Greenberg (2010)

Milé csfd, chtěl bych Vás upozornit na to, že Vaše komentáře a celkové zhodnocení filmu " Greenberg" mně vážně zaráží. Vaše velmi průměrné hodnocení zcela nevystihuje pocity mnou prožitého příběhu. A tak Vás předem upozorňuji, že nadále nebudu Vaším přispětovatelem a odteď se Vašemu portálu budu vyhýbat jako čert kříži. - S úctou, Pan Greenberg //// Milý Pane Greenbergu. Vůbec mně nezajímá co si Vy myslíte. Obzvlášťe mně pak nezajímá Váš podivný a "intimní" přiběh, který upozorňuje na Vámi ztracené mladí a touhou po jeho znovushledání. Je mně taktéž (s prominutím) na blití z Vašeho zvráceného vztahu s mladou dívkou, která zjevně měla zálibu ve fyzickém utěšování duševně nemocných osob. Nevím na co Váš příběh měl poukázat, ale s naprostou určitostí se Vám můžu svěřit s tím, že to pro mně byla naprostá ztráta času a neshledávám v tomto tzv. indie snímku byť jedinou známku uspokojení. A stejně jako je drzé Vaše konání v tomto snímku, tak zase já budu stejnou měrou drze hodnotit Váš příběh. Zároveň Vám přeji mnoho úspěchů ve Vašich znovu nabytých zkušenostech s drogami a jinými omamnými látkami. -S úctou, Pan vojtik

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Vězení bylo vždy atraktivní prostředí pro dramatické hrátky mezi těmi hodnými a špatnými. A ne vždy byly karty předem rozdané. Cell 211 vhází ovečku mezi stádo vlků a dokazuje, že ovečka v rouše vlčím může napáchat víc škod než opravdický vlk. Tady pro bééčení není místo, přežije jen ten kdo umí pořádně zavýt - Houuu! Vězeňská vzpoura ještě nikdy nebyla tak napínavá.

Ať vejde ten pravý (2008)

.--- / . / -.. / -. / --- / -.. / ..- / ... / . // .-. / . / -.-. / . / -. / --- // -....- // .--- / . // - / --- // .-.. / . / .--. / ... / .. // -. / . / --.. // ...- / ... / . / ---- / -. / -.-- // .... / --- / .-. / --- / .-. / -.-- // --.. / .- // .--. / --- / ... / .-.. / . / -.. / -. / .. / ---- // ..--- / ----- // .-.. / . / - // -.. / --- / .... / .-. / --- / -- / .- / -.. / -.-- / .-.-.-. /// ... / .-.. / --- / --.. / .. / - / . / .--- / .. // .-. / . / -.-. / . / -. / --- // -....- // .- / - / -- / --- / ... / ..-. / . / .-. / .- / --..-- // .- / - / -- / --- / ... / ..-. / . / .-. / .- // .- // .--- / . / ... / - / . // .--- / . / -.. / -. / --- / ..- // .- / - / -- / --- / ... / ..-. / . / .-. / .- / .-.-.-. /// .--- / . / ... / - / . // .--- / . / -.. / -. / --- / -.. / ..- / ... / . / .--- / .. // .- // .--- / . / ... / - / . // ... / .-.. / --- / --.. / .. / - / . / .--- / .. // .-. / . / -.-. / . / -. / --- // -....- // ..-. / .. / .-.. / -- / --- / ...- / .- // .-.. / .- / .... / ..- / -.. / -.- / .- / .-.-.-. /// Pro lenivější doporučuji použít online převodník.

Po životě (2009)

Morbidní podívaná pro milovníky bledých a nahých těl. Ani živí nevypadali tak dobře, jako zde přítomná mrtvola Christiny Ricci. Liam Neeson jako její průvodce mezi světem mrtvých a živých. A Justin Long jako sympatický přítel na pokraji zhroucení. Už jen pro to obsazení je přímo povinnost to zhlédnout. Bohužel, ne všechno se vždy povede a i přes osobitý režisérský styl na mně působil děj netypicky studeně. Neříkám, že je to špatně - jen bych v mém případě uvítal více napětí. Ale, za to umělecké ztvárnění a obnaženou Christinu Ricci si nemůžu stěžovat. Je to jako obraz vystihující lásku k mrtvolám a rakvím, aniž by to působilo neuctivě nebo nekrofilsky. Jesli se vám líbí fotografie na deviantARTu s morbidní či jinou "kontroverzní" tématikou jako mně - máte jasno.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Původní generace dětí předchozích dílů nám ochlupatila a pohlavně dospěla. Dneska už jsou z nich hormony překypující teenageři, kteří na takovéhle typy filmů kašlou a kdyby náhodou, tak by jim to v přátelských kruzích zničilo image. A je to škoda. Je totiž příjemné vidět, jak Andy zestárl a hračky vypadají pořád stejně. A právě Andy zde reprezentuje původní generaci dětí předchozích filmů. Kdežto hračky řeší své existenciální problémy. V Pixaru opět vsadili na jednoduchou rodinnou podívanou, která je ve svém jádru inteligentní a dokonale vykonstruovaná. Jak by pravil klasik: 'V jednoduchosti je genialita'. Pixar také opět razil pomyslné mantinely a nebál se v animovaném filmu prezentující se jako ryze dětská záležitost znatelně zdepresivnit a v určitých scénách slušně vystrašit. Děti budou koukat jako smyslu zbavení, teenageři se zasmějí nad popkulturními odkazy a dospělí si vzpomenout na svá dětská léta. Co víc si přát? Možná další díl... :)

Dům ďábla (2009)

Nostalgický horor nesoucí se v pomalém a ubíjejícím tempu, a nakonec ohromuje děsivým finálem. Jak jinak to brát než velkou poctu hororům 80.let? Kamera neustále doprovázející mladou slečnu, minimum dialogů a když už nějaké, tak v podobně ubíjejícím tempu. Místy to je vylepšeno modernějším přístupem. Bohužel, tempo filmu se nese v takovém sledu, že to mnohého odradí. A v případě, že se na to koukáte večer, což je čas pro film tohoto typu jako stvořený, hrozí velká šance - když už ne mikrospánku, tak rovnou megaspánku. Byť jsou určité scény slušně krví pocákané a Satanem osolené. Ano, má to atmosféru, je to decentně oldschool, ale víc než pořádný horor mi to připadá jako ukolébavka pro odrostlejší nebo dárek pro obsesivní milovníky žánru.A jednu radu na závěr, pokud vám někdo nabízí za vaše služby víc než je obvyklé. Musí být něco v nepořádku a rozhodně za tím nestojí šťedrost dotyčného...

Mládí v hajzlu (2009)

Těžce stravitelná teenage komedie vycházející ze slavné předlohy, která ve skutečnosti není teenage komedie, ale tragikomickým rozborem člověka, který prochází mládím v trapu. Místy to je vůči divákovi, tak arogantní, že by se takhle bezohledně nechovala ani ta největší asexuálka. A přichází s pravdivou pointou, že holky nás nutí dělat šílené věci. Prostě jim nestačí říct, že je milujete. Ony nás potřebují zkoušet a tyčit nám cíle k jejich dobývání, zatímco to samy buší s jinými. Slušný a hodný člověk, aby se zavděčil... Na tradičního diváka je to příliš bláznivé a nepravdopodobné. Na netradičního diváka, je to příliš nedůstojné a neobratné. Dohromady to je netradičně vtipné a tradičně divné. Doporučuji raději hledat vlastní letní lásku než sledovat zdejší pár, u kterého to jaksi nejiskří. Byť je Michael Cera dokonalý trapák.

Zažít Woodstock (2009)

Woodstock je předchůdcem všech hudebních festivalů. Na poli farmáře Maxe Yasgura nedaleko městečka Bethel ve státě New York se od pátku 15. srpna do pondělí 18. srpna 1969 uskutečnila akce, jejíž atmosféru se podle mnohých už nepodařilo zopakovat. A tento film vám tu neopakující atmosféru zopakuje. Ve zkratce je to o tom jak se tato farma promění v toto květinové seskupení. A ponechme stranou tu fascinující myšlenku - kolik to muselo vydělat peněz a kolik souloží na jednoho hipíka to muselo obnášet :) . Je to o atmosféře, kterou tento film sází s takovou kadencí, že by se i Jimi Hendrix obracel v hrobě. Na poli o velikosti přibližně šesti set akrů zplodit tolik lásky a radosti jako v nějaké utopii. Nejen, že se dozvíte něco o pozadí vzniku samotného Woodstocku, ale vy se přímo zůčastníte Woodstocku. A to ne z pohledu umně globálně sesříhaného, ale z pohledu mládence fetem a láskou otupělého. A byl to krásný zážitek. Tu lásku všude kolem, tu krásu, tu jednotu... A ty nezapomenutelné postavy... Zvlášť ta bodyguardka... Byl to nádherný a nezapomenutelný zážitek... Tento film a potažmo Woodstock 69 je takové velké věnování všem mladým lidem a já ho vítám s plnou náručí! To si nezaslouží pět hvězdiček, ale pět květinek :) . Je už jen jedna věc kterou bych mohl dodat - PEACE & LOVE !!!

Lítám v tom (2009)

"Jakou váhu má váš život? Představte si na chvilku, že nesete ruksak. Chci, abyste pocítili jeho popruhy na ramenou. Cítíte je? Chci, abyste do něj zabalili všechny věci, které vlastníte. Začneme malými věcmi. Věci, co máte na poličkách, v zásuvkách, věci, které sbíráte. Vnímejte, jak to ztěžklo. Začneme přidávat větší věci. Oblečení, stolní věci, lampy, televizi. Ruksak by měl být už pěkně těžký, ale my ještě přidáme. Gauč, postel, kuchyňský stůl, všechno to tam přibalte. Vaše auto, váš dům... Chci, abyste to všechno přibalili do toho ruksaku. A teď se zkuste projít. Jde to těžko, že? Tohle si děláme dennodenně. Zatěžujeme se, až se sotva můžeme pohnout. Ale pravda je taková, že pohyb je život..." Tento doslovný přepis jedné scény z filmu je jedna z životních myšlenek Ryana Binghama, který se na chvíli přesvědčí o opaku a vy budete jeho pasažérem letu č.Drama-s-troškou-romance. Můj pocit z tohoto letu byl příjemný a svěží, ale na druhou stranu vyčerpávající a místy únavný. Při dalším letu bych musel dostat velkou slevu, abych letěl s touto posádkou znova. Holt, v životě ještě nemám nalétáno tolik, abych pořádně ocenil příběh muže, který žil s hlavou v oblacích.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Mládeži nepřístupný komentář, který může dětem určitého věku vážně způsobit psychickou újmu! Muži co zírají na kozy... Můžete zírat na tyhle kozy. Nebo tyhle. Někteří na tyto. A ano, určití jedinci na tyhle. A najdou se i tací, kterí zírají na tyhle. V tomto filmu uvidíte jenom tyhle. V tomto případě se to točí hlavně kolem téhle. A pokud vám tento komentář připadá bláznivý a nemorální... Není to nic v porovnání s tím co za bláznoviny uvidíte a hlavně uslyšíte tady :) .