Carrie (1976)

Poněkud zastaralé a dnes už úsměvné zpracování, místy nuda. Novější remaky jsou stravitelnější (ale jak které :)

Rosemary má děťátko (1968)

Označení "kultovní" je malinko přehnané. Dívat se na to dá, strach ale nenavozuje. Aspoň ne u mě. Ti druzí mě dostali rozhodně víc :)

Éra kyborgů (2008) (TV film)

Nikoho nevěšet...naopak, evoluce musí zákonitě pokračovat, ať se to člověku líbí či ne. Ještěže ti potenciální paliči a kati neví, co všechno už lidstvo vyšťáralo :) Jako veřejnost známe tak desetinu (kdo ví jestli) soudobých objevů.

Ztraceni (2004) (seriál) odpad!

Typická americká slátanina. Ať se děje, co se děje, stále krásní a dokonalí, přesto krajně nesympatičtí a prázdní. Nedalo se na to vůbec dívat, ztráta času bylo i prvních pár dílů.

Dům duchů (1993)

Film vůbec není špatný, i po letech si vybavuju hutnou atmosféru, i když postavy a veškeré dění byly oploštělé - ve srovnání s knihou velmi. Stejnojmenné knize nesahá film ani po kotníky (jedna z nejlépe napsaných, fakt výjimečná, kam se hrabe starý Márquez) . Před zhlédnutím doporučuji nejdříve knihu, anebo dost velký časový odstup, aby se představy postav mezi sebou "nebily".

Úsvit planety opic (2014)

Film je ze začátku roztahaný až běda. Nevidět pochvalné recenze, snad bych i opustila kino. Menší sestřih by neškodil, první asi půlhodina navozuje dojem amerického cajdáku pro slabomyslné...později zmizí (alespoň většinou) typická sladkobolná američnost, která z filmu čiší, a film je o poznání...zajímavější, děsivější? Záleží na úhlu pohledu. Pro mne je to depresivní film, kde si už po tisící osmé člověk uvědomí marnost veškerého toho pachtění... Jistě lze ocenit, že si film bere na paškál konkrétně pána tvorstva a jeho příbuzné (tedy jedno a totéž, vždyť celé lidské dějiny jsou dějiny krvelačné, násilnické opice) a vůbec biologickou podstatu života. Finální marnost, kterou biologické limity nakonec vždycky přinášejí. Právě díky možnosti chápat film i jako kritiku biologična dávám 4 hvězdy * (v tv by to byly 3). Skončí jedna perverzní civilizace/forma života, aby se vzápětí vynořila nová, minimálně stejně úchylná, jako byla ta předtím...bludný kruh. Opici=člověka prostě nepolidštíš. Primární podstata života = násilí a přesila. Proto bych si přála, aby se alespoň na filmovém plátně jednou objevil vítězný Skynet :)

Gravitace (2013)

Famózní. Viděno 4x v kině, k čemuž mě už zřejmě žádný film nepřiměje (v tv vidět neplánuji, nebude to už ono *doplněno - v tv Gravitace bohužel opravdu působí jako pimprlové divadlo, je to film na velké plátno). Vesmír bych si v kině mohla prohlížet nespočet hodin i bez přítomnosti jakýchkoli lidských protagonistů. Pvní opravdu herecký koncert S. Bullock a první role, kde se mi začal líbit dokonce i Mr. Clooney, který jinak není můj typ :) Ovšem vypráskat by zasloužili požírači popcornu, kteří nikdy nespí a kteří jsou schopní žrát a napájet se jako divoká prasata i u takového filmu!

Brutální Nikita (1990)

Před 20 lety se mi Nikita líbila (ani nevím, proč si ji pamatuju jako hezkou, zatímco dnes je pro mě škaredá jako noc) a dala bych jí určitě alespoň 4*. Vkus se mění, aktuálně jsou to stěží hvězdy tři, protože Nikitu po letech vnímám jako krajně nesympatickou postavu, nelíbí se mi ani jako ženská. Konečně ženského na ní neshledávám zhola nic. Film sice zachraňují ostatní herci, kteří jsou mi sympatičtější než celá Nikita, ale horko těžko jsem se dodívala. Leon je lepší.

Horší než smrt (2007)

Nejen následky halucinogenů v praxi a odporný strýček Alfie dodávají této komedii říz. Na rozdíl od amerického remaku britskou verzi vřele doporučuji :)

Návštěvníci (1993)

Jedna z nejlepších komedií, navíc s vynikajícím hudebním doprovodem, který navozuje odpovídající atmosféru. Nezapomenutelná dvojice Clavier + Reno. Většina mých oblíbených komedií je francouzská. Zejména ty černé bývají zdařilé :)