• Krátkometrážní

Nádherné bytosti (2013)

Nie tak hrozné ako som čakal. Twiligtovský odkaz už bude pôsobiť navždy, a ak sa to dá považovať za subžáner (do ktorého kategoricky spadá napríklad aj Niccolov The Host), Beautiful Creatures patria k tomu lepšiemu. Naivných a hlúpych momentov je dosť, zďaleka najlepšia postava Emmy Rossum (sorry Jeremy) je absolútne nevyužitá, a keďže sme pod vplyvom Súmraku, romanci ústrednej dvojice je venovaného desaťnásobne viac priestoru, ako neustále spomínanému zlu a záporákom, ale narozdiel od Mayerovej brakov, toto ma aspoň neurazilo. Iba znudilo. 45% Ako rozprávka to celkom funguje. A hudba je tam výborná.

Erasmus a spol. (2002)

Strašne príjemný film. Jeden z tých, pri ktorých vás zamrzí, že nie ste hlavnou postavou. Zažiť Barcelonu s kopou skvelých ľudí, kamarátiť s Cécile De France, chodiť s Audrey Tautou, spávať s Judith Godrèche a baviť sa baviť sa a nemyslieť na to, že ste tam kvôli škole. 85% a bezprostredne po záverečných titulkoch som tomu chcel dať päť hviezd. Ta volnosť! Keď ste mladí, môžete čokoľvek

Britney Spears Live and More! (2001) (koncert)

[Dr.Horrible a história vývoja: Epizóda 15 - Britney and more] Trapas? Pôvodne som mal obavy zo samotného hodnotenia tohto DVD, ale pred kým? Spearsová tu zaujíma len hŕstku nešťastníkov a moje komentáre aj tak nikto nečíta, tak si môžem napísať čo chcem a šanca že na to niekto narazí je minimálna. Začalo to keď som mal asi jedenásť. Nechcene patrím do generácie odchovanej MTV a bol som vo veku predpubertálnom, keď si človek ešte plne neuvedomuje ktorý song je zlý a ktorý dobrý, a z pohľadu ostatných je toto obdobie tolerované. A človek tomu neunikne. Z televízie, z rádia, z Brava (ktoré vtedy fičalo a o ktorom som nedávno zistil, že ešte stále vychádza), z médií celkovo sa na vás neustále valí ten najhorší popkultúrny odpad, a či to máte radi alebo nie, je to skrátka všade. A ja som to neznášal! Umelá, afektovaná, sladká tvárička s vyhláseným embargom na panenstvo, vydávajúca jeden shit za druhým, s kadenciou nenormálneho rázu. Už vtedy mi dochádzalo, že v tom nie je žiadne umenie ani prínos, a že Brit nie je tým, na čo sa hrá. Ona za to vlastne chudátko ani nemohla. Len mala tú možnosť a ksicht plodí talent, a tak dopadla ako veľa ďalších Culkinovcov a Jacksonovcov, ktorých kariéra pripravila o dospievanie. Mimochodom Britney nie je speváčka, nie je skutočná, je to prefabrikát - pásová výroba - jedna z mnoha vypustených do obehu, a jedna z mnoha tých, kto sa uchytili bez jediného vlastného nápadu a toho, čo bývalo kedysi dávno v praďalekej galaxii nazývané talentom. Príklad číslo jedna: Superstar. Dokonalá ukážka toho, že nie každý, kto dokáže spievať, sa môže stať niekým, a že niekým sa väčšinou stanú tí s dobrým agentom a účesom; a táto súťaž je vlastne verejným priznaním diania v showbiznise a umelého vytvárania neschopných hudobníkov. Inak povedané, zasmejme sa sami sebe. By the way Brit sa tiež zúčastnila a stálo to desať mega. Príklad číslo dva: Dospelá Britney. Akonáhle nadobudla svojprávnosti, jej kariéra sa zrútila, striedala jeden škandál za druhým, vyholila sa dohola, odvykačky, žaloba za zanedbávanie výchovy jej potomstva (nevidím v tom žiadnu paralelu)... A za najväčší joke považujem, že singel "I'm A Slave 4 U" vyšiel skorej ako I'm "Not A Girl, Not Yet A Woman,” byť sú z jedného albumu. Aby som sa na chvíľu vrátil späť k sebe a k tomu, čo je z predchádzajúceho textu zrejmé, ja si uvedomujem všetku dekadenciu a nevkus fenoménu tejto speváčky, a neznášam to, ale neni úniku. A ako sa mi to už skoro 20 rokov vrýva pod kožu, tak som to (ju) vlastne začal mať rád, nech je jej hudba akokoľvek slaboduchá; nech sa bozkáva s päťdesiatročnou Madonnou, a akože kamaráti so svojou večnou rivalkou (Ch.A.), narozdiel od ktorej nadobudla slávy bez talentu; a všetkým čo robí a povie stále viac presvedčuje celý svet, že je len výtvorom masovej demencie, za ktorý si môžme sami. Slovami Irvina Welsha: "Doba sa nemení, menia sa ľudia" a furt vyrastá nová generácia ignorantov - vtedy bola Britney, dnes je Miley, nemusíte nič, záleží len na tom, či vás "vyprodukujú" schopní ľudia. Takže poďme hodnotiť: Doktor, áno alebo nie? Budem sa držať vývoja a ako platí všade na svete, najväčší úspech majú najväčšie sračky, a tak to miesto pôvodne zamýšľaných zmierlivých troch hviezdičiek pekne prepálim a šupnem tam plnú, nech jej v rámci recesie stúpne priemer aspoň o ten jeden bod. Mimochodom DVD obsahuje niekoľko skečov z MTV a myslím aj niečo zo Saturday Night Live, Koncert z Havaja a kopu klipov z obdobia, keď ešte Britney nechcela svetu priznať že má rozkrok. Enjoy it :3

Svolení (2004)

Reitmana mám rád a priznávam, zasmial som sa. Len mi trochu vadí ako všetci píšu o neviem akej originalite, keď je to iba variácia starého vtipu od Woodyho Allena.

Evil Dead: The Musical (2003) (divadelní záznam)

Cuz the men in my life - and I mean all the men in my life, Every single man in my life, Keeps getting killed, By Candarian deeeeemons! Strašná sranda. Vidieť to naživo, ešte zopár hviezd pridám. Záverečný masaker na nezaplatenie.

The Shrine (2010)

Jak čítam tie komentáre, prvá pol hoďka vadila asi všetkým.Herci zlí veľmi, jednej zmizne syn a ona víta návštevy s úsmevom na tvári a keď sa akože tvári vážne, človeku je do smiechu.Hlavná hrdinka krajne nesympatická a na Ashmorea sa nedá pozerať.A logika?Hmm, prídete do poľskej dedinky a síce tam ešte takmer všetci nosia kroje, zato plynule anglicky rozpráva aj to desaťročné dievčatko a už len ten nápad, ísť do Poľska pátrať po zmiznutom turistovi, aj keď jeho prípad nie je ničím (ničím poriadnym) výnimočný a jemu podobných sa denne dejú desiatky, už ten je od veci.Prvú pol hodinu vidím tak na jednu hviezdičku. Na rozdiel od iných undergroundových vyháňačských hororov typu Devil Seed, sa to ale časom spraví. Zhruba od objavenia sochy nabehnú celkom slušné zimomriavky, okultistická atmosféra ide a navyše to chvíľu funguje aj ako hixploitation, čiže diabol a nebezpeční vidláci, kto by chodil do Poľska že?Rituál je zvládnutý obstojne a do toho vážne že perfektní démoni a napätie... Za pár korún pekné. Koncom sa objaví ďalší anglofónny adolescent a na vytrhnutých črevách sa rozpočet odráža viac než by mal, ale tí démoni boli vážne super a aspoň tie tri body tomu aj cez pochybnú remeselnú stránku dať musím.Niekde medzi nasratosťou a guilty pleasure

Království (2007)

Úvodné titulky perfektné, záverečná pol hodina dychberúca a la Black Hawk Down. Keďže som už videl podobne zamerané filmy Kathryn Bigelow, ten dej medzitým ma nezobral natoľko akoby mal, a klasické americké neduhy ako pátos, rozhovory so synmi mŕtvych otcov, alebo SPOILER všetky hlavné postavy prežijú, až na jedného, čo tam bol pravdepodobne len preto, aby mohol umrieť (syndróm Avengers) Koniec SPOILERu, tie tomu dosť škodia. A pre tie nedávam plný počet. Ale kvalita a Bergov najlepší film.

Madagaskar 3 (2012)

Najlepšia časť a mimochodom úprimne ľutujem všetkých, ktorí to nepozerali v pôvodnom znení. Dve tretiny mojich sympatií stoja na hlase Jessicy Chastain s prízvukom.

Časové pásmo bylo změněno