• Krátkometrážní

Dexter (2006) (seriál)

Tak i tohle je má srdcová záležitost. Tímto seriálem to vlastně všechno začalo, první seriál s titulkama (díky Rybizek). Nikdy sem nehltal díl za dílem jako právě Dextra, napínavé jak blázen. Bohužel asi tak od 4.série kvalita upadala a nebylo to už ono. Ale první 3.série to byla úchvatná podívaná.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kultovní seriál, pro mě srdcová záležitost. Není potřeba víc dodávat, každý zná.

Hra o trůny (2011) (seriál)

No tak co dodat k tomuto...kdo by neznal, ať v knižní podobě nebo té seriálové. Hodně se o něm napsalo, hodně mluvilo. Knížky sem nečetl, ale tento seriál je pro mě jeden z nejlepších co sem viděl. Skvělé natočené, dobré obsazení, napínavé, akční, dějové zvraty neočekávané. Postavy výborné, Daenerys Targaryen za mě jednoznačně nejlepší. Máme se určitě na co těšit ještě.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Dlouho sem odolával až sem neodolal. A ještě že tak...filmů o zombíkách každej viděl určitě nespočet, furt to samé...ale věřím že tady si příde na své i "nefanda" tohoto žánru. Charaktery postav skvělé, napětí, atmosféra...perfektní počin.

Klub poslední naděje (2013)

Pro mě jeden z nejlepších filmů, ne-li uplně nejlepší film tohohle roku. Ze začátku těžká deprese. Postupem času se to krásně rozjelo a já to hltal jedním dechem. Fuck off farmaceutickej průmysl:) McConaughey získal Oscara víc než oprávněně! No a klobouk dolů i před J.Leto.

Moje levá noha (1989)

Úžasné, dojemné. Opravdu krásný příběh. A výkon Daniela D.Lewise, o něm snad nemá cenu ani hovořit, dokonalé. Jen škoda že sem neměl tu čest dříve.

Banshee (2013) (seriál)

Musím říct, že sem viděl hodně násilí ve filmech, potažmo v seriálech...ale to co se děje tady? to je teda sakra nářez. Tady se na pravidla nehraje. Všichni berou "spravedlnost" do svých rukou a mě to sakra baví. Cítím zadostiučinění když z těch šmejdů někdo vymlátí duši. A Ulrich Thomsen to je taky pěknej parchant:)

The Power of Words (2010)

tak přesně takováto videa ve mě vzbuzují spoustu emocí a mražení v zádech.

Noc na Zemi (1991)

Nádherných 5 příběhů o taxikářích z různých koutů Země. Každý příběh je originální a nepředvídatelný. Skvělé dialogy...hlavně povídka z Říma nemá chybu. Los Angeles 4/5, New York 5/5, Paříž 5/5, Řím 5/5, Helsinky 4/5.

Blikající světla (2000)

Černá komedie, která působí místama velmi bizarně a úsměvně. Není to pro každého, ale troufnu si říct, že milovník severské kinematografie si přijde na své...hlavní postavy si člověk musí okamžitě zamilovat. Hlavně Madse Mikkelsena, který opět perlí:) pro mě film u kterého si odpočinu a zasměju se. Jak proběhlo na konci, "i když to bylo nejhorší jídlo jaké jsem kdy jedla, musím dát 4 hvězdy - jednu pro Stefana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda. No a já přidávám tu pátou za sebe!