Králičí nora (2010)

Králičí nora je příběh manželu Beccy a Howieho,kteří ztratí svého čtyřletého synka při tom co ho srazí autem mladý student Jason.Film je o tom jak se s celou bolestivou událostí oba vyrovnávají...Jelikož mam sám dětí a jedno v tom samém věku tak už tyto filmy nějak nedávám...Nejedna slza ukápla.Za mě 90 % a pět hvězd.

Poslední rytíři (2015)

Deo raseuteu naitsu nebo spíš The Last Knights je příběh o šlechtici Morganu Freemanovi a jeho oddaném rytíři Clivu Owenovi.Freeman coby panovník svého kraje odmítne dát další úplatek ministrovi a tím i samotnému císaři jako jiní panovníci a postaví se na odpor,ale u císaře tohle chování nemá pochopení a dá ho popravit navíc svým oddaným rytířem a jeho mečem,navíc celý kraj musí opustit místní lid a trpící bojovník Raiden se utápí v alkoholu a myšlenkách po pomstě na ministrovi.Tři čtvrtiny filmu máte pocit,že se nic nestane a snímek kde se mihne i Pavel Kříž co by doktor jen tak skončí,ale nakonec se přeci jen dočkáte nějaké akce a z pocitu co,že to zase mé oči vidí se to vyšplhá na hodně průměrný film o cti,ale pokud na to chcete vidět například kvůli nějakému historického kontextu atd ak se nedočkáte,ale jako film na odpoledne ,který chcete zkounout jen kvůli známým tvářím tak to potom budete spokojeni,Za mě celkově 50 % a tři hvězdy.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

David Fincher je opravdu mistr.Viděl jsem (sice ne celé) první zpracování tohoto filmu a nějak mě nezaujal kdežto ve Fincherově podání nemá film chybu.Mikael Blomkvist dostane nabídku,aby vyšetřil záhadné zmizení vnučky pana Henrika Vangerema a on pod záminkou psaní životopisu pátrá v celé rodině Vangerenů ,která má nejedno tajemství...přičemž si právník nebo chcete li pravá ruka pana Vangerema ještě před tím,než se dohodne s Blomkvistem najme mladou hackerku,aby o Blomkistovi zjistila vše možné,ale jejich cesty se protnou a tak Mikael požádá Lisbeth,aby mu pomohla s pátráním a vyřešením rodinného tajemství.Perfektní výkon Rooney Mary,napínavý příběh,dobré lokace to je jenom pár z kladu tohoto parádního krimi filmu,který vás upoutá před vaše obrazovky/monitory a nechá vás v napětí téměř celý film.Za mě celkově 85% a pět hvězd.

Khumba (2013)

Náhodou jsem na Khumba narazil jednoho rána na Jojce a přesto,že ty dnešní animáky moc nemusím tak Khumba je pro děti celkem přijatelný film a nedočkáte se nějaký zvráceností.Takže za mě celkem 60 % a tři hvězdy.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Viděni dva díly a jelikož nejsem fanda komiksu,ale dokáže se na ně přesto podívat kvůli těm různým kapitánum,Hulkum,Iron manům.Jenže to vše zde zřejmě chybí a tak to pro mě postrádá něco čím by mě to zaujalo.Takže za mě 50% a tři hvězdy.

Závod s časem (2013)

Závod s časem vám představí Ethana Hawke jako bývalého závodníka,kterému unesli manželku a on musí nastoupit do auta,které patří Seleně Gomez (což zprvu nevěděl) a plnit vše co mu řekne tajemný pán na telefonu,aby ještě někdy uviděl svojí ženu.Pokud máte rádi filmy s automobilovými honičkami tak budete spokojení,jinak je to čistý průmět ,který nemá čím ohromit,ale je dobře natočen a to je myslím dost.Takže za mě 65 % a tři hvězdy.

Bubliňák (2001)

Bubliňák je film o klukovi co od mala musí žít v bublině ,kterou. mu vytvořila jeho matka,aby ho ochránila před světem i když mu namluví,že je to protože se narodil bez imunity a kdyby se pohyboval bez své bubliny a mimo svůj pokoj tak by zemřel.Jimmy ,ale dospívá a tak se s kamarádí s holkou z vedlejšího domu a co se nestane-zamiluje se,ale ona i když ho má ráda tak si má vzít jiného a Jimmy tak překoná strach a uteče i ve své bublině,aby zabránil svatbě Chloe a přitom potkává různé lidi co mu přinesou nejednu srandovní situaci.Průměrná komedie s neobvyklím nápadem.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy

Doupě (2014)

Brick Mansions v češtině doupě mě mile překvapil.Děj je jasný-Paul Walker jako policista,David Belle jako zločinec a zároveň super skokan.Oba mají za cíl proniknout do uzavřeného města nebo spíš ghetta v Detroitu a po úvodní neshodě si pomoct v zneškodnění bomby,kterou drží RZA.Belle zná Doupě jako své boty ,protože tam žije celý život a navíc má s RZA něco nevyřízeného...a Paul Walker si má s tímto vůdcem doupěte taky co říct...Skvělá a pro mě docela originální akce,příjemná stopáž ,dobré herecké výkony.Nemohu jinak než za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy.

Dřív než půjdu spát (2014)

Dřív než půjdu spát je film o ženě v podání Nicole Kidman,která po nehodě ztratila paměť a vždy když je jí vše vysvětleno tak následující den po spánku se to celé opakuje a pořád dokola.Jde o to jestli jí její manžel Colin Firth říká pravdu a nebo naopak doktor Mark Strong není tím čím se zdá???Film se postupně pěkně vrství a přibývajícími minutami napětí stoupá a do poslední chvíle nevíte co Christine její ztrátu paměti způsobilo a co je pravda a co naopak lež.Pokud máte rádi filmy,kde musíte trochu bádat a není vám vše jasné od prvních chvil tak budete spokojeni.Navíc perfektní výkony předvedly všechny herecké osobnosti.Za mě tedy celkově 75 % a čtyři hvězdy.

Rezistence (2015)

Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy.