ve svém štěku nezklamal.

Big Lebowski (1998)

Je to teprve asi čtvrtý film, který jsem od některého z Coenů viděla, ale zařadila bych ho spíš mezi ty slabší. Nevím, ale asi jsem tomu neporozuměla tak jako ostatní, nebo mám jen jiný filmový vkus, ale moc mi tenhle film neřekl. Dvě věci však musím vyzdvihnout - Buscemiho, jehož se vám muselo ve filmu zželet a Goodmana, na kterého se dalo poprvé i dívat.

Na fonus (2011) (amatérský film)

"Vždycky je pro co žít." Jinak se mi ale do role vůbec nehodila daná herečka a závěr byl od poloviny předvídatelný.

O královské stolici (2010) (amatérský film)

Jako alegorie na dění v Evropě dobrý, ale jinak doslova o ho*ně!

Světýlko (2008) (amatérský film)

Smutné z pohledu toho malého kluka, ale jinak děs běs. I amatérský film jde přece udělat tak, aby se na něj dobře dívalo.

Herkules v New Yorku (1970)

Bylo mi řečeno, že se mám odprostit od zdejších komentářů a že si mám uvědomit, ve kterém roce se to točilo. Všechno jsem to udělala a přesto mi vyšly 2*. Já vím, že každý nějak začínal a že to asi ani Arnošt neměl lehké, ale na to se vážně nedalo dívat jinak než na komedii. A to ještě slabou komedii. Překousla bych bitvu s medvědem, jeho zjevení vedle letadla, všechny ty mytologické blbosti, ale co nepřekousnu, je jeho zmutovaná figura v křeči alá "ta-ble-ty"!!

Kvaska (2007)

Nudný děj, nudné písničky, nudní herci a nudné dialogy. Jediné, co celý film trochu oživilo, byl režisér Braňo. Ten to ale nemohl celé zachránit, takže 2*. Zkrátka mě to celé zklamalo a čekala jsem asi něco víc, i když hodnocená tady na ČSFD mohlo trochu napovědět....

Řeč lásky (2010)

I když měl "film" jen 5 minut, byl jedním z nejromantičtějších, jaké jsem kdy viděla. A i když byla hudba kýčovitá a přeslazená, tady mi vůbec nevadila a nerušila mě. A závěr? Ten mě opravdu dostal...Neumím si představit lepší začátek pondělního rána, než shlédnutím tady toho :-)