Skrytá identita (2006)

Scorsese překvapil. Ač mu táhne na sedmý křížek, dokáže své příběhy vyprávět moderní formou, aniž by z ní udělal samoúčelnost, ale vždy ji dokonale kloubí s obsahem. Když jsem přemýšlel, který z herců se mi líbil nejvíc, musel jsem si říct, že všichni hráli na maximum. V tomhle filmu prostě není nikdo špatný, a jestli doteď někdo pochyboval o tom, jestli je Leonardo dobrý herec, po Skryté identitě má jasno - je vynikající. Vnitřní muka, kterými jeho postava prochází, dokázal zahrát tak, že jsem je téměř fyzicky cítil. Důvod, proč nedávám pět hvězdiček, ale čtyři, je konec filmu. Chápu, že přesně tak by se to ve skutečnosti stalo, že by prostě jeden vraždil druhýho, aby nebylo svědků, ale když se to všechno odehraje během pěti minut, působí to skoro jako parodie. Ale je dost dobře možný, že až film uvidím podruhý, budu se na to dívat smířlivěji. Přesto všechno je to pro mě po vlažných Ganzích New Yorku a dlouhém Letci návrat Scorseseho ve formě, jaká se od něj očekává.

Manchurianský kandidát (2004)

Hned na začátku jsem zpozorněl, uprostřed jsem napětím ani nedýchal, na konci jsem byl krajně znepokojen. Prostě pocity, které má správný politický thriller vyvolat.

Angel Heart (1987)

Pro mě je tenhle film klasika

Ďábel nosí Pradu (2006)

Povedená komedie a la Frank Capra. Odhadnutelný děj obohacený vynikajícími fórky mířícími do řad módních pomatenců, ale HLAVNĚ úžasná, jedinečná a nenapodobitelná Meryl Streep. Tam, kde by jiné herečky trhaly hlasivky a předváděly expresivní výkony, ona si vystačí s očima, mimikou, a její tichým hlasem pronášené jízlivosti a surovosti mají větší "deptající" účinky, než nějaký zupák na vojně. Já jsem s tímhle elegantně natočeným snímkem velmi spokojený.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Svěží, vtipné a v rámci žánru napínavé. Co víc si přát? Jen aby místo Rodinných pout, Ordinace, Letiště, Ulice a jiných "nedomrdlin" něco podobného začaly plodit také české televize.

Už tady nežijeme (2004)

Vynikající psychologické drama, které se musí niterně dotknout každého, kdo má za sebou alespoň jednu vztahovou (ne nutně manželskou) krizi. Škoda, že takovéhle filmy neumíme točit u nás. Jenomže kdo z našich herců by to takhle zahrál, když jsou všichni zkažení tou seriálově-hereckou rutinou?

Ústav (2005)

Jedno je třeba uznat - Mackenzie erotiku umí. Dokáže ji podat s patřičnou naléhavostí a syrovou autenticitou. Škoda jen, že vše ostatní je tu studené, jak psí čumák. Film je o to větším zklamáním, že k němu scénář psal Patrick Marber, autor mého oblíbeného filmu Na dotek. Beru to tak, že Ústavem si jen vydělával na nájem, protože kde zůstala jeho schopnost napsat svižný dialog, to tedy skutečně nevím...

Buldoci a třešně (1981)

Jejda jejda, to je ostrých slov. Mně tenhle film baví dost. Jasně, je tu příliš mnoho na rozdílné vlně humoru jedoucích komiků, ale mně to nevadí. Kdyby to nezprofanoval tím svým blbým filmem Hřebejk, napsal bych, že u mě dobrý :)

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Byla by chyba odsoudit tenhle film jako pitomoučkou podívanou pro teenagerky, protože nakousává vážná témata, nijak je nezlehčuje, podává je příjemně věcným, ničím nezastírajícím a sympaticky nehollywoodsky patetickým způsobem. Jasně, až na jeden motiv všechny trable hlavních hrdinek dojdou šťastného konce, ale to nic nemění na tom, že kdyby všechny teen filmy byly takhle "ze života" (své na tom určitě bude mít podíl scenáristky Delie Ephron), bylo by to skvělé.