Andělé v Americe (2003) (seriál)

Nic víc už by kinematografie k problematice gay a lesbické minority říkat nemusela. Tady je všechno. A navíc v prvotřídním podání. Tohle dílo je meta, ke které by měli všichni tvůrci seriálů vzhlížet s pokorou a úctou.

V pasti (2005)

Že bych se bál, to jsem se nebál, že bych věřil, že ho skutečně vykastruje, to jsem se nevěřil, ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli věřím, že to skončí, jak to skončí, to bych nevěřil. Takže díky tomu skvěle vyostřenému souboji dvou osobností a díky tomu konci dávám bez rozpaků čtyři hvězdičky.

15 minut (2001)

Viděl jsem ten film už několikrát a líbí se mi stále víc. Těžko říct proč. Snad proto, že média mají stále větší moc a já se u tohoto filmu jenom děsím, kam to všechno dospěje. A to se u spotřebních thrillerů běžně nestává

Stůj, ten mobil není tvůj (2005)

Zprvu to vypadalo slibně, ale pak... děs běs. A co ten českej název? To už se distributoři zbláznili úplně?

Mazaný Filip (2003)

Upocená nuda šilhající sotva ke kotníkům pánů Brdečky a Lipského.

Čas dluhů (1998)

Ohromné zklamání. Ačkoliv kritici herecký výkon Lucie Bílé vychválili do nebes, pravda je, že si tam vystačí jen se vzdycháním a s kousáním spodního rtu. Zdaleka nejlepší výkon tu předvádí Vladimír Dlouhý v roli jejího někdejšího partnera, který jí stále leze do života. Příběh by nebyl zlý, ale nepochopil jsem ten prvoplánový humor - to, jak Bílá pořád někam padá, jak má Chýlková na hlavě televizi, to není vtipné, ale bohužel trapné.

Corpus delicti (1991)

Zatím nikdo nenatočil lepší svědectví o tom, co přinesla revoluce. Ten film vznikl dva roky po ní, takže tam je samozřejmě ještě znát trocha toho revolučního patosu, navíc to Irena Pavlásková občas přehání s ... nevím, jak to správně nazvat... chlapáctvím? ..., ale přesto se na změny, které nastaly, dokáže dívat se střízlivou objektivitou, která se snad nejvíce projevuje v postavě Karla Rodena. A navzdory tomu, že tu nejsou figury, se kterými by šlo jednoznačně sympatizovat a že ten film je na sledování díky své pravdivosti vlastně až nepříjemný, musím říct, že málokterý český film se mi do paměti vepsal tolik, jako právě tento.

Čas sluhů (1989)

Vynikající psychologické drama, dokonalá studie toho, jak socialismus polykal lidské duše a kazil charaktery, skvělé herecké výkony a bezchybná režie Ireny Pavláskové. Když uvážím, že šlo navíc ještě o debut, klidně se nebojím mluvit o "mendesovských" kvalitách