• Krátkometrážní

Kolonie (2015)

No ty bláho, tak to byl mazec jako...strýček pedo Michael Nyqvist byl opravdu odpuzující a slizký až to hezké nebylo. Film, který vás nenechá v klidu, napínavé až do konce. To co se dělo v sektě v Chile tak nad tím zůstává rozum stát. Je vidět, že se nikdo nestaral, proč taky. Hermiona mile překvapila, umí umí. Ne nijak závratných, ale přesto pět hvězd.

Logan: Wolverine (2017)

Celkem parádní akční podívaná, ne úplně typická Marvelovka, což je jedině dobře. Postav v latexových oblečkách sme tu měli v poslední době víc než dost. Příběh, který fungoval, sice bylo jasné jak to dopadne, ale to se dá odpustit. Ani délka nevadila, malá Dafne Keen tam perfektně seděla. Sice slabší, ale přesto plný počet.

Unfriend (2016)

No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:)

Pustina (2016) (seriál)

Teda, tak to byla naprostá paráda. Přiznám se, že jsem hodně skeptický k české tvorbě filmové či seriálové v poslední době, ale tohle to všechno vynahradilo! Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Postavy úžasné, vše uvěřitelné, scénář dokonalost. Vynikající Dušek a Zuzana Stivínová, pro mě dosud neznámá, už neznámou nebude. Za mě nejlepší český seriál a jeden z top celkově. Prožil jsem jakýsi kulturní orgasmus a za to tvůrcům děkuji.

Rváčův deník (1995)

Celkem slušný drogový film. Leo zahrál feťáka naprosto důvěryhodně a přesvědčivě. Ani nemá smysl psát o něčem jiném, protože to bylo hlavně o něm. Je vidět, že stát se velkým hercem mu bylo předurčeno už od útlého mládí. Ukázal to, v co žere Gilberta Grape a i v tomto snímku. Většina lidí ho zná až od Titanicu a to je velká škoda. No a nakonec dostane Oscara za chrochtání v Revenantu, no budiž. Snad jedině dodat, že mladej Wahlberg byl hroznej a div že to dotáhnul celkem daleko ve své herecké kariéře.

Ve stínu (2012)

Pěkně natočenej film, ještě to Češi tak úplně nezapomněli. Jeden z těch lepších českých filmů. Ivan Trojan to samozřejmě celé táhnul a je vidět, že je to momentálně top český herec. Potěšil mě Sebastian Koch, že si zahrál v našem filmu. Jinak naprosto šílená doba to byla. No, ne že by teď nebyla, ale tak...

Rozpolcený (2016)

Od začátku do konce jsem se nenudil. Sólovka McAvoye, kde se vyřádil a neskutečně mu to sedělo. To jak ztvárnil hlavně 9letého kluka, tak to byla paráda. Až na ten konec, kde si tvůrci mohli ledacos odpustit, myslím, že "nadpřirozeno" tomuhle filmu úplně neslušelo. Ale jinak návštěvu kina nelituji.

Sedm (1995)

Viděno dnes podruhé asi tak po 10 letech, naštěstí jsem si to vůbec nepamatoval. Ve svém žánru bezkonkurenční film, naprosto brilantní po všech stránkách. O herectví není třeba diskutovat. Scénář naprosto skvělý. Zlatá léta devadesátá pro americký film. Takový emoce ve mě dlouho nic tak nezanechalo. Spacey ač tam hrál chvíli, tak ten tomu dodal na dokonalosti. Znám málo herců, kteří hrají záporáky i klaďase s takovou grácií. Depresivní skvost, tleskám.

Pach krve (2003)

Když vyšel tento horor bylo mi 13 let a opravdu jsem neměl odvahu se na to podívat. Nebo díky nepřístupnosti jsem ani nemohl, kdo ví jak to bylo. Každopádně mi to jako nejbrutálnější ani jako nejkrvavější horor zdaleka nepřišlo. Prostě taková klasická béčková vyvražďovačka. Viděl jsem i lepší.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pěkné moc pěkné. Takže si takhle jednoho lednového dne zachráníte 155 lidí na palubě letadla a co se nestane. Kapitán je vyšetřován zda náhodou nemohl doletět na jedno z letišť a nepoškodit tak letadlo (neohrozit lidi). No, člověk žasne, peníze až na prvním místě samozřejmě. Skvěle natočené, napínavé, krásně zahrané. Ono aby ne, když se toho chopí Clint a Tom, kapacity ve svém oboru:)