Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Jako velkorozpočtové scífko s výrazně sebeparodickými prvky vcelku dobré. Ovšem jen jako velkorozpočtové scífko s výrazně sebeparodickými prvky. Udělat k tomu hačačá nebo hajají, pustit na plazmě větší, než velké, aby vynikly všechny ty pičitčové triky a Goldblumovy tiky, odšpuntovat ludmilu a sežvejknout nějaké pryngls. To ano. Vše však s mozkovnou vyhozenou na neutrál. Protože jak by u toho jeden začal přemýšlet, tak by se dosti podivil.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Nějaký ten čásek po Eflekově xichtování po Iránu přichází další storka která ukazuje, jak se i mistr vorldkap občas utne a díky tomu ztratí figurky na diplomatické šachovnici. Souhlasím s Ďurem, že ,, postavy a vzťahy Bay príliš nevie", ale koho vlastně zajímají, no ne? Po plátně se motají stejnostejní matláci, všichni mají maskovací vous a doma děti, za kterými furt bulej, takže aby se prase vyznalo, který to vlastně položil život za mamčin eplpáj, ovšem, opakuji znova, to zrovna nás drtit nemusí. Zmar z prosrané Libyjské demokracifikace, narážející na naprosté nepochopení klanového uspořádání muslimské země, z toho na sensitiva čiší, a o to by mělo jít v řadě. Druhé třeba, ovšem i tak podstatné. V té první se rozvaluje fešná akce a troška toho napětí, děkujeme pěkně. A patos si tentokrát nečekaně přesedl až do třetí, byť i tak docela nahlas šustí sáčkem s pokroutkami. Jen se obávám, že z podobných návodných filmů sandmanky brzy odkouká, co všechno umí udělátka na noční a termo vidění... a pak si před klíčovým plížením pod stádem ovec ohákne třeba termáčfólii, potaženou černým krepákem.

Co na to Češi (2016) (pořad)

Univerzální předUliční žvýkačka. Proč uni - univerzální odpovědi jsou ,,sex a pivo", protože Češi jsou patrně hovada, co jenom mrdají a lejou. Soutěžící od nás, ze středu univerza, evidentně nemají univerzitu a Zmátlá noha je univerzálnější ektr, než jsem si myslel. Co už mu taky zbývá, s tím pionýrským táborem, co se mu doma nashromáždil. Nějak to živit musí. Jen pořád čekám, kdy to autorovi Otevřeného dopisu KSČM, jehož znění si dovolím nyní vložit - ,,Vážení a milí soudruzi, Piča piča kurva čurák mrdka čurák piča piča jebat cecky hajzl, piča mrdka vole kozy posraný, kozy pochcaný vole, rozmrdaná kunda, rozmrdaná piča, vyjebanej čurák, vyjebaná prdel, posraný prkno vod hajzlu, posranej splachovač vod hajzlu, zamrdaná klika vod kópelky, kunda piča piča, mrdat mrdat piča, piča kunda vyjebanej čurák. Závěrem mého dopisu milí soudruzi bych ještě rád doplnil chleba namazanej hovnem, chleba namazanej syflem, zasyflený cecky, piča kunda mrdat. Závěrem třikrát piča piča piča. S pozdravem, míru zdar, soudruh Ladislav Sedláček z Brna." - ujede, a nějakou vesnickou nanynu po její odpovědi, že nejčastěji používaným jménem pro kočičku je Alík, pošle do horoucí prdele její třímetrákové matky. Za tuto slastnou naději pálím dvě. A zdravím připravovaného cenzobota.

Duše (2009)

Bojim. A podruhé, když jsem si přečetl ten Adámkovo antipotratní rozbor. Hezké to bylo. Krátké. Hlavně tedy krátké. Za to hvězda navíc. Proč to samé vyprávět ve dvouhodinovém opusu, když pětiminutový formát postačí až až. A ještě nechá prostor kruté představivosti. Považte - nedávno jsem viděl obchod a v něm vystavená dilda všelikých rozměrů a barev.... ještě že jsem se na tu protilehlou zeď nepodškráb. Přesto, že se mi chtělo tolik, tolik chcát...

Už je tady zas (2015)

Co jako psát. Plusy převažují minusy. Nacís si po letech frustrací z vlastní historie, migrošů, chudnutí země a multikulturalistického úpadku oné pověstné německé pořádkumilovnosti dopřáli v kině chvilku relaxace. Nechť byl prvotní záměr autora jakýkoliv, film plácá chapadly zleva doprava a ,,nastavuje zrcadlo". Nikomu nenadržuje. Ale též nikoho neuráží, přinejmenším ne tak, jak by bylo v dnešní době záhodno. Spoiler - jo, bestie je stále v nás. A současné pokusy na obyvatelích Evropy ji po desetiletích opět probouzí. Bacha na Goebbelsy, ať už mají jakoukoliv nášivku na svém ,,firemním" tričku. A bafte se, dokud to jde.

Bořek stavitel (1998) (seriál)

Znáte Bořka, všechno zkraví, znáte Bořka, buzolu! Seriál je a priori určen samčí části budoucích plemeniteb. Jedná se o další britský pokus o tramtará svět s lalala problémy. Personifikace kdejakého kusu nářadí by však mohla v budoucnu přinést jisté trable s empatií. Pokud tedy chcete mít ze synka manuála, který si vydělá více, než čtyři doktorandi dohromady a ještě při tom bude pobíhat na čerstvém vzduchu, ideální volba pro vás. Akorát by mohl nenávidět lidi a až nezdravě milovat svůj hoblík.

Deadpool (2016)

Nějak jsem nepochopil, jestli byla ta jeho roští původním povoláním vážně kurva, nebo jen slušné děvče, co si zašlo na pindakoládu do báru nájemných mordýřů, ale to kálí komisař Rex. Často něco nepochopím. Jsem ideální volič. Od momentu, kdy je Rejnolds ded a zbylo z něj sotva půl se film posouvá do pěkné roviny, ve které občas i polechtá nepolíbené příro politické korektnosti.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

No to mi poser spisky páně Batisty! Konečně budeme moci Koháka ukřižovat (a vezmeme to rovnou jako pogrom na všechny židy, to bude fér, jsou zjevně antimuslimští), Ledeckej půjde taky ke zdi, že tam jen tak blbě seděl a čuměl, zatímco jako právník měl ostře zakročit a vytasit nějaký multikulturalistický mávátko. A vůbec, co to je za pra-viníka, když nedělá pro Ligu lidských krav? Kdo to tam ještě... jo, Chvancharová, to je taky zjevně nečistá rasa, čmoudlej vlas dobrý, ale ta slovanská prdel a plný rty, to převychovat nepůjde, to se nám do nové, lepší, hněďoulinké Evropy nehodí. Těžké problémy bude mít nejen televize (dostane nějaké rasistické prasátečko a ceny reklamy půjdou do pyče) ale především rejža und dramaturg. Jak to, že Uchýlkovou nechali páchat taková zvěrstva? Chudinka Věruš je nemocná paní, a ona ji karikovala! To se nesmí, tohleto! Ani jeden z tanečníků nebyl skutečný Rom, šlo o bílou lůzu, nhé, thy bhílý hlávy, co někdo navlékl do ošuntělých tepláčků a cárů látky, jako by snad tím chtěli naznačit, že vyvolená rasa nemá na nový adidy! Strašná ostuda je především to, že tímto přiznávám, že jsem to viděl.( Že. No. Co jiného k této obludnosti, určené ku přežvykování tupému stádu, napsat? Vtipně se rozněžnit nad faktem, že nám zemřel Cassius Clay, hlavní hvězda soutěže ,,Tvá tvář má divný třas"? Pár snesitelných a gró nesnesitelných ,,hvězd" šoubyznysu se vzájemně poplácává po zádech, jak se jim to zase povedlo, nechat se při předvádění nějakého čuráka namaskovat jako čurák, zpívat jako čurák a být díky tomu zas o kousek schopnější čurák (splatit svoji hypotéku). Zábava v nejlepší novácké tradici, jen.... jen ten Kohák, ten tomu zase natrh tríčo.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad)

Jako má Tom Jerryho, Rath Kalouska, Onan penisový loket a kapavka tetracyklin, tak i Mikluš vlastní svou Nemesis v podobě Míry. A já díky chlapcům strávil krásný večer, plný přiblblého hihňání, gůglení normandského másla a přikusování veky, máčené v Hennessy Paradise. Díly obou průkopníků mají kouzelný bouquet sklenky Châteauneuf-du-Vaněk, tedy Nového hradu Vaňkova. Toho kluka mývalího, co si svoje knižní recepisy vcelku uhlídal, na uložtu nejsou a já za ně musím vyhazovat tak nekřesťanské peníze, že mi pak sotva vyjde na mých denních třicet orosených staroušů a jednu nasranou stařenku. Zatím čtyři, ovšem nevylučuji, že vyloučím pátou!