• Pohádka

Můžeš mi odpustit? (1981) (TV film)

To asi při inventuře v ČST našli kus volného filmu, který museli urychleně "zhodnotit". Jinak si vznik tohohle nesmyslu nedovedu vysvětlit.

Sedmero krkavců (2015)

Nová česká pohádka a 75% ? Co to je? Inu, kdo umí, umí. Velké překvapení, zjevně nejen pro mě. Mladá Janžurka výborná, Bydžovská standardně skvělá a jestli Issová nedostane za tohle Lva, tak můžou celou anketu odpískat! Jediné, co nechápu proč si tenhle skvost nenechala Prima na vánoce. Počkat ještě měsíc a mohli zbourat rekord.

Zakázané uvolnění (2014)

Pitomost od samého začátku! Je zjevně léto, hraje se důležitý hokej /!/, ale v hokejové hospodě, která je někde uprostřed lesa /!/ je prázdno/!/. Hospodská asi obvolala všechny místní, aby nechodili, protože není signál. V půl šesté se už hraje druhá třetina a když "ještě není ani osm", chybí do konce deset minut/!/ Pitomost je to i dějově! Netvrdím, že film musí být nutně uvěřitelný, i když je to samozřejmě lepší, ale tady není uvěřitelného vůbec nic. Snad jen ten karaoke výstup.

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Dneska jsem to viděl snad po dvaceti letech a naprosto mě sestřelil vzhled Martina Stránského. Jinak je to fakt pohádková pohádka s výbornými maskami.

Atentát (2015) (seriál)

Proboha, tohle bude mít osmnáct dílů??? ++++++ No nakonec to nebylo nijak strašné, v podstatě se to dá srovnat s Expoziturou. Pravda, možná to bylo chvílemi přehnané a z Dana Chládka se stává česká kombinace Jamese Bonda a Jacka Ryana, ale lidé jsou ochotni věřit kdejaké pitomosti, když je americká, tak proč to řešit. Zkrátka z českého pohledu nadprůměr.

Labyrint (2015) (seriál)

No nevím, pátý díl a mrtvol už jako v první světové válce. Navíc předpokládám, že kriminalista, který se chystá s ženou do Říma, skončí taky špatně.......Celkově ale rozhodně víc než nadprůměrné dílo české TV tvorby. Škoda těch předvídatelných věcí a škoda, že někdo neodolal tomu Orffovi během policejního zásahu. To je snad ten nejzprofanovanější hudební motiv v podobných scénách.

Drive (2011)

Tak jsem si znovu potvrdil, že tomu vůbec nerozumím. To dřív pochopím vznik vesmíru, než tohle hodnocení. Na první pokus jsem u toho usnul, na druhý horko těžko dokoukal. Ale už aspoň vím, že když se film vleče, jako důchodci na pochoďáku, tak se tomu říká atmosféra.

Lupička (1987)

Zdálo se mi divné, že jsem ten film viděl poprvé skoro třicet let po vzniku, ale klidně bych se bez něj obešel i dál. Vlastně to zachraňoval jen "šílený Zed" Goldthwait.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Špičkový lékař ale protivný člověk? Kde už jsem to, sakra, viděl? :-) Ale není to žádná katastrofa, první dva díly byly lehký nadprůměr. Pouze ta slovenská zdravotní sestra je podivné stvoření. Něco takového by příčetný doktor vyrazil během deseti minut, pochopitelně bez možnosti návratu.

Ocelová pěst (2011)

2 in 1. Over The Top a první díl Rockyho, chybí tomu už jen Sly.Ale proč ne, film má být zábava a já jsem se bavil.