• Krátkometrážní

O kuřatech a lidech (2015)

No, tak co tohle zase bylo za ujetost. Dánských filmů jsme viděl nespočet a už sem si myslel, že mě jen tak něco nepřekvapí, pač snesu dost, ale tohle mě opět vyvedlo z omylu. Co se A.T.Jensenovi honí v hlavě to je neuvěřitelné. No a samozřejmě staří dobří známí herci tomu dodali korunu. Já se bavil!

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Pro mě nejlepší série ze všech. Temnota, absurdnost, zvrácenost...a mimo jiné skvělé herecké výkony. Lady Gagy jsem se bál, ale ukázala, že zahrát umí.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

No, tak já vám nevím teda. Neříkám, že jsem se za 2,5h nudil, ale rozhodně jsem z toho nebyl až kdo ví jak odvařený. Pěkná kamera, scéna s grizzlym nejlepší z celého filmu. Ale že, by toto někdo přežil, no já nevím. Ani Leo u mě nebyl moc přesvědčivý. Další film, co stačí vidět jednou.

Kokuhaku (2010)

Tak takový filmový zážitek jaký jsem zažil u tohoto filmu, jsem opravdu dlouho nepocítil. Jeden z nejlepších filmů co sem v poslední době viděl. Člověk jen zíral s otevřenou pusou a hltal a hltal a když už si člověk myslí, že ví jak to skončí, nemá pravdu. Opět se potvrdilo, že asijská kinematografie má hodně co nabídnout.

Slavné sportovní okamžiky (2011) (pořad)

Jakožto velkého sportovního fanouška mě tento pořad naprosto nadchnul. Do 5-7 minut vtěsnáno spousta neuvěřitelných sportovních výkonů, příběhů a zajímavostí o čem člověk neměl ani potuchy. I sporty, které u mě (u nás) nejsou zrovna populární, jakožto badminton, či skoky do vody a jiné...hltáte a kroutíte hlavou, jak je to vůbec možné. No ještě furt mám spoustu dílů na které kouknout.

Slušné mrtvé dívky (2002)

Co k tomu napsat. Chorvati se teda vyznamenali, taková deprese, která z toho srší to je něco. Místama si řikáte, sakra co to je za sousedy, co to je za barák? To přece není normální. No přemýšlel jsem i o 5 hvězdách, nakonec se ale něco zlomilo a jsou to velmi silné 4 hvězdy. Dokonce i konec se velmi povedl. Pěkný počin z Balkánu.

Dobrou, mámo (2014)

Tak to musím smeknout našim sousedům před tímto snímkem. Takhle psychologický film jsem dlouho neviděl. Místy jsem ani nedutal a zíral do obrazovky co se vlastně děje, nebo jak to dopadne. U některých scén jsem měl tendence zavírat oči jako malé dítě. Opravdu skvěle natočené.

Můj nejlepší nepřítel (2010)

Tak zase pro změnu další severský film o šikaně mezi spolužáky, který se ale nečekaně obrátí a zvrhne v něco v co by se zvrhnout nemělo. Film o šikaně trochu jinak...jak už to u severu bývá, opět rozuzlení, které není uplně typické, např. pro americké filmy. Za což teda pěkně děkuju, sice slabších 5 hvězd, ale já se bavil.

Divoké historky (2014)

Povídkové filmy můžu a toto dílo mě v tom utvrdilo a neuvěřitelně bavilo. Hltal sem každou historku a kroutil hlavou. Svým způsobem originální. Humor, obzvlášť ten černý, který mi není cizí, rozuzlení které nečekáte...ale ta poslední povídka tak ta teda stála za to!

Velký Gatsby (2013)

73%? pane bože za co? trestáš tento prostý lid? sračka jak blázen, vlastně ani nevím proč sem dal tolik hvězdiček...asi snad proto, že se nás na této filmové seanci sešlo vícero a nešetřilo se likérem jménem víno a i u nás velmi oblíbenou "nelegální" drogou se taktéž nešetřilo....jinak by snad ani tento otřesný zážitek nešel přežít. Ani můj oblíbenec Leo to nezachránil.