• Krátkometrážní

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Bezesporu zajímavý seriál, postavy dobře zahrané obzvlášť Gillian Anderson a Emma Mackey se mi velice líbily. Za to hlavnímu hrdinovi Asovi Butterfieldovi jsem nějak nemohl přijít na chuť. Překvapily mě dost otevřené sexuální situace, nad kterými se člověk musel pousmát. Ale nebyl to ten typicky trapný americký humor, na který jsou všichni zvyklí v pubertálních "komediích". Tady to mělo místy hloubku i úroveň to tomu nemůžu upřít. Ale tady je cílovka jasná, no být mi o 13-14 let méně asi bych to bral jinak než teď. Potvrdilo se, že komedie není opravdu můj šálek kávy.

Poslední království (2015) (seriál)

Naprosto perfektní seriál z doby Vikingů. Ano, snaží se určitě těžit z velké popularity Vikings a podle mě se jim to velice daří. Postava Uthreda je skvělá, zajímavá a charismatická. Jemu prostě nejde nefandit. Ostatní postavy, které stojí za zmínku je nespočet, ať už otec Beocca nebo král Alfréd, kterého uznáváte ale zároveň mu vlastně nefandíte. Výborný scénář, herecké výkony a hlavně bitvy, které jsou natočené s dávkou brutality a tím pádem působí velmi autenticky. Obzvlášť 3.řada, která mě "donutila" ke komentáři stála za to. Tam nebylo hluché místo. Ať si kdo chce, co chce říká, Vikingové tady mají slušné dvojče.

The Haunting (2018) (seriál)

Přes pomalý, ale přesto velice poutavý začátek se postupem času začalo rozklíčovávat něco z čeho jsem byl nadšený. Takové rodinné hororové drámo. Emocionální, mrazivý, depresivní a vlastně i celkem psychologický a skvěle natočený seriál. Nečekejte laciné lekačky, tady je to úplně o něčem jiném. Nemyslel jsem si, že mě duchařina může takhle zaujmout, protože jsem viděl spoustu hororů na toto téma, ale tady bylo něco navíc. No, takovej dům nechcete.

Pátrání (2018)

No tak já vám nevím, styl natáčení mi lezl na nervy už od začátku, ale budiž. Příběh mě tak nějak i bavil ale vůbec mi nebylo líto otce, ani dcery( nemá si každý hovno natáčet a dávat na net). A když mě to emočně nijak nedostane tak je něco špatně. Závěrečný zvrat to sice zachránil ale i tak mě to nijak bohužel nenadchlo.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Eňos ňuňos aneb španělský skvost. Neuvěřitelně návykový, skvěle natočený seriál, který jsem hltal od začátku do konce. Inteligentní dialogy, zvraty ze kterých se tají dech. Všechno naprosto precizně promyšlené, až se tomu nechce věřit...no všechno vlastně taky ne:) A v neposlední řadě perfektně vykreslené postavy, které střídavě máte rádi a nemůžete ani cítit. Od Berlína po Tokio v čele se šarmantním ultrasympaťákem profesorem který tomu všemu velí. Určitě se najde i pár chybiček, které ale s radostí a mávnutím ruky přejdete, protože tady máte nachystanou absolutní bombu.

Upgrade (2018)

Akční masakr z Austrálie, který mě neskutečně mile překvapil. Vtipné, originální i celkem brutální. Hlavní herec, dvojník Toma Hardyho mě taktéž bavil. Asi takhle nějak ta budoucnost bude vypadat. Což je úžasné a děsivé zároveň a to nemluvím o čipu STEM, to už je hodně vzdálené podle mě. Nenudil jsem se ani na minutu takže paráda.

Osmý smysl (2015) (seriál)

No jeden z nejzajímavějších seriálů co jsem viděl. Nápad a myšlenka skvělá. Nebude to pro každého no, určitě ne pro homofoby a různé protigenderovské lidi:) ono to rozporuplné hodnocení tady mluví za vše. Původně měl mít seriál dokonce 5.sérií ale skončilo to u dvou. Herci vybraní skvěle i jejich příběhy mě bavily. Pěkné 4 hvězdy hlavně za poslední 2,5 hodinový díl.

Utøya, 22. července (2018)

To si takhle jedete na ostrov, prý nejbezpečnější místo. No a co se dělo asi každý ví. Filmařsky odvážné dílo, které bylo točeno bez střihu což samo o sobě je dost netradiční. Nejdříve menší uvedení do děje a pak už jenom z dálky střelba, panika, útěky a schovávání. Natočeno velmi realisticky, ze začátku z toho až mrazilo, ale pak nevím proč, nějak jsem se o hlavní postavu nebál. Čekal jsem od toho určitě víc, než samotný film je spíš fascinující ta událost sama o sobě. Každopádně ale režisérovi fandím a dávám pěkné 3.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jako zajímavá žánrovka, tento film se podle mě stane kultovním. Doslova vizuální orgie. I když mám radši filmy s kvalitním příběhem, než s efekty, ale tady to u mě fungovalo celkem dobře. Příběh jednoduchý, bylo jasné jak to dopadne (to u většiny amerických filmů), ale důležitá byla cesta a ne cíl. Co se mi líbilo a zvedlo hodnocení na plný počet, byly odkazy na filmy z 80-90 let na kterých jsem vyrůstal a vyloudilo to úsměv na mé tváři. Nečekal bych, že Spielberg natočí něco takového. Slabších 5.

Most (2011) (seriál)

Naprosto perfektní, pro mě nejlepší kriminální seriál vůbec. Všechny série si držely neskutečnou úroveň. V prvních dvou sériích jsem si oblíbil Kima Bodniu jako Martina, ale ve zbývajících dvou Thure Lindhardt jako Henrik byl snad ještě o chlup lepší a zajímavější postava. No a co předvedla Sofia Helin jako postava Ságy, která táhla celý seriál a bylo to hlavně o ní, tak to si zaslouží nějakého seriálového Oscara. Dokonale vykreslená postava, která byla zahrána neméně skvěle. Žral jsem jí neskutečně. Jedna z nejlepších seriálových postav. PS: vysoce návykové.