• Telenovela

50 Cent: The New Breed (2003)

Tlupa namachrovaných blbečků co si o sobě myslí jak jsou strašně drsný se sejde na koncertě. Všichni se navenek tváří jako mistři světa ale o jejich "umění" se dá dost pochybovat. Rap jde v podstatě mimo mě a jako hudbu ho ani moc neuznávám. Někomu se to líbí, někomu ne ale rozhodně na tomto dokumentu není vidět nic světoborného. Velice zábavný je však komentář jistého "Herr_Flick". Ten má zřejmě pocit, že toto dílko je určeno jen pro pár "vyvolených" a zbytek veřejnosti by ho neměl nikdy vidět, natož pak hodnotit. Zvláštní názor, který je však od mého celkového pohledu na tento web úplně odlišný.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Asi to nevypadá zrovna fér hodnotit jednou hvězdou, když koncept pořadu je tak nápaditý a promyšlený. Musím ale hodnotit celek a tedy i soutěžící. Ti jsou totiž největší zádrhel soutěže (zvláštní že?). Vypadá to skvěle: vybudovat tábor, seznámit se, spolupracovat, soutěžit proti druhému kmenu atd. ale realita je ve všech sériích jiná. Ve skutečnosti jde jen o to se všemi vyběhnout, podrazit je, využít a zlikvidovat. Někomu se asi líbí sledovat jak se skupina lidí chová k sobě navzájem jako prasata. Mnozí se v tom možná i vidí a dělali by to samé. Pár sérií jsem viděl ale vždy ty nejčestnější a nejvěrnější skončili špatně. Sledovat jak se podlí hajzlové radují z miliónů, které si ani v nejmenším nezaslouží pro mě není.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Jeden z mála soutěžních pořadů, který si na nic nehraje a jehož hlavní náplní jsou otázky a odpovědi (a ještě trocha taktiky). Nic víc. Žádné zbytečné okecávání, žádné nekonečné vysvětlování, žádné rádobyvtipné hlášky, zkrátka jen jednoduchost, která ale dokáže zaujmout. Výhry nejsou oproti jiným pořadům nic moc ale na jednu stranu to je dobře. Soutěžící alespoň nejsou motivováni závratnými sumami ale spíše snahou být "ten co vyhraje".

Volejte Novu (2003) (pořad) odpad!

Předem bych rád podotknul, že tohne NENÍ pořad Volejte řediteli (i když je to co do kvality stejné). Komentáře mnohých dalších uživatelů jsou tedy zcestné ale teď už k věci. Ať už to moderuje kdokoli jde vždy o to samé. Pochybné reportáže k filmům a pořadům, které Nova bude vysílat. K tomu v podstatě vyzrazení děje, postav a dalšího. Podané je to tak, aby vyniklo jak je daný pořad, či film skvělý. Tedy žádná kritika, nic takového, ale to se dalo čekat. Zdaleka nejstrašnější (a mnohdy i nejzábavnější) jsou dotazy "diváků". Nemůžu se zbavit dojmu, že je vše zinscenované, protože takové stupidity snad nikdo nemůže ani vymyslet. Když se někdo zeptá, kdy se bude vysílat film, který shodou náhod běží ještě ten den večer, nezbývá než nechápavě kroutit hlavou.

BloodRayne (2005) odpad!

Hru Bloodrayne mám docela rád ale měl jsem za to, že podle "bezduché" masakroidní střílečky není možné natočit film. Proto jsem do toho šel a byl jsem zvědav, jak to pro mě tehdy naprosto neznámý Boll zvládne. Nezvládnul a to je hodně slabé slovo. On to totiž úplně posral. Ze hry to bere jen název a hlavní hrdinku a zbytek je snůška takových nesmyslů až jsem nechápal jak je něco takového možné. Poprvé mi nestačí hodnocení "odpad" a to jsem ještě neviděl další dva díly, které snad radši ani vidět nechci. Herci, scenář, kamera, efekty to všechno stojí za ho... . Nenapadá mě jediná věc, kterou bych na tom hodnotil kladně. Myslím, že dělat úspěšné filmy podle her není zase tak těžké jak to vypadá. Je ale nutné zvolit něco s dobrým příběhem, zajímavým dějištěm a dobře propracovanými postavami. Jsem zvědav jestli někdy někdo dokáže slušně zadaptovat počítačovou hru.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Možná, že Turecká produkce není obecně tak špatná ale nic jiného jsem zatím (zřejmě naštěstí) neměl možnost vidět. Když tohle prorazilo až sem, tak jsem si myslel, že to za něco bude stát ale pokud je tohle to nejlepší, co může Turecko nabídnout, tak Turky dost lituju. Z tohohle se chce totiž blít. Sledovat jak Šeherezáda věčně brečí a Onur čumí do blba mi nepřijde zrovna zábavné. Emoce se nedostavují, maximálně tak bolest hlavy z té příšerné hudby. Veškerý děj by se vešel do deseti dílů a zbytek je jen kaše. Hnus.

Řím (2005) (seriál)

Skvělé, prostě skvělé zobrazení starověkého Říma, tak jak má být. Bez nějaké pozlátky a honosnosti a tak jak mohl skutečně vypadat. Špína, krev, děvky, intriky, zrada, a mnoho dalšího. Nejen, že se sledují politické dějiny ale seriál zachází také do běžného života Římanů. Postavy rozhodně nejsou černobílé, jsou vidět jejich cíle i motivy a i když si některé zamilujete a jiné budete nenávidět určitě mezi tím nebude nějaká propastná hranice. Výprava je rovněž skvělá. Je vidět, že tvůrci nešetřili a výsledný pocit z Říma a života v něm je neskutečně věrohodný. Děj se odehrává v rozmezí několika desetiletí a rozhodně nebude nouze o slavné historické osobnosti. Na scéně bude César, Pompeius, Marcus Antonius, Octavianus, Brutus, Lepidus, Kleopatra a další a další. Stejného prostoru se ovšem dostane i dalším důležitým postavám v čele s hlavní dvojicí legionářů Pullem a Vorenem. Ani oni však nejsou bez chyby, ostatně jak jsem už naznačil výše, skuteční bezchybní klaďasové tu neexistují a to je moc dobře. Jen je škoda, že tvůrci v mnoha věcech ustupují od historické reálnosti a hodně věcí ženou vyloženě na efekt. Seriál jde v podstatě "na rovinu", tím chci říci, že věci, které jsou pro většinu snímků tabu zde jsou bez ostychu ukazovány. A proč by taky ne? Vždyť to k tamnímu životu prostě patřilo.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Tenhle seriál je jedna velká katastrofa. Chuck Norris neumí vůbec hrát, takže je úplně jedno co se v seriálu děje ale on vždycky vypadá jakoby se ho to vůbec netýkalo. Sledovat jeho neustále stejnou držku bez jakéhokoli projevu emocí mě nebere. Nějaké to morální ponaučení je vinou jednoduchosti všech postav a stále se opakujícího děje také úplně mimo. Podobně jako třeba v Kobře 11 má i tenhle seriál naprosto stejné schéma dílů. Někdo spáchá zločin, začne "vyšetřování", pachatelé jsou úspěšně odhaleni a nakonec jim všem Walker rozbije držky. Jedinkrát se nestane, že by Walkera někdo porazil a navíc je zvláštní, že ho nikdo z padouchů nezná. On tam vymlátí půlku města ale všichni záporáci jsou přesvědčeni, že pro ně není hrozbou. Uff, jak debilní scenář. Seriál postrádá jakoukoli logiku, zajímavé charaktery, hloubku, prostě cokoli co by ho povýšilo nad rámec bezduchého odpadu. Jediné pozitivum vidím v tom, že díky tomuhle seriálu začaly vznikat o Chuckovi vtipy.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jedním slovem katastrofa. Tím, že se opouští Bradavice bych čekal příjemnou změnu ale nekonečné pobíhání sem a tam je neskutečně nudné. Postavy umírají tím stylem, že se o nich řekne, že to prostě nezvládli. Sakra proč? Když takovou dobu sleduji jejich osudy, tak taky chci vidět jak přesně skončili. Neustále stanování tria v lesích připomíná tři blbečky na jejich prvním čundru. Kolem umírají lidé a oni místo toho aby s tím něco dělali si hodí taneček. Fakt sem nechápal co se se sérií stalo. Vysvětlování příběhu je už úplně mimo nehledně na to, že ani samy postavy netuší co vlastně dělají. Celý film je plný hloupých nelogičností, které vyloženě bijí do očí. Všechny ostatní postavy mají tak jednu, dvě scény a zbytek je pohled na ty tři hlavní tupce, kteří mi jsou svým chováním čím dál tím víc nesympatičtější. Vidím to asi takto: blíží se finále ságy, je jasné, že lidé do kina půjdou aby viděli jak to dopadne, peníze se budou sypat, tak proč se obtěžovat točit slušný film. Jediné co se mi opravdu líbilo bylo ztvárnění příběhu o relikviích a zbytek je jedna dloouhááá nuda.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Opět následuje úpadek jako po třetím díle a to je u vesla stále Yates. Chmurná a potemnělá atmosféra se táhne celým příběhem a naštěstí ji nezkazí ani vtipné scény. Děj je vysvětlován jen lehce a spousta věcí pro mě zůstala zahalena tajemstvím, jako kdyby se předpokládalo, že dívák je rovněž čtenář a není třeba mu už nic vysvětlovat. Postavy nemají téměř žádný prostor (samozřejmě s vyjímkou hlavního tria a nově i Křiklana). Mnohé scény jsou zbytečné ale naopak ty, které by mohly být zajímavé (obrana proti černé magii, Brumbálovo hledání viteálů) úplně chybí. Takže jednoduše řečeno je to úpadek a navíc to zdaleka není konec. Yates se předvedl pouze s pátým dílem ale dál už ukazuje jen svou neschopnost.