• Krátkometrážní

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Na prvý krát 85 percent a guilty pleasure, na druhý sklamané tri hviezdičky. Záleží jak ste zhúlení.

Grave Encounters (2011)

Pomedzi všetkom tom grce čo hororová indie scéna ročne vyprodukuje, patria Grave Encounters k tomu lepšiemu. Logiku samozrejme riešiť netreba a postavy tiež nič moc, je to teda hlavne originálny nápad čo ich povyšuje nad úroveň svojho subžánru. Oproti takému Paranormal Activity asi stokrát zábavnejšie - za tých pár korún, skrátka v pohode malé ff-ko.

Don't Move (2013)

Výborne natočený, zlý trip. A ak to bolo myslené vážne, je to tiež v poriadku.

Dívka na přání (2009)

Girlfriend Experience býva často vyčítaná chladnosť a neosobnosť. Preto sa pýtam: Ako osobný môže byť film o prostitútke?? Orem toho, žánrovo ide o (polo)dokument a čo iné je zmyslom dokumentu o fiktívnej osobe, ak nie vytvorenie si vlastného názoru? Soderbergh ukazuje málo, odmieta film otvoriť a uzavrieť, iba sníma dialógy a interiérové scény a na divákovi necháva, čo si z nich odniesť. Vo výsledku ide v podstate o rovnako neprístupnú kritiku odcudzenia vo veľkomeste, seknutú univerzálnym príbehom samoty, akým bol Cronenbergov Cosmopolis. Akurát menej pôsobivú. 70%, zo sympatií sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu a samozrejme ešte treba pochváliť Sashu Grey. Mimo jej domovský žáner som ju videl v normálnom filme myslím druhý krát (prvý bol skoroamatérsky pokus o hororovú poctu s názvom Smash Cut) a bádam obrovské zlepšenie. Neskazila jedinú scénu, čo je po jednom z najhorších hereckých výkonov čo som asi vôbec videl (v jej spomínanom predošlom filme) celkom úspech. Pravdepodobne ide skôr o úspech režiséra, ale na porno herečku aj tak slušné

The Raven (2010)

Obsah som nečítal a zhliadol to v domnienke, že pôjde o x-té spracovanie Poeovho Havrana. A nakoniec Hancock meets Neill Blomkamp. Veľmi by som bol zvedavý, či by Montreuil dokázal ukočírovať aj celovečerák s príbehom, keď akčné scény už zvláda. Predstavoval by som si v tom takého Toma Cruisea (ak si tvorcovia príliš nezakladajú na farbe pleti pôvodného predstaviteľa). Edit: Nezakladajú. Vážne vznikne celovečerák, stále v réžii Ricarda de Montreuila a hlavnú postavu údajne stvárni Gerard Butler. Uvidíme čo z toho vylezie. ReEdit: Nevznikol.

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977)

Ok, tak toto je značne prehnané - celá tá nenávisť voči tomuto snímku. Až na dva-tri nechcene smiešne okamžiky, ktoré skazila Linda svojim herectvom (čo je za zlé nemám, pretože je tu rozkošná ako nikdy) to nie je zlý film. Burton podáva vynikajúci výkon, možno až príliš viditeľný oproti ostatným a Morriconeho hudba tiež robí svoje. Problém je hlavne v tom, že ide o pokračovanie možno najlepšieho hororu vôbec a ten horor tu zostal iba vo svojej podstate. Inak ide o psychologickú drámu postavenú na fantasy o diablovi, ktorý sa zhmotní vlastne až v závere, aj to skrz Lindu a ďalších. Mimo tieto scény je to fakt skôr o psychológii a pritom stále s atmosférou. Vôbec nie zlé. Iba trochu nuda. 65%

Witchcraft: Vražedná magie (1988)

Môj Bože! Pri niektorých filmoch človek nevie, či to autor naozaj mohol myslieť vážne - či sa smiať alebo plakať - a čo si vlastne myslieť. Witchcraft je jeden z tých filmov. Ukážkový prípad dysfunkčného hororu, v ktorom je všetko na smiech, všetko je lacné a nezvládnuté, televízne. Krv ružová, herecké výkony nulové a keď si Zlo niekoho podrobí, prebieha to za divnej hudby, kriku a neskutočne - ale vážne, že nehorázne - nepodareného efektu červeného tunela á la paródia na Vertigo. Vlastne už samotný casting sľubuje dobrú zábavu. Pozeral som to samozrejme kvôli Linde Blair, ktorej záverečné hrôzostrašné pohľady sú tým zďaleka najvtipnejším na tomto vtipnom filme, a čo do zlého herectva prekonáva ešte aj toho smrteľne vážne sa tváriaceho, pred-baywatchového Hasselhoffa. Už dávno som si povedal, že vyslovené trashe budem hodnotiť srdcom a tak v rámci objektivity dávam aspoň tie dve hviezdičky, aj keď kvality na tomto snímku nejde ani len hľadať. Dve hviezdy za onu megahumornú Lindinú pekelnú kreáciu, super titulkový song, luxusné kozy Leslie Cumming a za tú hodinu a pol, čo ma dokázal Laurenti svojim blbým filmom obstojne baviť.

S hlavou v pytli (1984)

Tak vážne, ten film je hrozne stupídny. Hrozne. Ono v podstate ide o niečo ako americký Kameňák - hromadu vtipov pozliepaných do podoby filmu, akurát že tých vtipov je taká hromada a miestami tak dementných (vtipných), že je to vlastne super pokleslá zábava. A s Lindou v jednej zo svojich najsladších úloh. Donedávna som pri ňom mal možno adekvátnejšie - jednohviezdičkové hodnotenie, videl som to niekoľkokrát v minulosti, aj v detstve - vždy s partiou (prípadne na párty), a asi som to bral príliš kritcky. A ja rozhodne nechcem byť ten, čo kazí srandu. Bavil som sa super, poďme ten film vrátiť späť do červenej farby! (IMDb: 4.0)

Mladá čarodějnice (1989)

Toto som ako decko zbožňoval. Zabudol som ale názov, a pre zlé indície (ani neviem prečo som bol celý čas v tom, že hlavnú úloha hrá Belinda Carlisle) som Teen Witch roky márne hľadal. Napokon som ju vďaka ČSFD znovu našiel (díky Madden) a vo výsledku moc nechápem, prečo som ju mal ako decko tak rád. Veď je to rozprávka pre malé dievčatká! Hold, asi som bol malé dievčatko :) Pre tých, čo neradi roky osemdesiate, pôjde asi o nevydržatelnú záležitosť. Pre mňa ako ich milovníka, sa to sledovať dá. Je to nekonečne dekadentná metrosexuálna 80s fetiš volovinka, ktorá trochu prezieravo dokázala zároveň recyklovať aj to najhoršie zo štýlu začiatku rokov deväťdesiatych, a dnes už pôsobí po všetkých stránkach tak strašne mimo štýl, že ju proste treba mať rád. By the way, dnes by rovnaká látka bola spracovaná: v horšom prípade ako Twilight, v lepšom na spôsob Butterfly Effectu. Za pozretie stojí už len pre možnosť zrovnania, čo za divné filmy sa vtedy točili. A prečo sa s tým prestalo.