• Krátkometrážní

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Naprostá paráda, první půlka seznamování a úvod do děje, která vůbec nebyla nudná, ale v té druhé půlce co se dělo, tak to jsem jen zíral s otevřenou pusou. Tohle se Melovi opravdu povedlo. Dokonce se dají přežít i ty náboženský kecy. Realita války natočená tak surově a opravdově až z toho mrazí. Záběry, které rozhodně nejsou pro slabé povahy, ale zároveň je musíte obdivovat:) Film co vás vtáhne do děje.

Odpor (2008)

No, už jsem si myslel, že mě film z 2.sv.války nepřekvapí, ale stalo se. Fascinující, skvěle zpracovaný příběh o skrývajících se židech v lese o kterém jsem neměl tušení. 2 bratři, kteří se postavili osudu a bojovali za sebe a za své druhy. Pěkně natočené, kvalitní výkony herců, hlavně od Daniela Craiga a Lieva Scheribera, kterého jsem dosud nemusel.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Krásné fantasy u kterého sem si lebedil. Zvířátka opravdu kouzelná, skvěle zpracovaná a prostě to celkově funguje...alespoň na mě určitě. Eddie se tam hodí, maximální talent. Líbil se mi tam i Colin Farrell jako záporák. Film utíká i když má poměrně dlouhou stopáž. No, rukopis Rowlingové a Yatese je tam znát, což vůbec nevadí.

Dech (2010)

Super drama o umírání, který ale nehraje na city jak se o to snaží třeba Amíci. Syrový, depresivní film, ale zároveň nechybí humor, hlavně ten černý samozřejmě. Film, kterej mě moc bavil, ale nebylo to úplně lehké koukání...člověk si říká, buďme rádi za naše zdraví. Taky postavy byly velmi sympatické. Silné 4 hvězdy.

Vrah mezi námi (1931)

První Langův zvukový film. Těšil jsem se na tento snímek, o to víc, když jsem měl možnost shlédnout Metropolis na LFŠ. Atmosféru to ze začátku mělo dobrou. Závěr, kde vrah zpytuje svědomí taky velice dobrý. No a ten prostředek už nebyl takový. Kdyby to mělo tak o 30 minut menší stopáž tak by to neuškodilo. Každopádně nemůžu říct, že bych litoval...silnější 3 hvězdy.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Úžasný snímek s dokonalým scénářem. Tady si filmaři vystačili s jednou místností a bohatě to stačilo. Do toho 12 výborných herců a dílo je na světě. No a že někteří z nich ztvárnili opravdu nesympatické postavy. Ani náš George Voskovec se neztratil. Film co vás nutí přemýšlet, silný od začátku do konce.

Výměna (2008)

Clint Eastwood prostě umí. Jako režisér o chlup líp než jako herec. Každopádně, opět velmi silný příběh, působící na emoce. Člověk žasnul jak je něco takového možné. Pocit nasranosti mě opustil až na konci, kdy bylo spravedlnosti učiněno za dost:) Nepatřím úplně mezi fanoušky Angeliny, ale jo, taky umí.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

No pro mě nejslabší film od Tima Burtona. Z příběhu i postav mohli vytěžit mnohem více. Scénář špatnej, už to nebylo to typické, "kouzelné" burtonovské pohlazení po duši či mrazení v zádech jak to uměl a věřím že stále umí. Ale tady to nefungovalo. Záporák L.Jackson působil spíš směšně než strašidelně. Film ocení zejména nefanoušci tohoho režiséra.

V písku - Příslib svobody (2015)

2.sv. válka trochu z jiné strany, respektive už konec války. Velmi silnej příběh o německejch klučíkách, kteří zneškodňují v Dánsku miny. Tady opravdu nejde aby vám jich nebylo líto. Dánský rukopis se nezapře.

Doktor Strange (2016)

No, nejslabší z Marvelů zatím u mě. Benedict sice umí, o tom není pochyb, ale nestačilo to prostě. Na můj vkus moc předimenzované, až moc čáryfukování, i když se to asi dalo čekat, ale stejně. V určitých scénách mi to připomínalo Počátek. No a Mads jako záporák nebyl vůbec, ale vůbec dobrej. Lépe řečeno, ta postava nebyla dobrá, Mads se snažil ale bylo mu to houby platné. Ani ty marvelovské vtípky tam neseděly.