Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Jedna z nejoriginálnější a nejlepších romantických komedií, ve které nechybí ani akčnost. Geniální nápad k soubojům přidat zvukové a vizuální efekty z her a komiksů a celkově zpracování je u tohoto filmu provedeno excelentně. Navíc se zde vyskytuje i skvělá hudba. 95%

Warrior (2011)

Podle mě by byl hřích, kdybych tomuto filmu nedal nejvyšší možné hodnocení. I kdyby bylo maximum 100*, vždycky bych ho dal. Dva úplně rozdílní bratři, jeden dobrák a jeho protivník, který bojuje jako o život. I když nejsem žádný fanoušek tohoto sportu, tak jsem každý zápas sledoval se zatajeným dechem a u závěrečného souboje jsem už téměř nedýchal vůbec. Skvělý herecký výkon všech herců, poutavý a dokonalý děj. Dokonce i přehlédnu některé nemožné výhry Brendana. 100%

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Další z animovaných seriálů, který mě provázel školní družinou a vždycky mě dokázal pobavit. Na "kámoše jak hrom" mám jen dobré vzpomínky. 100%

Mrazík (1964)

Jedna z mých oblíbených pohádek, ve které se z mnoha hlášek staly opravdu kultovní. Vidím ho téměř každý rok o Vánocích a vždycky mě dokáže pobavit. Kromě děje můžu vyzdvihnout i český dabing, který je zde výjimečně velmi dobrý. 90%

Kmotr III (1990)

Slušný závěr celé trilogie. Al Pacino, ikdyž starši, stále neztrácí eleganci, navíc k němu přibyl Andy Garcia, impulzivní, ale s dobrým srdcem. Dějově se podle mě dokázal vyrovnat nejlepšímu prvnímu dílu. 90%

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Pro fanouška Red Dwarfa jsou tyhle tři díly rozhodně zklamáním. Absolutně nenavazují na původní seriál a i humor je slabší. Možná, že bych hodnotil jinak, kdybych neviděl originální díly. Takhle budu dělat, že po 8. sérii následuje hned desítka. 60%

Kmotr II (1974)

Oproti jedničce tady příběh dost pokulhává. Film se natáhl na neuvěřitelných 193 minut, které jsou ale z půlky o ničem. Jediné, co stále tento film drži nad průměrem jsou skvělé herecké výkony jak Al Pacina, tak i Roberta De Nira a taky úcta k předešlému dílu. 75%

Kmotr (1972)

Na tenhle film jsem měl smíšené názory, polovina říkala, že je úžasný, druhá, že je nudný. Moc se mi do toho koukání nechtělo, ale nakonec jsem se rozhodl, že si udělám vlastní názor. Po zhlédnutí Kmotra jsem si řekl, že musím najít něco, co se mi na tom nelíbilo. Tak jsem v paměti hledal a hledal, ale vážně tomuto kousku nemůžu nic vytknout. Marlon Brando i Al Pacino se do mafiánského prostředí perfektně hodili a možná, že přispělo i to, že hra Mafia mi ovlivnila dětství. 100% EDIT: Po 4 letech jsem si přečetl i knihu a poté se znova podíval na film a musím říct, že takhle jsem si film užil ještě více

Jak vycvičit draka (2010)

Není moc animáků, které by se mi líbily víc, co si tak vzpomínám, tak rovnat se můžou jen Úžasňákovi, nebo starší Toy Story. Děj je vypracován perfektně, nechybí akce, animace jsou rovněž výborné, hudba i hlavní hrdina dobře zvoleny. Jinak nemám co dodat. 95%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ačkoliv nejsem žádný fanda westernů, na tohle se vážně stálo za to podívat. Tento film o třech skvělých pistolnících plný podrazů, které jsou však páchány s úžasnou elegancí. Navíc skvělá písnička, která provází diváka od začátku do konce, a o které už konečně vím, odkud pochází. Dobro musí vždy zvítězit, Clint Eastwood dvojnásob :) 95%