Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Nesmírně inteligentní a poutavý seriál, který do reality zase až tak daleko nemá, skutečně zrcadlo - zejména druhá část první série je dokonalá (hodnoceno na začátku druhé série)

Transcendence (2014)

Skvostný a lákavý trailer - všechen ten materiál, který se mi v traileru tolik líbil, film zabil. Mohlo to být fantastické sci-fi, kdyby... ale není. A na kdyby se nehraje.

Divergence (2014) odpad!

Telenovelovitá ohavnost. Plochý příběh, ještě plošší postavy, přehlídka parodie herectví. Tak nesympatické hlavní protagonisty-neherce jsem už dlouho neviděla. Rozhodně nejsem cílová skupina, tou jsou náctileté slečny (v mém případě došlo dokonce na formu "rychlovidění", přeskakování hluchých a tupých míst -že jich tam ale je! - kompletní zhlédnutí by mě připravilo o nervy :)

Carrie (2013)

Jedna hvězda čistě z nostalgie (ve smyslu vazby na předlohu) Tento snímek je nejslabším zpracováním Carrie, nepřesvědčivé herecké výkony (zejména hlavní hrdinka je jako z amerického seriálu pro náctileté), slabá až nulová atmosféra, na můj vkus až nevkusně americké a nudné. Film nezachránila ani Julianne Moore.

Mys hrůzy (1991)

De Niro v roli nesympatického devianta. Film je vcelku úchylné béčko se všemi neduhy patřícími k žánru a ještě mnohem víc, slabé herecké výkony, s výjimkou Nira, kterému úchylnost uvěříte (je zcela odporný bez špetky charisma), ale kulisy, dementní příběh....nemá to atmosféru (jedině tak odér osmdesátek/devadesátek, a to ne zrovna ten dobrý) a stálo mě hodně přemáhání se dodívat. K tomuto filmu se rozhodně vracet nebudu, pro mě odpudivá (a debilní) záležitost. Jestli toto je přirovnáváno k Hitchcockovi, chudák se musí v hrobě obracet. Je to hrůza. Nebo možná počin pro těžce náročného diváka. V pubertě bych to snad strávila, ale dnes nula bodů. Jedna hvězda Nirovi za snahu.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Zatím lepší průměr, začátek byl celkem dobrý, ale postupně se děj začíná natahovat a lezou mi na nervy "hodinové vsuvky o ničem" za doprovodu hudby, kdy se nic neděje a postavy někde něco štelují, sledují a tak dále, to mohli vynechat. Ještě dám ale Saulovi šanci, jestli se probere, BB také začínalo nevábně. Ale v češtině bych sledovat nemohla vůbec, Saul má své úchylné kouzlo jen v originále :) * Po 9. dílu jsem hvězdu přidala (nejlepší díl celé série), ale další díl ji zase zabil. Saula hodnotím jako lepší průměr a současně jako seriál na jedno zhlédnutí. Nevidím důvod dívat se na něj opakovaně. Spíš mě zajímá, jak to bude dál, ale to je jediná motivace, u mě nic kultovního.Seriál čistě pro odreagování, nic velkého ani přelomového se zatím nekoná.

Robin Hood (1984) (seriál)

Na dětské hrdiny se zkrátka nezapomíná :) Žádný další Robin Hood už v mých očích nebyl lepší (série s M. Praedem) Navíc točeno v době, kdy se ještě využíval typ herců ala "průměrný, normálně a realisticky vypadající člověk" (žádná plastická nebo přemaskovaná figurína), dnes by něco podobného nemělo šanci. Asi ani u diváka.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Seriál, který neztrácí a neztratí kouzlo ani po letech nebo tisícím opakování.

Brigada - Brigáda (2002) (série)

Sice amatérsky natočené, ale natolik atmosférické a poutavé hereckými výkony, že svého času mě seriál oslovil a dokonce bych ho před cca 10 a více lety řadila mezi kultovní. Pěkně zpracovaný přerod normálních kluků v gangstery vlivem okolností. Spíš akční telenovela, do krimi/dramatu má daleko. V okolí na seriálu ujíždělo i dost žen, hlavní hrdinové měli svoje kouzlo, které ale mužský divák asi těžko odhalí :)

Frasier (1993) (seriál)

V češtině ztrácí duši, atmosféru a naprosto všechny plusové body. Tento seriál miluju ve slovenštině, skvěle k němu sedí :) A v mnoha směrech vůůůbec není vzdálený od reality, aneb už jste někdy viděli normálního psychiatra? :)