Zabiják z Bangkoku (2000)

2008: Pangové natočili jeden z nejhorších akčních filmů, který je nudnější než norská rodinná dramata a Nicolas Cage v něm žere listí, hladí slony a randí s hluchoněmou lékarnicí. 1999: Pangové natočili téměř geniální akční film, v němž se dobře spojily nízké náklady s umem nadějných režisérů, kteří měli hromadu nápadů a nebáli se je použít. Bangkok Dangerous je víc než líbivý akční film syrové osobní drama, u něhož jde především o skvěle napsané postavy a tepve až poté o minimalistické, ale přesto působivé (a hlavně originálně natočené) přestřelky. Nechápu, z jakého důvodu Pangové během devíti let zblbli a famózně sepsaný příběh překopali do "béčkového" paskvilu bez hlavy a paty, za který si stejně zaslouží akorát pár facek. Především pak za přepsání stoprocentně funkčních a hlavně nejvýraznějších scén originálu, u něhož vůbec nevadí, že je téměř bez dialogů. Akorát se tím potvrzují jeho kvality. Vyprávět bezeslov, pouze za pomoci hudby a zvuků, to je pravé umění.

Sirotčinec (2007)

Bayona má rozhodně talent a hlavně díky němu (a výborné Belén Rueda) má Sirotčinec výbornou duchařskou atmosféru. Jenže jen vypiplaná technická stránka nestačí. K čemu jsou mrazivé spiritistické seance, utržené čelisti a vydařené lekačky, když je pod tím vším tuctový příběh vykradený snad ze všeho od východu po západ. Napoprvé to funguje dobře, obávám se ale, že tím to taky hasne.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Kreditku mám jednu, představa nakupování ve mně vyvolává dávicí reflex, ale tehle Bruckheimerův příběh rádoby popelky, co se nemůže rozhodnout, jestli si koupí raději boty Pucci nebo kabelku Gucci, aby nakonec koupila obojí, mě bavil. Sice s provinilým vnitřním hlasem, ale bavil. Isla Fisher je totiž roztomilejší než pixarovský Vall-I, Hugh Dancy přebíhá od psích pohledů k řeči pana Prady a celé je to tak přepáleně retardované, až se tomu vlastně nedá odolat. Bruckheimer holt věděl co dělá a jeho "boží ruka" je doslova cítit z každého ramínka. Hlavně se musí všechno lesknout, vypadat draze a soundtrack ať klidně opakuje dvě tři srdceryvné melodie. Stydím se, ale dát míň než "šedesátku s malým plusem", asi bych se musel uškrtit na maminčině zelené šále.

Hotel pro psy (2009)

Sto minut s močícími a kadícími čoklíky pod dohledem Emmy Roberts a jiných dětských střev vás přesvědčí o jednom. Že žánr rodinného filmu klesl na skutečné dno. Co tu dělá Don Cheadle a Kevin "Drama" Dillon je mi záhadou. Ale na nájem musí vydělávat každý.

Pátek třináctého (2009)

Jason ze svatého hororové trojky Krueger-Myers-Voorhees vždycky tahal za nejkratší kus provazu a nic na tom nemění ani Bayův rychlokvašený remako-sequel, nebo co to bylo. :) Nispel už od úvodních titulků kuchtí vcelku hustou atmosféru, Jason likviduje mládežníky s až nezvyklou originalitou i působivostí (mačeta je fajn, ale okouká se), ale jakmile se začne mluvit, padá index zábavnosti prudce dolů. Sexuální vtípky, souložení a ožralecké výlevy jsou fajn... pět minut, pak se začnete nudit. A jelikož je podíl usekávaných hlav, prořízlých hrdel a létajících šípů či seker oproti vatovým dialogům v defenzivě, asi i ti největší hokejoví fanoušci párkrát mrknou na hodinky nebo dokonce zívnou. Mně se to stalo dvakrát. Ale Padalecki je i mimo Supernatural hodně fajn. Mimochodem, až budou točit remake Odpadlíka, už vím, koho navrhnout na Lamasovu pozici.

Nezvaný host (2007)

První půlka je výborná. Má rychlé tempo, příjemný humor a zvedne náladu o dobré dva stupně nahoru, jenže přechod k vážnému "oscarovému" fláku bolí docela dost. Skoro jako kdyby vás někdo nechal vylézt na petřínskou rozhlednu a pak vás skopnul ze schodů. Asi byste se zvládli oklepat, ale ten příjemný pocit při stoupání vám to docela zkazí. 7/10

Legenda o vášni (1994)

Epika, která se dnes prakticky netočí, smíchaná s tradičními Zwickovými proprietami. Nechybí výteční herci, famózní hudba, ani velkolepé scény (ostatně velkolepý je každý záběr). Zkrátka nic. Brad Pitt v roli ultimátního zálesáka láme jedno divácké srdce za druhým, sám získává i přichází o vše v příběhu jednoho rodu, s nímž člověk projde hned několik desetiletí a zažije snad úplně všechno - lásku, válku, utrpení, odplatu, vykoupení... TAKHLE jsem si představoval Luhrmannovu Austrálii.

Ve službách války (2008)

Kimberly Peirce to podělala. Z atraktivního tématu vnitřních démonů, mladistvé na_ranosti na strýčka Sama a válečného řádění nevytěžila téměř nic. Zbylo jen tuctové drámo, kde se "jakože-něco-děje", ale ve skutečnosti je celý film úplně o ničem. Levittova postava je mizerně napsaná, takže vám je úplně jedno, co se s ní stane, Phillippe po Vlajkách našich otců jede opět na neutrál (přitom to v sobě má), Tatum by aktuálně vyhrál soutěž o nejtvrdší dub v Texasu a civilně hezká Abbie Cornish, chlastající panáky jak na běžícím pásu, to nemá šanci zachránit. Z tohohle filmu musí být blbě snad i těm vojákům, kteří stáli "předlohou". 5/10

Braindead - Živí mrtví (1992)

Dobrou půlku filmu jsem si říkal, že to zase takový terno není, ale když se objevil karate farář, zombie-prcek a kulervoucí závěrečný masakr, málem jsem se pozvracel a zároveň udávil smíchy. Tolik nápadů pokupě se vážně jen tak nevidí a Jackson je dostatečně zvrácený magor, aby se nebál všechno plácnout na talíř. Sekačka rulezz, a nejen ona. Btw. nepamatuju si, že bych někdy viděl tak komplexní parodii od hororů až po telenovely.

Rozsudek smrti (2007)

Je to hovadina až na půdu, ale Wan je režisér jedna báseň a když do toho dupne, rve Rozsudek smrti hlavu, koule... prostě cokoliv. Jen ten úvod by nemusel být tak roztahaný, akce bych bral o něco víc a Baconův hrdina by nemusel být nesmrtelný. Panu "Slaninovi" to totiž s oholenou kebulí a nabitou brokárnou fakt sekne. Kdyby takhle vypadal Max Payne, asi bych skákal radostí do stropu. A pak, že i s debilním scénářem nejde natočit slušný film. Jde to, jen musíte mít talentu minimálně za tři. P.S.: Lepší kameru jsem dlouho neviděl. 7/10