• Pohádka

Modré stíny (2016) (seriál)

Určitě lepší, než Exorcista, ale pořád to nebylo ono. Nevím, co mi vadilo nejvíc, ale prostě to nebylo ono.

Kde domov můj? (2016) (pořad)

Vedle téhle nudy je i AZ kvíz velkolepá akční podívaná.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Jedna hvězda jenom proto, že fakt nerad dávám odpady. Tady se ale fakt nepovedlo pranic. A když jsem zaslechl jak policista mluví o "obecním" ohrožení /namísto obecném/ a dokonce dvakrát, že v redakci mají "uzavírku" místo uzávěrky, sledování tohohle díla pro mne skončilo.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

První díl vynikající!!! Druhý o malinko, ale opravdu jen o malinko slabší. Trochu mi vadila /a hlavně zarazila/ nevyužitá postava Masaryka, který vlastně jen pořád někde procházel. Nicméně pořád je to bezkonkurenčně nejlepší věc, kterou ČT v posledních letech vytvořila.

Případ pro malíře (2015) (TV film)

Rybáři nebyli nic extra, ale dalo se na ně koukat. Malíři byli o ničem.

Správnej dres (2015) (TV film)

Tak věrohodné to bylo asi jako vysokoškolský diplom Tomáše Řepky. Nechápu, proč když se ČT rozhodne natočit něco z hokejového prostředí, skončí to fiaskem. Pravda, taková hrůza jako Poslední sezóna to nebyla, ale taky není nad čím jásat. Úplně blbí hokejisti a chytrá modelka, která strašně moc chce chodit do práce? No budiž, jsou vánoce a dějí se zázraky, ale Mádl jako hvězda NHL??? Vím, že hrával hokej, ale pokud chce někdo, abych věřil, že představuje hokejistu z nejlepší světové soutěže, tak ho neměli zabírat ve sprše. S touhle postavou by mohl ve Phoenixu tak možná míchat nápoje... Bylo to tak na dvě hvězdy, ale protože vyhrála Cheza, tak jednu přidám. :-)

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Ach jo, proč si, proboha, lidi myslí, že když holku oblečou do kalhot a nasadí jí čepici, tak si budou všichni myslet, že je to kluk? Tohle prostě spolehlivě zbourá i dobrý příběh /což ovšem nebyl tenhle případ/.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

"Kapela sice nebyla z nejpočetnějších, ale oba muzikanti,, harmonikář i dirigent, dělali, co mohli." Šimek s Grossmann by měli radost. A já ji mám taky, protože tohle byla fakt zábava. Klidně můžou začít psát dvojku s podtitulem Diblíkova pomsta. :-)))

Korunní princ (2015) (TV film)

Tolik blbosti, co se tady dalo přečíst už po pár minutách, by člověk nenašel ani v dobovém Rudém Právu. Pohádka to byla vydařená, vtipná a z českého pohledu /opravdu jen z českého/ i originální. Turnaj s roztleskávačkami a fanoušky pobavil, drak nevypadal jako všichni draci v poslední době a Eva Josefíková je princeznička k pohledání. Po písařovi další velmi slušná pohádka Karla Janáka.