Donnie Darko (2001)

O čom tento filme vlastne je? o tom ,o čom my presne chceme...zmes žánrov , náznakov na život,štastie,lásku,osud ,psychologiu a ....mentálne vady?? na Donniem Darkovi je úžasné to,že je iný ,šialený...niečo takéto je vždy risk ,ale tu sa dokonale vyplatil, film vás proste chytí , nepustí a po jeho dopozeraní si poviete s velkým úsmevom na tvári - WTF?! Dokonalost.

Pozemšťan (2007)

Toto je presne ten film ,ktorý vás prinúti premýšlat nad vecami nám neznámimi či tažko pochopitelnými. Inteligentne napísaný scenár namierený na ludské zmýšlanie , naše túžby chciet vediet viac ale zároven tažké príjmanie či popieranie faktov alebo novích vecí vo svete kde je všetko dané. Ludia sa boja toho čo nechápu, zhadzujú a smejú sa tomu čomu nerozumejú a príjmajú to ,čo im spoločnost hovorí ,že prijat majú.

Osm hrozných (2015)

Kto čakal druhého Djanga,bude sklamaný.Tarantitov podpis je poznať od úvodu , masakru a prvého výstrelu sa dočkáme až po vyše hodine a pol ale stojí zato.Dosť užívatelmi práve prvá polka filmu nudná mne prišla najlepšia..zábavné ,trefné dialogy mnohokrát aj o ničom ale tak zaujímavo napísané ,že som sa ani na chvílu nenudil..film je svojim sposobom divadelná hra, 9(10) postáv zavretých v jednej chajde pokecáva ,popíja čajík ,dej sa pomaly posúva k onomu osudnému odhaleniu prečo je tá kobyla s prízvukom bezzubej čiernej "občanky" republiky Slovenskej/Českej tak doležitá. Mr. L. Jackson klasika (a tým myslím úžasný) , za mňa ale najlepší výkon (alebo minimálne postava) Walton Goggins..už len ten jeho akcent a predlžovanie slov ma dostávalo. určite nie najlepší Tarantino ale do top5 sa vojde.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015) odpad!

Ako toto može niekto nazvať horor? ako na to niekto može ísť? ako za to može niekto zaplatiť aby to videl? ako to vobec može niekto nazývať film?! k*rva už len vyťukanie toho názvu do prehladávača je to najzbytočenjšie a nejnelogickejšie čo som tento rok urobil. Už nie prosím,PROSIM! NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Bitevní loď (2012)

nakoniec slabé 4* kedže sa často striedali slabé pasáže s tými dobrými.Koniec typický americký ale tá akcia a niekedy aj dramatickosť ( čo ma dosť prekvapilo , kedže som čakal len tupý film s dobrou akciou ) to vynahradzujú a doslova nútia dať 4*.Kitsch tu je omnoho sympatickejší ako v Carterovi (možno je to tými vlasmi a aj preto ,že sa mi dosť podobal na Hardyho :D ) čo dáva filmu dalšie +. Škoda ,že to komerčne prepadlo pokračovaniu by som sa nebránil. Tržby - $303,025,485

Mrazík (1964) odpad!

to si na vianoce radšej pustím Sám doma 3 či 4 ako túto odpornú hovadinu.Už od mala som to nenávidel a nenávidím to dodnes.

Mezi vlky (2011)

Jediné pozitívum je Liam Neeson , za ktorého dávam aj 1*.Inak je všetko na bode mrazu a toto je absolútna strata času.Týmto sa iba potvrdilo ,že takéto typy filmov alias stroskotanie/havarovanie a následné "pokúsiť sa prežiť a nájsť pomoc" neznášam a sú mi odporné a pre mna ničím zaujímavé. Film je ale tak či tak katastrofa a to nie len pre mna.V nom je prakticky všetko zlé , zlé a ešte raz zlé.Atmosféra nikde a jediné čo som počas filmu cítil boli p(rdy)lyny mojho spiaceho psa vedla mňa.