Poseidon (2006)

Něco tak vlažnýho jsem už dlouho neviděl. Snad jen ten úvodní záběr mě dostal a smrt jedné z hlavních postav, o které jsem se domníval, že přežije. Jinak je Petersen zcela evidetně v hluboké krizi

Maximální limit (2005)

Vcelku průměr, který zachraňuje skvěle napsaná a především dobře zahraná postava Al Pacina. Jen se nemohu zbavit dojmu, jako by tu opakoval svou postavu z Ďáblova advokáta

V dobré společnosti (2004)

Asi proto, že jsem otec, tak tomu Dennisu Quaidovi táááááák rozumím. Výborný scénář, výborná režie, výborní herci. K tomu není co dodat

Jak na věc (2002)

Naprostá bomba. Tenhle film mi mluví z duše a bere mě za srdce

Hledáme Ydol (2006)

Po předchozích Weitzových filmech Jak na věc a V dobré společnosti jsem se na tenhle biják strašně těšil. A o to víc jsem byl zklamán. Možná kdyby se ten film natočil s loutkama ve stylu Team America, šlo by to, ale takhle dávám ty tři hvězdičky vlastně jen proto, že nechci dávat dvě tolika šikovnejm lidem pohromadě

Dům u jezera (2006)

Netradiční, ale vynikající romance. Zprvu se mi sice zdálo, že do sebe ty časové posuny příliš nezapadají, ale když jsem se na to podíval podruhé, tak jsem musel uznat, že všechno sedí. Má to atmosféru, herci jsou krásní, láska osudová - co víc si od romantického filmu přát...

Ztracené (2003)

Drsné, silné, vynikající.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Čekal jsem hodně. Já naiva. Ale zase tak ohromné zklamání to taky nebylo. Jenom mi vrtá hlavou, jak může tolik vynikajících talentů natočit tak průměrný film

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Kdyby film nebyl tak dlouhý, kdyby Jeunet nerecykloval styl Amélie, a kdyby ta lovestory byla podána tak osudově, jak osudově zasahuje do života hlavní hrdinky, tak by to snad byl vynikající film. Takhle je to jen průměr, ze kterého vystupuje skvělá Tautou a ve vedlejší roli jedinečná a neopakovatelná Jodie Foster.

Světák (2006)

Velmi povedená komedie, která vás přesvědčí o tom, že i na ty největší životní katastrofy se dá nahlížet z té lepší stránky. A ta závěrečná čtvrthodina a tatínek sedící v plné potápěčské výbavě v akvárku a hledící si s rybami přímo do očí - to prostě nemá chybu!